Elantris

Elantris ve Savaşkıran kitapları (özellikle Savaşkıran) kendine doyurmadan biten kitaplar. Devam kitaplarını ben de bekliyorum. Elantris’te bir şeyler var beni rahatsız eden, pek ısınamadım kitaba.
Ama çıkmalarına daha çok var.

3 Beğeni

Rahatsızlığın ölüm ile yaşam arasında kalmaları olabilir, bir türlü olamıyorlar ve aynı zamanda doymak bilmiyorlar :slight_smile:

Elantrian tarafında sıkıntı yok. Sarene bölümleri ve politik meseleler falan pek güzel yazılmamış gibi geldi bana sadece.

2 Beğeni

Sarene bölümleri kötüydü. Bir kadının başka bir ülkeden gelip de, özellikle kadınların 2. plana atıldığı bir toplumda, yılların kurdu olmuş dükleri ve baronları, büyük bir olay için sadece bir iki hafta içinde kolayca güvenlerini kazanıp ikna edebilmesi çok saçmaydı.

2 Beğeni

Merhaba geçenlerde kitabı amazondan satın almıştım ama kitap da baskı hatası çıktı. 288. sayfadan sonra 65. sayfaya dönüyor ve 321. sayfadan devam ediyor böyle bir hatayla karşılaşan oldu mu daha önce. kitap 3. baskı bu arada

Bandrol sorgusu da yapın isterseniz son zamanlarda korsan kitap çok var piyasada.

Sorguladım kitap korsan değil.

1 Beğeni

Benim Taht Oyunları kitabımda olmuştu buna benzer bir olay.100 sayfa ortadan eksik basılmıştı.Epsilon ile görüşmüştüm,kitabı karşı ödemeli bize gönderin,yenisini gönderelim dediler ve gönderdiler de.

O zaman Amazon ile görüşüp iade edin bence. Tekrar sipariş verirseniz aradaki fiyat farkını da ödüyorlar.

Elantris’in ilk 200 sayfasını okudum. Şimdilik güzel gidiyor. Elantris’i okurken bir kez daha farkettim ki Fırtınaışığı arşivi serisi gerçekten çok sıkıcı bir seri. Yok abi ben Sissoylu’dan, Elantris’ten, Savaşkıran’dan aldığım keyfi Fırtınaışığından alamıyorum.

1 Beğeni

Hocam ben de Elantrisi okumuştum gerçekten güzel bir kitap. Elantristen sonra Fırtınaışığını okuyayım dedim yazardan soğudum hiç beklemiyordum öyle olacağını. Sissoylu, Elantris gibiyse tekrar şans vermek isterim yazara.

1 Beğeni

Sissoylu Elantris’ten kat ve kat daha güzel bir seri. Elantris gibi Entrika üzerine kurulu değil daha bildiğimiz klasik iyi kötü savaşı ama bunu çok güzel bir büyü sistemi(en yaratcı büyü sistemlerinden biri) ve akiyon ile sunuyor. Evreni gördüğüm en özgün evrenlerden biri. Yine Sanderson’un imzası olmuş pilot twistlerde kitap sonuna güzel yerleştirilmiş. Kesinlikle okumanızı öneririm.

Fırtınaışğı arşivi beni gerçekten sarmıyor. Sanki editörler bak herkes 1000 sayfa kitap yazıyor hadi sende yaz demişler diye kitabı zorla 1000 sayfaya çıkarmışlar gibi geliyor. Çok yavaş akıyor. Gizemlerde çok yavaş çözülüyor.

Anladım o zaman Sissoylu serisini okuma listesini ekleyeyim, teşekkür ederim.

Fırtınaışığı konusunda da haklısınız. Yani bir fantastik kitap okuyunca gerçekten insan eğlenmeli, heyecanlanmalı. Ama Serinin ilk kitabı olan Kralların Yolunda olaylar çok yavaş ilerliyor. Kaladin’in mesele köprücü olma maceraları vs. Kitap akmıyordu.

1 Beğeni