En Sevdi─čimiz 10 Oyun ­čĆć

Bilgisayar, konsol ayr─▒m─▒ yapmadan bug├╝ne kadar oynad─▒─č─▒m─▒z, ÔÇť10 y─▒l ge├žsin yine oynamaya devam ederimÔÇŁ dedi─čimiz, ba─čr─▒m─▒za bast─▒─č─▒m─▒z, kendimize g├Âre en iyi 10 oyun listesi yap─▒yoruz.

Neden bizi bu kadar etkiledi? Nesini be─čendik? Neden ba┼čkas─▒na tavsiye ederiz? Sebeplerini de yaz─▒p payla┼čal─▒m istedim.

3 Be─čeni

1-Mario (─░├žlerinden en sevdi─čim Wii U i├žin olanlar)
2-Zelda (Twilight Princess)
3-Doom
4-Street Fighter (II)
5-Minecraft (Bunun hakk─▒nda baya iyi yazabilirim.Sevmeyeni sevdiririm o kadar yani.)
6-Gta 4
7-Mafia I
Retrocuyuz.├çok oyun oynayan biri de─čilim akl─▒ma bu kadar geldi.

5 Be─čeni

10 tane ├ž─▒kmayabilir :sweat_smile:

1. Super Mario (Atari)
  2. Bomberman (Atari)
    ─░lk 2 belki nostaljik bir etkisi vard─▒r.
  3. Mafia 1 - Film tad─▒nda oyun. Ger├žek├žiydi. Araban─▒n benzini bile bitiyordu. Benzinlikten benzin al─▒yorduk.
  4. Mafia 2- ─░lk oyun kadar sevmesem de sevmi┼čtim.
  5. GTA serileri - Diledi─čimiz her ┼čeyi yapabildi─čimiz g├╝zel stres atmal─▒k oyun.
  6. Max Payne 2 - Matrix filmi gibi a─č─▒rla┼čt─▒r─▒lm─▒┼č ├žekim beni o zamanlar ├žok etkilemi┼čti.
  7. Counter Strike Global Offensive( Hâlen oynamaktayım :smiley:) - Stres atmaya birebir.
5 Be─čeni

1- The Elder Scrolls V Skyrim
2- The Witcher 3 Wild Hunt
3- Mount & Blade - Warband
4- Batman Arkham City
5- Brothers - A Tale of Two Sons
6- Undertale
7- GRIS
8- Papers, Please
9- Mafia (3 hari├ž)
10- GTA serisi
Bonus: One Piece Pirate Warriors 3

Undertale, GRIS, Brothers - A Tale of Two Sons hikayeleriyle kalbimi ├žalm─▒┼č oyunlar. Haz─▒r Steam yaz indirimleri varken bir bak─▒n derim. Fiyatlar─▒ gayet uygun. Di─čerleri hakk─▒nda ├žo─čunuzun fikri vard─▒r diye tahmin ediyorum.

5 Be─čeni

Benzin olay─▒ g├╝zelmi┼č. ├ço─ču oyunda k├╝├ž├╝kken denerdim hep. Olmazd─▒ genelde :grin: Mafia 2 biraz oynam─▒┼čt─▒m fena de─čildi.

2 Be─čeni

pubg mobile oynuyorum telefondada frunt n─▒nja vakit ge├žirmeye yar─▒yor

2 Be─čeni

Bende ilk Mafia 1 ile tan─▒┼čm─▒┼čt─▒m bu ├Âzellikle. Ba┼čka oyunlarda bile y─▒l 2020 h├ólen yok san─▒r─▒m.

2 Be─čeni

1- Sanitarium (Oynad─▒─č─▒m en iyi macera oyunu. Bir daha b├Âylesi gelmedi. Ak─▒l hastanesinde uyanan, y├╝z├╝ sarg─▒l─▒ bir adam─▒ y├Ânetiyoruz. Bir yandan hastanede ne arad─▒─č─▒m─▒z─▒, kim oldu─čumuzu hat─▒rlamaya ├žal─▒┼č─▒rken di─čer yandan da zihnimizde olmad─▒k yerlere ─▒┼č─▒nlan─▒yoruz. Ucubelerle dolu bir sirkteki k├╝├ž├╝k bir k─▒z da oluyoruz, dev b├Âceklerin ya┼čad─▒─č─▒ bir kolonideki 4 kollu tepeg├Âz de. Birbirinden alakas─▒z g├Âr├╝nen bu sanr─▒lar oyunun sonunda ├žok anlaml─▒ bir ┼čekilde birbirine ba─član─▒yor. 10 kere bitirmi┼č olabilirim, biri bu seneydi.)

