En Kötü Kitap Kapakları

İnanamıyorum… Her kitaba saygı göstermek gerek, sonuçta bir emek oluyor ama insanın okuduğu kitaplar bazı şeylerin turnusolu olabiliyor cidden… İnsanı hem şaşırtıyor hem de şaşırtmıyor gibi bir şey. Dizi, filmlere de özenilmiş galiba. Bir de bunu belirtmesi çok garip, benim başıma gelse bu olayı kimseye tek kelime etmeden mezara götürürdüm. :joy: :joy:

7 Beğeni

Bunlar eski kapakları:
resim

Yeni kapaklar biraz daha eli yüzü düzgün gerçi evet.

4 Beğeni

Daha neler neler… Dedikoduya girmesin bir de tanıdık çıkar olmadık yere başımıza iş almayalım şimdi burada :joy:

3 Beğeni

Tahmin edebiliyorum. Doğru diyorsunuz :joy: :joy:. Kolay gelsin cidden.

3 Beğeni

Ben bu tarz kapakları çok seviyorum. Genelde kalitesiz wattpad kitaplarını 10 metre öteden fark edip uzaklaşmamı sağlıyor. Kaliteli bir kitapta böyle kapak olma ihtimali çok düşük.

dediğim gibi şaşırtmıyor.

Paint terk ve anlamsız resimler bence de çok kötü.

Minimalizm güzel bir şey ama bu nedir ? Bu minimal kapaklarda en başarılı işi yine ithaki yaptı bence. Arada bir kaç başarısız iş olsa da genele olarak çok iyi kapaklar bence.

nokta koyup minimal çalışma yaptık demek de ne bileyim. Evet bir kompozisyon yapılmaya çalışılmış ama ilk bakışta hiçbir şey ifade etmiyor. Yine de Ferit Edgü kitaplarından daha iyi.
image

6 Beğeni

mr
bitiyorum bu kapağa aralarındaki favorim (!)

15 Beğeni

Bende bunu arıyordum. Bu da efsanelerden :joy:

1 Beğeni

Genel olarak ben de seviyordum ama bu iki kitabın kapağı korkunç bence :joy:

1 Beğeni

İhsan Oktay’in eski kitapları, özellikle Efrasiyab, cidden çok kötüydü. Sonradan güzel ve karakteristik basımları çıkarmaları iyi oldu.
images (59)
images (60)

images (56) images (57)

11 Beğeni

O soldaki siyah kıyafetli adam ne hala çözemedim. Bir de neden arkada piramit var?

Bir de Türk koyayım. Forumda daha önce de konuşulmuştu galiba.

10 Beğeni

1984’ün kapağı 50-60’lı yılların gelecek öngörüsü çizimlerine çok benziyor.

Ekleme:
Benzer kapakla Türkçe baskısı da yapılmış.

7 Beğeni

aforizmalarc0236cd8bc44bb363b281eedf99eebb0

Görünce biraz tuhaf gelmişti. Size de gelir mi bilemedim.

6 Beğeni

80’li yılların kaset kapakları gibi olmuş :slight_smile:

3 Beğeni

Amazon’da hangi kitaplar indirimdeymiş diye sıradan bakarken şunları gördüm:
resim resim

6 Beğeni

Cinsel tercih diye bir şey yok.

1 Beğeni

Hiçbir şeye takılmayıp buna mı takıldınız? Kendimi yanlış ifade ettiğim için, herkese afedersiniz(yanlış kelime seçtim, bu benim hatam)diyorum. Ama buradaki konu bu değil.Sizin cımbızla onca konudan bu kelimeyi çıkarıp böyle yazmanıza cevabım ise: Ok (Niyetinizi iyiye yoramadım)

4 Beğeni

Kimse bunu nasıl paylaşmadı aklim almıyor. Kötü kapak deyince aklıma ilk bu gelir. Seriyi okumayacaktım neredeyse.

13 Beğeni

Rezalet resmen.

2 Beğeni

Bence son iki kitabın hâlâ çıkmaması rezalet. Kapaklar benim hoşuma gitmişti. Sanırım tercih meselesi :thinking:

8 Beğeni

Bu bende var maalesef :sweat_smile:

2 Beğeni