Dune (Film) | Denis Villeneuve

Eldivenler CS taktik eldivenlerine çok benzemiyor mu? Çok havalı ve çok yakışmışlar.

Bir yerde 18 Kasımda çıkacak diye görmüştüm ama bence ertelenmez.

Önceden planlanan çıkış tarihi 18 Aralık 2020 idi. Ancak ertelenip ertelenmemesi TENET’in gişedeki başarısına da bağlıydı. Tenet şaşırtıcı bir biçimde başarılı oldu ve eğer yurtdışında önemli bir ikinci dalga yasanmazsa Dune yerini koruyacaktır diye düşünüyorum. Yalnız Tenet’te yaptıkları gibi son ana kadar tarih vermeyeceklerdir. Fragmanda yalnızca “Sadece Sinemalarda” yazısını göreceğiz büyük ihtimalle.

Tenet tam tersi çakıldı diye düşünüyordum. :thinking:

Pandemi ve çoğu ülkede gösterime girmemesi göz önüne alınınca başarılı bir açılış haftası geçirdi.

https://forum.kayiprihtim.com/t/tenet-gisede-ilk-haftasinda-zoru-basardi/28561?u=dvne

Peki bu henüz vizyona girmeyen ülkelerde girecek mi ? Eğer girmeyecekse yine sıkıntı büyük yapım maliyetini anca karşılayacak oluyor.

Evet, kademeli olarak. Misal pazarın büyük çoğunluğunu oluşturan ABD’de film, 31 Ağustos itibariyle gösterime girdi.

Yeni görsel can yakıyor. @Dvne nasıl kaçırdın bunu…

Screen Shot 2020-09-01 at 10.00.30 PM

12 Beğeni

Muazzam bir görsel. Hatta kostümlerin başarısına ışık tutmak istiyorum. Dune mini dizisinden daha iyi olduğu çok açık.

5 Beğeni

O değil de film çıkınca Dune ele ayağa düşecek kaygısı beni çok korkutuyor? Halbusemki baharatlı yoğurdun beni ferahlatması gerekiyordu.

2 Beğeni

Böyle düşünüp sonra diyorum ki düşsün ya her yerde Dune konuşulsun, herkes Frank Herbert övsün, çöl diyince herkesin aklına ilk Arrakis gelsin, baharatın değeri konuşulsun, rahibeler birliği herkesi ürkütsün, Leto dendikten sonra herkes Siaynoq diye bağırsın… Güzel bir gelecek. :smiley:

3 Beğeni

Ben de kendimi internetteki kişiler gibi hissetmişim aslında ya. Bu kişiler sevdiği bir şey olunca ya sadece kendilerine özel olsun istiyorlar ya da “ya bu kadar mükemmel bir şeyin nasıl bu kadar az takipçisi olur” diye ağlıyorlar. Umarım ben de o kişilerden olmam.

5 Beğeni

Dune seven biri öyle olamaz. :d

2 Beğeni

Bende ilk dediğin gibiyim benim sevdiğim dizi ya da filmler çıkınca bana özel olsun başkaları ilgilenmesin diyorum😂

2 Beğeni

Sevgi ve nefret paylaştıkça çoğalır derler. Ben sevdiğim şeylere genelde böyle yaklaşıyorum. Dune sevgim de böyle. Filmle ilgili kırıntı büyüklüğündeki haberleri bile görünce hemen bu heyecanı başkasına aktarasım geliyor. İstiyorum ki herkes gitsin izlesin bu filmi. Benim heyecanımı paylaşsın, Denis Villeneuve filmlerini izlesin, kitapları alıp okusun falan. Seriyi okuyup “yahu bu kitap zaten bizim izleyip okuduğumuz çoğu şeyin içine işlemiş” hissini alsınlar istiyorum. Arkadaşlarım da bir miktar bıkmış durumdalar heyecanımı kontrol edemiyorum bazen :grimacing:. Ama bu heyecanı paylaşmak bana zevk veriyor.

Tenet’e gitmeyecek olanlara ya da bir daha gönül gözüyle teaser’ı izlemek isteyen varsa öncekinden daha kaliteli bir sızıntı ile şenlendireyim burayı.

https://streamable.com/ayfdvb

6 Beğeni

Ben en azından Dune’nin taraftarlığını sadece burada yapıyorum. Paylaşacaksam burada paylaşayım :d Buranın kitlesini seviyorum ama twitter’da ve ekşi’de görmeye dayanamıyorum ):

1 Beğeni

İngiliz Empire dergisinden son set fotoğrafları da görüldü. Fragmana 6 gün kala güzelce beslendik diye düşünüyorum :drooling_face:.

İkonik Gom Jabbar sahnesi. Kostümler, zemindeki döşemeler ve odadaki süslü detaylar çok iyi düşünülmüş.

Atreides v Fremen ortak yapımı.

Bu karede Geidi Prime gezegeninde toplanan Harkonnen askerlerini görüyoruz. Filmin ölçeği hakkında biraz fikir verebilir. “Kan dökülecek.”

Genç Paul, Arrakeen sarayında. Duvardaki kum solucanı kabartması, şahane detay.

Liet Kynes, imparatorluk gezegen bilimcisi.

Villeneuve ve Chalamet birlikte.

Gurney!

7 Beğeni

Teaser konusunda şöyle bir dedikodu var: İlk teaser sızınca toplam 3 dakika sürecek yeni bir teaser yayınlamaya karar vermişler.

Yorumu @Dvne’e bırakıyorum. Söz sizde @Dvne.

1 Beğeni

Teşekkürler @Bay_Karamsar, haberin detaylarını aktarayım hemen :man_office_worker::

IMG_20200903_165500

Alman film rating sistemi FSK’den alınan bilgiye göre 2020-09-09T16:00:00Z'da yayınlanacak fragmanın süresi 3 dakika 5 saniye olacak :eyes:.

Kul Wahad!

7 Beğeni

Umarım tüm filmi izlemeyiz. Çok uzun olmuş sanki.

1 Beğeni