2- Planescape: Torment (Gelmi┼č ge├žmi┼č en iyi RYOÔÇÖlardan biri. Disco ElysiumÔÇÖa kadar bir dengi ├ž─▒kmad─▒. Ana karakterimizin kim oldu─čunu, ba┼č─▒m─▒za onca i┼či kimin a├žt─▒─č─▒n─▒, yan karakterlerimizin ├Âyk├╝lerini ├Â─črendik├že hayretler i├žinde kalm─▒┼čt─▒m. Oyunun isminde neden ÔÇťtormentÔÇŁ (i┼čkence, ─▒zd─▒rap) yazd─▒─č─▒n─▒ giderek daha fazla idrak ediyorsunuz her yeni bilgiyle.)

3- Monkey Island serisi (Herhalde ┼ču oyun d├╝nyas─▒nda beni Guybrush kadar g├╝ld├╝ren ba┼čka hi├žbir karakter yok :slight_smile: Escape hari├ž serinin t├╝m oyunlar─▒n─▒ onlarca kez ay─▒la bay─▒la oynam─▒┼č─▒md─▒r. Bende yeri ├žok ayr─▒d─▒r.)

4- Witcher 3 (├ľnceki oyunlar─▒n─▒ da severim ger├ži. Ama 3 epey bir s─▒n─▒f atl─▒yor. Muazzam karakterler, harika hikaye anlat─▒m─▒, gri insanlar, ┼čehirler, g├ÂrevlerÔÇŽ ├çok fazla ┼čey s├Âylememe gerek yok san─▒r─▒m)

5- Psychonauts (Favorim. Be┼činci s─▒raya yazsam da ilk 4 oyun kadar ├žok seviyorum. Ak─▒l hastalar─▒n─▒n zihinlerine girip her seferinde farkl─▒ bir d├╝nya, farkl─▒ bir oyunla kar┼č─▒la┼čmak s├╝per bir deneyimdi. ─░kincisini merakla bekliyorum)

6- Half-Life 2 (Hala oynuyorum. EpisodeÔÇÖlar─▒n─▒ da. AlyxÔÇÖle muhabbetlerimiz (Zombibe!), DogÔÇÖla ileti┼čimimiz, Ravenholm, Dr. MagnussonÔÇÖun uyuzluklar─▒, sevgili Elie ve BarneyÔÇŽ Anlatmakla bitmez.)

7- Batman: Arkham City (Benim i├žin serinin en iyisi. Kendimi cidden Batman gibi hissetmi┼čtim.)

8- Spec Ops: The Line (Gelmi┼č ge├žmi┼č en iyi sava┼č oyunu desem abartm─▒┼č olmam. Di─čerlerinin aksine onca insan─▒ ├Âld├╝rd├╝─č├╝n├╝z i├žin feci su├žluluk hissetmenize, sava┼č─▒ sorgulaman─▒za neden oluyor. ┼×ok eden sonu, kum mekani─či ve ┼čark─▒lar─▒ da s├╝perdir.)

9- Ghostbusters: Video Game (E─čer Hayalet Avc─▒lar─▒ 3 ├žekilseydi senaryosu bu olmal─▒yd─▒. Zaten Dan Aykroyd ve Harold RamisÔÇÖin fikirlerinden olu┼čuyor. Hem ilk iki filmin hikayesine uygun ilerliyor hem de evreni bozmuyor. Acemi bir hayalet avc─▒s─▒ olarak ekibe kat─▒l─▒p di─čer t├╝m karakterlerin etraf─▒m─▒zda gevezelik etti─čini g├Ârmek harika bir duygu. Sanki sahiden onlarla birlikte o itfaiye binas─▒nda ya┼č─▒yor, beraber hayalet avlamaya gidiyor gibi hissediyorsunuz.)

