Dünyaya Yön Verenler (Biyografi) Serisi (Türkiye İş Bankası Yayınları)

8 Beğeni

Seriyi takip edenler varsa kitap baskıları konusunda bilgi verebilir mi Büyük Petro ve seriden bir kaç kitap almayı düşünüyorum :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Baskılar sert kapaklı ve kitap kağıdı baskılı. Elimde birkaç kitap var ama şuan hangi kutuda bilemiyorum onun için fotoğraf paylaşamıyorum. Ama verdiğiniz paraya fazlasıyla değiyor. Hem kalite hemde içinde barındırdığı bilgiler ile.

Ayrıca başlayacaksanız acele edin derim. Çoğu kitap piyasada bulunmuyor. Tek bir sefer baskı yapılıyor genellikle.

1 Beğeni

Tek baskı olması kötü bir durum umarım baskısı tükenen kitaplar için ilerde tekrar basmayı düşünürler O zaman içerik ve baskı güzelse en azından baskısı olanlar için acele etmek lazım Teşekkürler

1 Beğeni

Kuşe kağıt mı? Emin misin? :slight_smile:

Bendekiler normal kağıt baskı, kuşe bastıkları varsa bilmiyorum.

3 Beğeni

haklısın kuşe kağıt değil özür. :face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth:

Niye kuşe kağıt yazdıysam anlamadım. Demekki öyle olmasını istemişim.:joy::joy:

1 Beğeni

Aynen. Ben mesela Tolkien kitabını almakta geç kaldım. Şuan için baskı yok. İş Bankası’da basmayı düşünmüyormuş.

Kayseri iş bankası yayın evi biyografi serileri 2 3 hafta önce çekmiştim.

@fortknoxt Hocam iş bankasının kitapevlerinde var eğer bulamadı ise alıp yollayabilirim

@BiblofilYouTube Zebramo da 100 tl ye satılıyor birde sahibinden de görmüştüm geçen 150 tl idi galiba

11 Beğeni

Sevgili @kartall335 lütfen peş peşe mesajlara cevap vererek konuda kabarmaya sebep olmayalım. :blush: Cevap vermek istediğiniz kişileri @ işareti ve kullanıcı adı yazarak bir mesaj içinde toplayabilirsiniz veya aynı mesaj içinde alıntı yaparak herkese tek tek cevap verebilirsiniz. Kullanıcı adını bu şekilde andığınız kişilere bildirim gidecektir. İyi forumlar dilerim.

1 Beğeni

@Agape Ben cevapla diyince direk o mesajın altına alınıyor diye şey yapmıştım. Daha dikkatli olurum teşekkürler.

2 Beğeni

Üst üste cevaplama yaptığınızda flood yapmış oluyorsunuz. Bu da biraz kalabalık görünüyor. :slight_smile: Tek mesajda herkese cevap verdiğinizde hem konuda kalabalık olmaz hem de göze daha hoş görünür. :blush:

1 Beğeni

Zor olanlardan devam :slight_smile:

13 Beğeni

Korkunç İvan’ın da basımı yok mu?

https://www.pegem.net/kitabevi/129984-Korkunc-Ivan--kitabi.aspx

Korkunç İvan satışta bu sitede

1 Beğeni

Hepsini bulabilirsiniz ama ben öncelikle nispeten zorlayacaklardan başladım.

1 Beğeni

@BiblofilYouTube hocam zorlanacaklarınız bana kalırsa şunlar

John stuart mill
Caesar
Churchıll
Benjamin franklin
Tolkien
Nietzche

John stuart mill ve caesar ı bulamadım o kadar aramama rağmen çok pahalılar.churchıll bazı yerlerde 80 90 tl ye bulunabiliyor. Benjamin franklin de 100 150 tl . Tolkien de yeni basım olduğu için bazı sitelerde veya kitapçılarda mevcut. Nietzche kitabını alın eğer yoksa 1. Önceliğiniz o olsun hepsiburada ve amazonda vardı baskısı tükenmeden alın

Evet zorlanacaklarımı tespit ettim ve önce onları alıyorum. Saydıklarınızın çoğunu buldum Nietzche’yi bir yerde gördüm ama nerede olduğunu hatırlasam gidip alacağım :smile:

Tolkien her yerde var ben nereye baksam.

Sadece Stuart Mill’i hiç görmedim sanırım. Bir de Beethoven bulamadım.

2 Beğeni

Aynen hocam demeyi unuttum beethoven yoktu. Bende onu nadir den 50 liraya almıştım.

Bu da benim kitaplık zorları buldum 1 tane john stuart mill kaldı diğerleri kolay bulması

11 Beğeni

Bu seride ilk aldığım kitap Korkunç İvan’dı. Daha sonra arkası geldi. Bu seri bende bağımlılık yaptı. Hırs ettim hepsini toplamak için her yeri didik didik aradım. En zoru da john stuart mill oldu ama onu da buldum.

Sonunda buldum letgodan kitaplığını tamamen satan biri vardı göz gezdirdim sağolsun uygun fiyata verdi

Kaç aydır arıyordum çok iyi oldu

11 Beğeni