Eksik Parça Yayınları'nın 2020'de Gelecek Bilim Kurgu Fantastik Kitapları

Teşekkür ederim ilk siparişimde ekleyeceğim. Bende tam tersi yazar Türk olduğu için ayrı bir sempatim vardı. Keşke daha fazla yazarımız kurgu romanlar yazsa.

3 Beğeni

Aynen öyle. Ben de daha fazla keyif alıyorum yerli yazarların eserlerinden. Ayrıca Kayıp Rota’nın uzunluğu beni hiç rahatsız etmedi aksine keşke bitmeseydi dedim.

3 Beğeni

Özgen Biçgin serinin ikinci kitabı Mavi Tuzak Nisan’da okuyucular ile buluşacak.

3 Beğeni

Merhabalar,

Okurlarımızın taleplerine ve önerilerine yönelik çalışmalarımız titizlik ile devam ediyor. Talepleriniz doğrultusunda sizin için en iyisini sunmak adına çalışıyoruz. Görüşleriniz ve talepleriniz bu sebeple bizim için çok önemli. Bütün okurlarımıza keyifli okumalar dileriz…

9 Beğeni

Merhaba, Eski fantastik kitap serilerine çok sıcak bakmıyoruz. Yeni dönem eserlerine daha çok öncelik vermeye çalışıyoruz. Ancak önerileriniz için teşekkür ederiz, dikkate alacağız…

5 Beğeni

Korku türünde henüz bir planımız yok.

2 Beğeni

Mayıs ayı içerisinde gerilim olarak Romy Hausmann kitabımız gelecek,

Liebes Kind

7 Beğeni

4.32 Goodreads puanı var. Heyecan yarattı bende.

3 Beğeni

@EksikParca sizlerin bilimkurgu türünde eserler basmanız türün sevenlerini (bizi) çok mutlu ediyor.
Ülkemizde bilimkurgu ve fantastik türünde parlayan bir yayınevi olmanız dileğiyle :pray:
Bu arada forumumuza hoş geldiniz :slightly_smiling_face:

4 Beğeni

@EksikParca Merhaba, foruma geldiğinizi yeni öğrendim. Hoş gelmişsiniz. Yeni bilimkurgu ve fantastik eserlerini bizlerle buluşturmaya çalışmanız takdire şayan bir durum. Çok teşekkürler. Fakat yeni eserlerin kapak görselleri çok karışık ve itici duruyor. Bunun nedenil telif hakları mıdır acaba?

1 Beğeni

Benim de takıldığım konu buydu. Umarım daha sadelikli ve İthaki’deki gibi bir diziymişçesine özgün kapaklar tasarlanıyordur.

1 Beğeni

Umutlarımız her zaman bu yönde ama olmayacak gibi duruyor. :frowning:

Kapaklar gayet iyi bence. Üstelik her yayınevini malum yayınevi ile kıyaslamanız yanlış.

6 Beğeni

Bende en çok kapakları beğenmiştim. Minimal kapaklardan bıkkınlık geldi artık. Adam hayal gücünün sınırlarını zorlayarak kurgu yazıyor, kapağa düz beyaz tema üzerine kırmızı küçük uzay gemisi. Tamam bazılarına gidiyor ama birazda kurguyu kaldıran kapaklar olsun. Ne güzel film afişi gibi.

6 Beğeni

Burada x yayınevini y yayıneviyle kıyasladığımız yok. Temennimiz sade ve güzel bir kapak görmek. İlla malum yayınevinin kapakları gibi olmasına gerek yok zaten. :slight_smile:

1 Beğeni

X yayınevini örnek göstererek onun gibi yapın bunlar iyi değil diyorsunuz kısaca (pardon siz değil zima Pp li arkadaş)
@hunter aynen minimallik sadelik derken sağlam kapaklar kalmadı piyasada…

3 Beğeni

Öncelik çeviri ve editörlük. Bunlara daha çok özen gösterilmeli. Bunlar olmadıktan sonra isterse kapak tasarımı kusursuz olsun, anlamı yok.

Diğer yandan “Rosewater İstila” başta olmak üzere şu anki kapakların oldukça zayıf olduğunu düşünüyorum. Resmen bulamaç. Özellikle beğenilmesini şaşırtıcı buldum. Zevkler değişiyor. :roll_eyes:

Not: Problem ‘minimal’ olup olmaması değil.

5 Beğeni

Bildiğim ve dikkat ettiğim kadarıyla minimalist kapaklar İthaki bilimkurgu kitaplığında. Kitaplığıma tek tek göz gezdiriyorum ve başka minimalist kapak göremedim açıkçası. Merak ettiğim için soruyorum. Son zamanlarda her şey minimalist ve sade ise bunlar hangi kitaplar acaba? :thinking: Bilmediğim fantastik kitaplar mı var?

Gözümden kaçmış dört adet de Jaguar kitabın minimalist kapağı var. 1400 kitap arasında gözden kaçanları da düşünürsem 100 kapağın minimalist olması bence gayet denk bir durum. Kaldı ki İthaki bkk olmasaydı bu sayı 20’de kalırdı.

Ayrıca ben de Rosewater kapağını sevmeyenlerdenim fakat bu minimalist olsaydı demek anlamına gelmiyor. Farklı bir kapak seçilebilirdi. Bu kapak boğucu, karışık ve çok hareketli.

Sade olmayan, enerjik, estetik görünen orijinal kapaklarını daha çok beğeniyorum.

Basılan kapak ise öncelikle yazıdan geçilmiyor. Arka fon estetik olmamakla birlikte birbirini boğan iki renk kullanılmış. Bunun dışında “İstila” yazan kısımdaki “i” harfindeki detay oldukça hoş.

5 Beğeni

İkinci ‘i’ harfi peki? Yoksa orası lekedir diye gözünden mi kaçtı… :stuck_out_tongue:

Neyse bu kadar yeter, yayınevinin gözünü daha fazla korkutmayayım. :smiley: Şaka yapıyorum ya sadece.

1 Beğeni

Her zaman dediğim gibi “Çok da şey yapmamak lazım.”

1 Beğeni