10- Rogue Trooper (Ecnebilerin ÔÇťguilty pleasureÔÇŁ dedi─či olay. ├çok iyi bir oyun de─čil. ├çok m├╝thi┼č yanlar─▒ yok. Ama RogueÔÇÖu y├Ânetip d├╝┼čmanlar─▒ oksijen t├╝plerinden, hava hortumlar─▒ndan falan vurmay─▒ ve Bagman, Gunner ve HelmÔÇÖle muhabbetlerini seviyorum. Ge├žen sene gene bitirdim, 5 oldu galiba)

Bonus: Championship Manager 01/02 (Ka├ž sene oldu, hala arada kurup yeni sezon g├╝ncellemeleriyle bir-iki kupa kald─▒r─▒yorum. Hastal─▒k resmen)

Broken Sword, Beneath A Steel Sky, Prince Of Persia: Sands Of Time, Heroes 3, Chrono Trigger, Earthbound ve AC2: BrorherhoodÔÇÖtan da bahsetmek isterdim ama yer kalmad─▒ :slight_smile:

16 Be─čeni
  1. May─▒n Tarlas─▒
  2. Commandos
  3. Elder Scrolls 4 ve 5
  4. Heroes Might and Magic 5
  5. Batman Arkham City
  6. Monkey Island
  7. BaldurÔÇÖs Gate & Icewind Dale
  8. Diablo 2
  9. Mafia 1
  10. Championship Manager
10 Be─čeni

Hayret, bu kadar s├╝redir nas─▒l a├ž─▒lmam─▒┼č bu ba┼čl─▒k?

1. Planescape: Torment

Fazla s├Âze gerek yok, okudu─čum en iyi oyun.
  2. Bloodborne

Bence 2010ÔÇÖlar─▒n en iyi oyunuydu. SoulsborneÔÇÖlar─▒n zirvesi.
  3. Fallout: New Vegas
    resim
    Fallout evrenini en iyi ┼čekilde yeni jenerasyona ta┼č─▒yan oyun. Bir oyunun ├Âz├╝ne sad─▒k kalarak nas─▒l geli┼čtirilece─čine dair en g├╝zel ├Ârnek bence.
  4. God Hand
    resim
    Tarihin en ├žok hakk─▒ yenmi┼č oyunu. Oyun ele┼čtirmenlerine nefretim bununla ba┼člad─▒.
  5. Deus Ex
    resim
    Modern oyunlar─▒n dahi sahip olmad─▒─č─▒ derinlikte bir oyun bundan tam 20 y─▒l ├Ânce yap─▒ld─▒. Modern komplo teorilerini hikayesine ustal─▒kla yedirmenin d─▒┼č─▒nda inan─▒lmaz b├Âl├╝m tasar─▒mlar─▒na da sahipti.
  6. Age of Mythology

Bu kadar sevmemin temel sebebi nostalji olsa da d├Ânemine g├Âre hi├ž de k├Ât├╝ bir oyun de─čildi. MultiÔÇÖsi inan─▒lmaz zevklidir.
  7. Lisa the Painful

─░nan─▒lmaz abs├╝rt, inan─▒lmaz karamsar, inan─▒lmaz ac─▒kl─▒, inan─▒lmaz komik, inan─▒lmazÔÇŽ
  8. Vamprie the Masquerade: Bloodlines
    resim
    Tamamlanmam─▒┼č en iyi oyun.
  9. Rimworld

Zor ├Â─črenme s├╝recini a┼čabilen herkese stres ve zevk dolu y├╝zlerce saat vaat eden uzay kolonicili─či oyunu. ├ťstelik tek bir ki┼či taraf─▒ndan yap─▒lmaya ba┼čland─▒. Dwarf Fortress ve Firefly fanlar─▒na ├Âzellikle tavsiye ederim.
  10. Pathologic/ Pathologic 2

ÔÇśÔÇśOyunlar sanat m─▒d─▒r?ÔÇÖÔÇÖ konusunda hep karamsar olmu┼čumdur. Bu d├╝┼č├╝ncemi sarsmay─▒ ba┼čarabilen tek oyunu listeye koymasak olmazd─▒.
10 Be─čeni

AaaÔÇŽ FalloutÔÇÖu nas─▒l unuttum? :frowning: Hep o 76ÔÇÖlar ve 4ÔÇÖler y├╝z├╝nden bunlar.

