DUNE Kitaplığı

Biz o paraya bir torba melanj alıyoruz ama yine de siz bilirsiniz :smoking:.

9 Beğeni

Buraya yazmayı unutmuşum, dün üstat Frank Herbert’in 100. doğum günüydü. Bunun şerefine, yazarın 1980 yılında verdiği bir söyleşisini Türkçe’ye çevirmeye çalıştım. Onun dışında, Herbert’in pek bilinmeyen fotoğrafları da var, bakmanızı tavsiye ederim.

9 Beğeni

Dune’un Gollancz S. F. baskılarını Amazonda yerden yere vurmuşlardı. Her sayfada bir baskı ve redaksiyon hatası varmış. Ben de aşağıdaki Ace Books baskılarını edindim. Bir tek God Emperor Dune eksik kaldı, o da yolda bu hafta içi gelir. Yanlız baskı kaliteleri umduğum kadar iyi çıkmadı.

5 Beğeni

Ben de geçen sene almıştım bunları. Trade paperback dedikleri cep boyutunda, haliyle kaliteleri bir yere kadar. Hatta okurken sırtları kırılıyor, ben okunmuş kitap hissini sevdiğim için gözüme bir hoş geliyor ama sizin için problem yaratabilir. Bu sene de bizdeki gibi daha büyük boyutlarda bastılar bu kapaklarla.

2 Beğeni

Evet kısmen daha ince uzun baskılar olduğunu biliyordum fakat sonuçta bu baskılar yurtdışında 9.9$'lık en genel kitap fiyatına satılan kitaplar. (Ben beş kitabı D&R’dan, bir kitabı Arkadaş Kitabevinden edindim.) Full Price bir kitaba göre daha kaliteli olmalıydı yada daha ucuz olmalıydı. Elimde başka Ace Books Yayınevinden kitap yok fakat aynı fiyata satılan 9.9$'lık Orbit, Head Of Zeus ve ya Gollancz gibi yayınevlerinin kitapları ile basım kalitesi anlamında arada baya fark var.

1 Beğeni

Dune için bu senenin sonuna kadar çıkacak denmiş. Zaten forumda da yazılmıştı bu konu ama taze taze verilmiş bir söz olunca paylaşayım dedim.

2 Beğeni

Seçim vaatlerine çevirdiler işi iyice. Haber değeri yok, maalesef.

2 Beğeni

Geçen gün giriş sayfasını okudum, gayet güzeldi. Bu hızla 2025’te bitiririm umarım.

3 Beğeni

Olsun hocam, acele etmeye gerek yok.

Bir başlangıç, dengelerin doğruluğuna en büyük özenin gösterilmesi gereken zamandır.

1 Beğeni

Neyse ki İthaki hızınıza uygun şekilde hareket ediyor. Şanslısınız :clap:

Ithaki beni takip ediyorsa sırf sizin için 2 günde bitireyim? :slight_smile:

Acelem yok, sindire sindire ilerliyorum :slight_smile:

1 Beğeni

Sen böyle yazdın, bak 5. kitabın bandrolü geldi :slight_smile: 6. kitap da bu yıl çıkar kesin :+1:

3 Beğeni

İthaki filmlere ve dizilere göre hareket etmediğini söylemişti. Dune serisi İthaki’nin kendini kanıtlaması için fırsat. Eğer olur da kitap verildiği tarihte çıkmaz ya da filmin çıkış tarihine yakın bir tarihte çıkarsa İthaki artık amacını belli etmiş olur.

1 Beğeni

Aslında 6. kitabı filmin çıkışına denk getirip kutulu Dune seti falan bile çıkarabilir :slight_smile:

1 Beğeni

Hepsi çıktıktan sonra muhakkak kutu set yapacaklar. Ben o zaman Dune okumaya başlayacağım

2 Beğeni

Dune ayrı bir seri değil ki kutulu set çıksın. Gönül isterdi ki ayrı bir set olarak çıksın ama iş işten geçti. Bilimkurgu Klasikleri içinde kutulu set yapmaları pek mantıklı olmaz şu durumda.

3 Beğeni

Zaman Çarkı, Yüzüklerin Efendisi, Dune vb. Bu eserler kendilerine ait bir seri değil mi? Ne kadar bikimkurgu serisi içine koyarsalar Dune’yi koysunlar, ayrı bir seri. Ya kutulu set olacak ya da 6 kitap birden fiyatı çıkacak. Amaç hepsini aynı anda almak…

1 Beğeni

Evet dediğin kitaplar seri ama Dune’u zaten ayrı bir serinin içine dahil etmişler. Kutulu set çıkarmak BK’ni iyice parçalar. BK sadece tekil kitaplardan oluşmalıydı zaten. İthakinin BK içinde yaptığı en büyük ikinci hata seri kitapları dahil etmesi. Seri kitaplar işin içine girince ciltli basım, kutulu set gibi bir çok avantajdan mahrum kaldılar.

2 Beğeni

Ben İthaki’den ciltli BK hamlesi bekliyorum, en azından gelecekte seçili kitaplar için yapabilirler. Yapsalar kendi yararlarına olur. :joy:

Duyduk duymadık demeyin! Beklenen an geldi işte o an:

8 Beğeni