En Kötü Kitap Kapakları

Kapaklar güzel de Allah tamamına erdirmiyor, yoksa güzel hani.

4 Beğeni

Ben alıyordum zamanında, kapağı görüp almamıştım. Hatta diğer kapaklardan birinde şaşı birisi vardı galiba.

1 Beğeni

Önceden sözü geçen “alfa insanları” kapakları bunlar. En başarısız grafiklerden ne yazık ki bu kapaklar…

2 Beğeni

İthaki’yi başarılı buluyorum kapaklar konusunda. Yaratıcı ama tek tip. Özgün ve şık. Bu bütünselliği görmeyi seviyorum.

1 Beğeni

Başarısız buluyorum ben. Sosyal medya diliyle konuşmak istemiyorum ama bu kapaklar tam olarak “leş”.

Dune için özel konuşmak gerekirse o kapakların ilkini gördüğümde ciddi anlamda midem bulanmıştı. Kapakta ciddi ciddi kendini başarılı zanneden bir özgüven var. Ama kapak kendisinin birbirinin aynı saçmalıklar silsililesinin bir parçası olduğunu bilmiyor tabi. Bilse intihar ederdi muhtemelen.

2 Beğeni

İthaki’nin bilimkurgu klasikleri serisindeki kitapların çoğunun tasarımını beğeniyorum. Özellikle Dune çok iyi bence. Gene Wolfe kitaplarının tasarımı çok kötü ama istisna olarak görebiliriz. Jaguar’ın yukarıda bahsedilen serisinin kitap kapakları da çok hoşuma gidiyor (adını unuttum serinin). Sanırım kitap kapaklarında minimal ve oldukça sade tasarımları beğeniyorum. Çok kötü olarak nitelendireceğim kitap kapağını da aşağıda paylaşıyorum.

Kitap senelerdir elimde ancak şu kapağı gördükçe okuma isteğim sıfırlanıyor.

7 Beğeni

Sadece hatanızı söyledim. Bir art niyetim yoktu ve evet, buna takıldım çünkü başka takılacak bir şey yoktu. - Zaten başka takılacak bir şey olsaydı hem buna hem onlara takılırdım. - Cinsel yönelimin “cinsel tercih” olarak kullanılması LGBT+'lara zarar vermekten başka bir şey yapmıyor.

2 Beğeni

6 Beğeni

Bu seri bende var ve 16 yaşındayken en sevdiğim serilerden biri olarak tekrar tekrar okumuşumdur :sweat_smile:

1 Beğeni

O yaşlara hitap eden kapaklar zaten, hedef müşteri kitlesi o. Ama keşke biraz emek harcansaymış.

2 Beğeni

Aslında kapakların arka planı o kitapta geçen mekanlara göre tasarlanmıştı diye hatırlıyorum. Hiç emek harcanmadığını söyleyemem yani. Bir de kapakların ayrı renklerde olması benim hoşuma gitmişti😬

1 Beğeni

Uzaktan görsem spor dergisi sanardım. :thinking:

11 Beğeni

9786051712703

Yüzüklerin Efendisi, Yerdeniz, Ejderha Mızrağı ve Kara Elf üçlemesi dışında fantastik eser okumamıştım.
Niyetlenmis ama her kitapçıya gittiğimde Elf, ork, vampir, büyücü ve bunların kombinasyonlarının mutlak iyilik ve kötülük adına savaşı varyasyonlarından başka bir şey ile karşılaşmamıştım.
Ta ki aşağıdaki kitabın kapağı beni kendine çekene kadar. Kuzgunları severim.
Hugo ve World Fantasy Ödülü’nü kazanan Viktorya dönemi İngilteresini fantastik bir kurgu ile birlikte anlatan tam bir İngiliz işi. On sene olmuş okuyalı. Detayları hatırlamasamda atmosfer hala hafızamda.
Oğlak yayınları yukarıdaki kapakla bassaydı kesinlikle görmez görsem bile zahmet edip kapağını açmaz ve kesinlikle almazdım. Kapağa takılmıyorsanız siz alın okuyun.
1370225726_b

4 Beğeni

Ben de görüp baya soğumuştum bu kapaktan. Yabancı yayınları, pegasus, dex gibi daha çok genç kurgu basan yayınevleri yapıyor maalesef bu tarz basımlar. Ama okumayı yeni yeni seven gençlere şu tarz kapaklar sunup da okumaktan soğutmak ne kadar doğru orası meçhul tabi. :confused:

2 Beğeni

Aynen öyle, içeriğini bilemem ama en azından kapakları daha farklı yapılsa yine yararı olur diye düşünüyorum…

2 Beğeni

29 Beğeni

Kafkanın sineğe dönüşümü :smile::smile:

4 Beğeni

Gördüğünüz bütün kötü kapakları unutun. Tadında. :rofl:

5 Beğeni

Biz buraya kötü kapakları koyuyoruz lakin aklıma ara sıra şöyle bir düşünce geliyor; ya bu kitap kapaklarını tasarlayan kişiler foruma üye olup tek tek hepimizi kalaylarsa diye :joy:

3 Beğeni

images (5)

Daha önce paylaştım mı bilmiyorum. Kendimi tekrar etmiş olmayayım ama bu tarz kapaklar bana göre romanın kendisine hakarettir. Kapak seçiminde geçen diyaloglar şöyle olabilir mi?

• Kapak görseli hakkında ne diyorsun x?

• Bilmem ki. Sade ve güzel bir şey yapabiliriz bence.

• Hmm. Tamam buldum! Koş yazarın vesikalık fotoğrafını ya da güzel bir fotoğrafını bul getir. Hehehehehe

Tamam abartıyorum ama bu tarz kapak görselleri resmen bana beni alma diyor.

Not: Biyografi ve otobiyografi kitapları hariç.

18 Beğeni