7 Be─čeni

1- Uncharted ve The Lou
2- Gow serisi
3- Total war serisi
4- Dungeon Defenders 1
5- Paragon
6- Red alert 2
7- Ratchet and Clank
8- Shadow of the colossus
9- Okami
10- Gta ve Red Dead serisi
Bir ├ž─▒rp─▒da akl─▒ma bunlar geldi asl─▒nda oyun konsol baz─▒nda yelpazem ├žok geni┼č ama ├žocuk sallarken aklima ┼čimdilik bunlar geldi. :sweat_smile:
Birde benim i├žin her zaman t├╝m zamanlar─▒n en iyi oyunu Shadow of the Colossustur.

5 Be─čeni

H─▒mmÔÇŽ On oyuna s─▒─čd─▒rabilir miyim bilemedim ki.

Biraz eskiciyim bu konuda, Play Station 1ÔÇÖdeki Syphon Filter bir ve iki harika oyunlard─▒. H├ól├ó ara s─▒ra YoutubeÔÇÖdan a├žar izlerimÔÇŽ

Syphon Filter-2

unnamed

Unchearted serisi, ├╝├ž hari├ž ├žok severim.

Last of Us tabii ki, ilk oyun, ikincisini uzun s├╝re oynamay─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yorumÔÇŽ

5 Be─čeni

Bende aksine en ├žok 3├╝ severim. ├ľzellikle o me┼čhur u├žaktan d├╝┼č├╝┼č sahnesini defalarca izleyip oynad─▒m.

3 Be─čeni

Oyunlar aras─▒nda se├žim yapam─▒yorum. Kitaplar aras─▒ndan se├žim yapmak gibi. Ama Skyrim, Witcher 3 ve Total War serisi listede yer al─▒r kesinlikle.

Edit: Ben de Fallout: New VegasÔÇÖ ─▒ unutmu┼čum :roll_eyes:

2 Be─čeni

Ben biraz ba┼čl─▒─č─▒n d─▒┼č─▒na ├ž─▒kaca─č─▒m. Kurallar, ├ži─čnenmek i├žin vard─▒r ├Âyle de─čil mi?

1- Half-Life 2 Asl─▒nda ilk oyunu s├Âyleyecektim ancak 2. oyunun bendeki yeri ayr─▒. ─░lk oyunu oynarken k├╝├ž├╝kt├╝m, ─░ngilizce hi├ž bilmiyordum, vur, k─▒r, par├žala ┼čeklinde oynuyordum. ─░kinci oyun ile birlikte ─░ngilizce seviyem yaz─▒lan─▒ anlayabilir d├╝zeyde oldu─ču i├žin oyunlardan ├žok daha fazla keyif almaya ba┼člam─▒┼čt─▒m. Half-Life serisinin bendeki yeri ├žok ayr─▒. Ka├ž kere bitirdim hat─▒rlam─▒yorum, her seferinde yeni easter egg buluyordum. Tatmin olma seviyemi anlatamam. Umar─▒m bir g├╝n 3. oyuna da kavu┼čaca─č─▒z.

2- Dark Souls Trilogy

Kimine g├Âre ├Âm├╝r t├Ârp├╝s├╝, kimine g├Âre de oyunu bitirmek imkans─▒z. Bana g├Âre ise hayat─▒mda oynad─▒─č─▒m en iyi oyunlardan birisi. G├Ân├╝l ister ki listemde 1. s─▒rada olsun ama, half-lifeÔÇÖ─▒n yerine ┼ču an i├žin koyabilece─čim bir oyun yok. Belki ileride bu durum de─či┼čir, g├Ârece─čiz.

