Eksik Parça Yayınları'nın 2020'de Gelecek Bilim Kurgu Fantastik Kitapları

Eksik Parça Yayınları’nın bu yıl okurlarıyla buluşturduğu bilim kurgu, fantastik kitapları;

  • ADA PALMER / KAYBOLAN ŞİMŞEK GİBİ – TERRA IGNOTA – BİRİNCİ KİTAP (TOO LİKE THE
    LIGHTNING – TERRA IGNOTA – BOOK ONE )
  • FONDA LEE – YEŞİMTAŞI ŞEHRİ – YEŞİL KEMİK DESTANI 1 ( JADE CITY – GREEN BONE SAGA)
  • ZAMANIN ÇOCUKLARI 1 – ADRIAN TSCHAIKOVSKY
30 Beğeni

Merhaba, kitaplar hakkında şahsen bilgi sahibi değilim umarım güzel dönüşler alırsınız bizlerde güzel kitaplara ulaşmış oluruz. Tamamı seri kitapları tamamlamanız da nasip olur inşallah. Orjinal baskı kapaklarını da ekleyeyim görselliği artsın.

image imageimage

7 Beğeni

Adrian Tchaikovsy merak ettiğim yazarlardan birisiydi. Güzel oldu bu haber.

3 Beğeni

Hepsi çok güzel serilere benziyor ama beni çok heyecanlandıran Children Of Time oldu. Umarım en kısa sürede basılır. Şimdiden kolay gelsin diyelim.

1 Beğeni

Children of Time çok merak ettiğim bir kitap. Rosewater’dan sonra böyle güzel eserler basmaya devam ettiğinizi görmek mutluluk verici. Umarım devamını da görürüz. Foruma hoşgeldiniz. :cherry_blossom::hugs:

2 Beğeni

Umarım güzel geri dönüşler alırsınız, başarılar.

1 Beğeni

Chıldren of time merakla beklediğim bir eser. Goodreads puanı da baya iyi.

4 Beğeni

Fantastik ve bilim kurgu kitaplarımızla yeni yılda okurlarımızı hep heyecanlı tutmayı hedefliyoruz. Merak ettiğiniz sorularınız ve önerileriniz için yakın zamanda soru hattı kısmında olacağız. Hepinize destekleriniz için teşekkür ederiz.

21 Beğeni

Eserleri heyecanla bekliyoruz :heart_eyes:
Fantastik ve bilimkurguya hep tam destek :muscle:

4 Beğeni

Buluşturacağı* galiba. :smiley:
Farklı yayınevlerinden altkültür eserleri görmek güzel. Eserlerin ne olduğunun yanı sıra okuyucuya nasıl sunulduğu da çok önemli. Temennim çeviri ve editörlük konusunda özenli ve iyi iş çıkarılması. Son okuma da çok önemli, umarım es geçilmez.

5 Beğeni

Harika! Fantastik ve Bilimkurgu türlerine bu şekilde ağırlık verirseniz bence bizi bütün forum olarak çok mutlu etmiş olacaksınız, tabii ki biz de desteğimizi asla esirgemeyeceğiz. Bu arada foruma hoş geldiniz. :upside_down_face:

6 Beğeni

Yeğenim, Eksik Parça’nın alt yayınevinden Kral Şakir serisini okuyordu, serideki tüm kitaplar ciltli olarak basılmıştı ve kitapların baskılarını kaliteli bulmuştum. Umarım çocuk kitaplarına gösterdikleri kadar önemi yetişkin kitaplarına da gösteriyorlardır.

Yayınevinin yukarıda basacağını söylediği yazarları araştırınca yazarların hepsinin ödüllü olduğunu fark ettim. Hugo, Nebula, Clarke gibi ödüller almışlar. Yayınevi bu ödüllü yazarların telifini alabildiklerine göre fantastik/bilimkurgu türlerinde iddialı gözüktüler gözüme. Hele bir bassınlar da en az bir kitaplarını almayı düşünüyorum.

6 Beğeni

Children of Time zaten merak ettiğim bir kitaptı ama Goodreaes’ten gördüğüm kadarıyla diğerleri de çok ilgi çekici görünüyor. Bekleme listesindeler. :v:

2 Beğeni

@Tobizume Dediğinize göre ödüllü yazarların teliflerini alabilmişlerse yayınevi işi ciddi tutuyor demektir. Çevirilerin de iyi olacağını tahmin ediyorum. Daha yeni başlamışken ve kitaplar ortada yokken bile çat diye bir isteğim olsa forumunun ve (bence) bütün fantastik okumayı severlerin Beklenti Efsanesi haline gelmiş olan Brandon Sanderson’ın telif haklarının el değiştirmesi ve Malazan Book of the Fallen’ın basılması gibi bir durum söz konusu olabilir mi?

2 Beğeni

Brandon Sanderson’un kitapları Akılçelen kitaplarda. Yayıncı kendisi telif haklarını bırakmadığı sürece el değiştirmesi söz konusu olamaz.

Steven Erikson’un Malazan Book of Fallen serisi için daha önce ajanslardan bilgi almıştık, ancak tekrar güncelleyebiliriz. Bildiğimiz kadarıyla yayın hakları müsait değil.

8 Beğeni

Bilimkurgu ve fantastik yanında korku türünde de kitaplar basacak mısınız? Robert Mccammon mükemmel olurdu. :slight_smile:

2 Beğeni

Merhabalar,

Öncelikle Rıhtım’a hoş geldiniz @EksikParca. :heart_eyes:

Verdiğiniz güzel haberler bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Umarım editörlük ve çeviri hatta son okumayla birlikte çok güzel kitaplar olurlar. :hugs: Fantastik ve Bilimkurgu alanında sizleri de görmek biz okuyucular için sevindirici bir haber.

Hazır bu konuda bizlere can verecek bir yayınevi bulmuşken size şu başlığı da öneririm.

Belki de Rıhtım’daki fantastik ve bilimkurgu seven fakat bu konuda aç olan biz okuyucuların yakarışlarına karşılık verirsiniz.

Sevgiler. :hugs: Tekrar hoş geldiniz, sefalar getirdiniz efendim. :heart_eyes:

7 Beğeni

Kayıp Rota’nın devamı 2020 yılında gelecek mi? Gelsin lütfen

1 Beğeni

Uzun zamandır okumak istediğim bir kitaptı. Uzunluğundan çok şikayet duydum, daha kısa olabilirmiş diye. Görüşleriniz merak ediyorum.

2 Beğeni

Kayıp Rota kurgusuyla çeviri romanların çoğundan kat kat iyi. Yazarın yerli olması herkeste bir önyargı yaratıyor ama aldanmayın. Ben çok ekilenmiştim. Bir defa çok sinematografik. Kesinlikle okuyun derim size.

4 Beğeni