Ekonomi & Borsa Köşesi

Günümüzde başta kripto paralar olmak olmak üzere borsa ve ekonomiye olan ilgi artmakta ve toplumun ekonomik okur yazarlık seviyesi yükselmekte. Bu konuda Borsa İstanbul, NASDAQ, Kripto Paralar ve Enflasyon vb. konularla ilgili ilginizi çeken gelişmeleri paylaşabilirsiniz.

İlk paylaşım benden olsun.

NETFLIX hisseleri Kasım 22’de gördüğü 702 $ zirvesinden %75 değer kaybetmiş durumda. Anlık 175 $.

İbretlik bir durum açıkcası, hem balonun büyüklüğü yüzünden hem de yeni rakiplerin piyasaya girmesi NETFLİX’i çok olumsuz etkilemiş görünüyor.

2 Beğeni

Bence en büyük etkiyi karantinaların bitmesi yaptı. Evde tıkılı kalan insanlar yok artık.

Netflix 'in kan kaybetmesinin nedeni yapımların özgün olmaması. Benzer yapımların TV kanallarında da olması. Ayrıca Amazon Prime gibi devin de yayına başlaması.

Amazon prime da Son Sığınak adlı film önerimdir.

Netflix değerlemesinin bu kadar yükseklere hiç ulaşmaması lazımdı zaten :smile: Teknoloji balonunun en güzel örneklerinden oldu darısı Teslanın başına :joy: Şimdi üstünkörü baktım hala 16-17 fk larda netflix, ileride başka bir negatiflikte bir parti büyük satış daha yerse şaşırmam.

1 Beğeni

Muhtemelen COINBASE 2. LUNA vakası olacak. Şirketin hisseleri zirve noktasından %88 aşağıda an itibariyle.

Coinbase bildiğiniz gibi dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi.

1 Beğeni

Acaba terra + genel satış sonrası Amerika’daki kurumsal yatırım fonları komple coinden kaçışa geçti de mi coinbase düşüyor diye merak ettim ama kendi ayaklarına sıkan bir açıklamaları varmış çeyrek raporunda :smile:

1 Beğeni

Evet bu açıklama mum dikti ama genel olarak zarar ediyor öncesinden de şirket. Tek çeyrekte 429 milyon $ zarar açıkladılar. Bir borsa nasıl böyle devasa zarar eder hiç anlamıyorum doğrusu.

1 Beğeni

Alım fırsatı mı yoksa keriz silkeleme mi? !

2 Beğeni

3-5 al dursun kenarda :joy:

Daha düşer mi? Şöyle 0, 0001 olursa alırım. :joy:

Dün böbreği basmıştım, bugün kademeli olarak 2. böbreği basıyorum :joy:.

İyi içimizde Luna’sı olan çıkmadı, uzaktan bakıp eğleniyoruz :smile:.

1 Beğeni

1 aylık kitap harcamasını buraya yatırsak? 2 günde 1 dolar olsa? Bunda bile patlarız gibime geliyor. :joy:

En dibi gördü bundan sonra gidecek yeri kalmadı. :slight_smile: Buradan da patlarsan tarihe geçersin. :smiley:

Ben alırsam 2 saate bedavaya gider. :joy:

Yahu ben ekonomistim diyorum. Sen hâlâ ne diyorsun.

E ben de ekonomistim. Ne olacak şimdi?

Diplomayı

2 Beğeni

Bunlar hep fedöcü ağzı. Algı yapma!

2 Beğeni

Sakın alma. 0.000001 bile olur. UST ile LUNA arasında algoritmik peg mevcut. UST’yi 1 dolar yapmak için LUNA basıyor satıyor UST alıyor yakıyor ki UST 1 doları tuttursun.

UST 1 dolar olana kadar LUNA alma kesinlikle.

2 Beğeni