Dark Souls sayesinde sab─▒r etmeyi, y├Ân bulmay─▒ ve ba┼čar─▒ hissinin ne kadar tatmin edici bir duygu oldu─čunu ├Â─črendim. Beni bu kadar tatmin eden bir ba┼čka oyun hat─▒rlam─▒yorum. Verece─činiz her bir yetenek puan─▒n─▒n, koca oyunun dengesini de─či┼čtirdi─čini daha ├Ânce ba┼čka bir oyunda g├Ârmedim ve hat─▒rlam─▒yorum. Girdi─činiz her yeni alanda sizi b├╝y├╝ler, ayn─▒ zamanda korkman─▒za neden olur. T├╝m oyun boyunca diken ├╝st├╝nde ilerlersiniz. Sanki birileri bo─čaz─▒n─▒za s─▒k─▒yor da sizin nefes alman─▒z─▒ zorla┼čt─▒r─▒yormu┼č gibi hissedersiniz.

3- Diablo 2
Hack&Slash t├╝r├╝n├╝n en iyi oyu, koyu Diablo hayran─▒yd─▒m, ta ki Diablo 3 garabeti ├ž─▒kana kadar. T├╝m hayallerim suya d├╝┼čm├╝┼čt├╝. ─░lk g├╝nden gidip CE versiyonunu s─▒raya girerek alm─▒┼čt─▒m. Blizzard son zamanlarda beni ├žok ├╝zd├╝, umar─▒m Diablo 4 bekledi─čimiz kadar iyi bir oyun olur. Hi├ž ├╝midim yok ama insan bekliyor i┼čte.

4- Bloodborne

Vitorian d├Ânemi grafik tasar─▒m─▒, gotik havas─▒. Soulsborne t├╝r├╝n├╝n en iyi ve korkutucu yarat─▒k tasar─▒mlar─▒ ve bosslar─▒na sahip olmas─▒. Kulland─▒─č─▒m─▒z her silah─▒n, alternatif vuru┼č animasyonlar─▒n─▒n olmas─▒. ├ľld├╝─č├╝m├╝z zaman, toplad─▒─č─▒n─▒z t├╝m ekoÔÇÖnun en yak─▒nda ki yarat─▒─ča ge├žiyor olmas─▒, sizi ├žok geriyordu. ├ç├╝nk├╝ serinin di─čer oyunlar─▒nda ruhlar─▒n─▒z yerde kal─▒yordu. Ko┼čarak alabiliyordunuz. Bu oyunda ise birkiminizi kurtarmak i├žin o d├╝┼čman─▒ alt etmeniz gerekiyordu. Bu da ekstra ac─▒ demek. :joy:

5- Prince of Persia: Warrior Within TPS kamera a├ž─▒l─▒ oyunlar─▒ san─▒r─▒m bu oyun ile sevmeye ba┼člad─▒m. D├Ânemine g├Âre inan─▒lmaz atmosfere sahipti, zaman─▒ kontrol edebilme yetene─čimiz sayesinde asla gidilmemesi gereken yerlere giderdim, her seferinde de beni ┼ča┼č─▒rt─▒rd─▒ ├ž├╝nk├╝ yepyeni silahlar bulurdum. Dahaka kovalarken nas─▒l ka├žaca─č─▒m─▒ bilemezdim. Avu├ž i├žim terler heyecan yapard─▒m. Suyun arkas─▒na ge├žince de artistik yapard─▒m. :smiley:

6- God of War Konsollarda oynad─▒─č─▒m en iyi oyun olabilir. ─░lk 3 oyun sayesinde yunan mitolojisini ├Â─črendim ve sevdim diyebilirim. KratosÔÇÖun hiddetini, ├Âfkesini iliklerinize kadar hissettirebilen bir oyun. Ben en son ├ž─▒kan oyunu daha ├žok sevdim, ├Ânceki ├╝├žlemede de en ├žok 2. oyunu sevmi┼čtim. ├ç├╝nk├╝ Cory Barlog bence efsane bir insan. Serinin son oyununda yunan mitolojisini b─▒rak─▒p, ─░skandinav Mitolojisine ge├ži┼č yap─▒yoruz. ─░skandinav mitolojisi san─▒r─▒m bana daha ├žok hitap ediyor. Oyunda izometrik kamera a├ž─▒s─▒ndan, TPS olunca ben bay─▒ld─▒m. T├╝m oyunlar─▒ oynad─▒m, be─čenmedi─čim oyunu yok.

