DUNE Kitaplığı

Bir önceki mesajda belirtiğim gibi; çevirinin dpğru olduğunu düşünselerdi zaten değiştirmezlerdi.

Sadece ve sadece, hangi yayınevinin seriyi daha kaliteli bastığı hakkında fikrimi beyan etme amacıyla hareket ettiğimin de altını çizerim. Yoksa amacım bu başlık altında, genel anlamıyla çevirinin nasıl yapılması gerektiği vb. konuları tartışmak değil. Sürçü lisan eylediysek affola. Saygılar efenim…

3 Beğeni

Valla topladım artık Kabalcı iyi gibi geldi bana

2 Beğeni

Güzelmiş ama biraz spoylere girecekmişsin neredeyse :laughing:

2 Beğeni

Blurlamasını bilmiyorum. Spoiller çok az var. Pek bişey açıklamıyor :grin:

1 Beğeni

3 Beğeni
6 Beğeni

İnternet yayıldıktan ve bu denli günlük kullanıma düştüğünden beri sanırım en zararlı yanı bu videolar oldu. :rofl: Sinirim mi bozulsa yoksa iç mi çeksem, bir yere gidip çemkirsem mi kararsız kalıp duruyorum. :face_with_raised_eyebrow:

3 Beğeni

Bu tarz baskılar pahalı tabi ama yine de bunları görünce diğer baskılar insana 5 yıl öncenin gazeteleri gibi geliyor.

2 Beğeni

Ben kendim yapacağım, karar verdim artık. Hep sizin yüzünüzden…:face_with_raised_eyebrow::expressionless: Aslında yapmak istediğim şey için sipariş vermiştim ama karışıklık olmuş kalın gelmiş. İncesini de adamı bulup veremedim. :smiley:

3 Beğeni

Bu sefer suçlu elbette her zaman olduğu gibi @Waxillium ( 1 Nisan şakasını unutmadım hala ) ilk paylaşımı @Waxillium yaptı.

3 Beğeni

Herkes kadar sen de suçlusun şimdi. :smiley: Lafı dolandırmayalım. Üst üste yaktınız beynimi…

3 Beğeni

Dune ve Vakıf serisi - okumamış olmama rağmen - nedense bana sıkıcı kitaplar gibi geliyor. Kitap evine her gidişimde elim gidiyor ama içimden bir ses ‘‘alma çok sıkıcı okuyamazsın’’ diyor. :smiley: :smiley:

3 Beğeni

Vakıfı okuyali daha bir yıl dolmadi. Geçen içimden geldi tekrar başladim. Vakıf eğer tarih ve siyaset seviyorsan çok hoşuna gider. Dune işe bir kademe üsttüdür. Okurken olay örgüsü, gelişimi, çevrenin olaylara etkisi karekterlerin amaçlari, herşey kusursuz gelişir. Çok fazla kendine has terim vardir. Kavramaya başlayınca her kitabın sonunda tatmin duygusunu hissedersin. (Orjinal seri harici yan serilere girme zaman kaybıdır.)

5 Beğeni

Spoiler verdiniz, çok üzüldüm bilgi az bile olsa. Blur yapın veya yapamıyorsanız direkt silin mesajınızı çünkü başkaları da yemesin.

2 Beğeni

İthaki baskıyı durdur mu? yarım mı kaldı seri?

1 Beğeni

Hayır, yavaş çıkıyor sadece.

1 Beğeni

Oy beni vurun vurun :joy:

6 Beğeni

Çok uğraştım blur yapamadım. Ben de sildim :slight_smile:

2 Beğeni

Bunun için aslında güzel bir @hanci eğitimi var.

Eğer Hancı’ya özel mesaj olarak
@hanci başla gelişmiş kullanıcı
yazar ve talimatları izlerseniz nasıl spoiler butonu kullanacağınızı anlatıyor.

Bazen gönderilerindeki bazı detayları saklamak isteyebilirsin.

• Bir film, dizi veya kitapla ilgili tartışırken sürprizbozan (spoiler) sayılacak kısımları saklamak isteyebiirsin.
  • Gönderin fazla uzun olabilir veya bazı kısımları gizleyerek yazmak isteyebilirsin.

Spoiler özelliğini kullanmak için, yazma kutusundaki dişli düğmesine basıp Blur spoiler butonuna tıklayabilirsin.

Buraya bir göz at!

1. Yazma kutusundaki dişli düğmesine bas.
  2. "Detayları Gizle"yi seç.
  3. İlgili kısımları değiştir.

Paragraf paragraf spoiler yapılıyor o yüzden buna dikkat etmek lazım. Bir de spoiler yapılmak istenen kısmı seçtikten sonra spoiler butonuna basarsanız olacaktır.

@CowardlyHero Tebrikler. :vulcan_salute:

4 Beğeni

bu kısma mı yazacağım

Oldu valla :joy::joy::joy: paragraf paragraf olduğunu bilmiyordum demekki onun için yapamamışım

4 Beğeni