https://www.konsolumdigital.com/wp-content/uploads/2019/06/e34b4189894110990510f1334151555bd1c0ed45926c5c8cbc7e9b80aa6744d1_product_card_v2_mobile_slider_639.jpg
7- The Witcher 3: Wild Hunt Buradan CD Projekt REDÔÇÖe selamlar─▒m─▒ g├Ânderiyorum. Ola─čan ├╝st├╝ bir firmas─▒n─▒z, kitab─▒n yazar─▒n─▒ hi├ž sevmiyorum. Bunun bir tak─▒m nedenleri var ancak buradan yazmak istemiyorum. Bu ekip 3 oyun ile AvrupaÔÇÖn─▒n en de─čerli oyun ┼čirketi oldular. Ba┼čar─▒lar─▒n─▒n devam─▒n─▒ diliyorum.

Oyunlar─▒ anlatmama gerek yok san─▒r─▒m, m├╝thi┼č bir senaryosu var. Karakterleri ├žok seviyorsunuz, oyun mekanikleri ┼čahane. M├╝ziklerini h├ól├ó dinliyorum.

8- Resident Evil 4 D├Âneminin en iyi oyunuydu, san─▒r─▒m serinin de en iyi oyunlar─▒ndan birisi. O kadar ├žok sevildi ki, yeni nesle ├ž─▒kacak oyun 4. oyunun izinden gidiyor. Benim o zamanda oynad─▒─č─▒m en iyi oyunlardan birisiydi. Grafiklerine bak─▒p, tamam art─▒k bundan daha ileriye gidemezler diyordum. Ne kadar naifim de─čil mi?
https://www.mevzusanat.com/wp-content/uploads/2019/11/silent-hill-mevzusanat-e1580809390687.jpg
9- Silent Hill Korkudan oynayamazd─▒m. ─░ngilizce hi├ž bilmiyorum, ne yap─▒lmas─▒ gerekti─čini anlam─▒yorum. Atmosfer beni bo─čacak gibi olunca da, oyunu kapat─▒yordum. :sob: Efsane piyano puzzle bu oyundayd─▒. G├╝nlerce yapamam─▒┼čt─▒m, internette yok o d├Ânem. Art─▒k ka─č─▒da yaza yaza kombinasyonlar─▒ bir ┼čekilde do─čru olan─▒n─▒ bulmu┼čtum. Zor olan ┼čeyleri ba┼čarmay─▒ seviyorum, Dark Souls sevdam da buradan geliyor galiba. :heart_eyes:

10- YoshiÔÇÖs Island Bu oyunu ne oynard─▒m ├žocukken, san─▒r─▒m 2. kez bitirdi─čim s─▒rada alt─▒n ├ži├žekleri, k─▒rm─▒z─▒ alt─▒nlar─▒ ve k─▒rm─▒z─▒ yumurtalar─▒ ke┼čfettim. Do─čal olarak ben daha hi├žbir ┼čey bilmedi─čime karar verdim. Her bir b├Âl├╝m├╝ didik didik ar─▒yordum, adamlar oyuna g├Âr├╝nmeyen duvarlar eklemi┼čler. Oralar─▒ k─▒rm─▒z─▒ yumurta ile vuruyordunuz size ├ži├žek at─▒yordu. Yeteri kadar ├ži├žek toplarsan─▒z da ekstra b├Âl├╝mler a├ž─▒l─▒yordu. Bu nas─▒l bir vizyondur, Japonlara bay─▒l─▒yorum. :face_with_hand_over_mouth:

Not: S─▒ralama i┼čini pek beceremedim. Bir saat sonra yapsam bu listeyi tamamen farkl─▒ olurdu. Belki d├╝zenlerim sonra.

:hanci:

8 Be─čeni

1- Age of Empires 2 - Tarih dersi gibi campaignleri, harika m├╝zikleri, se├žilebilir 18 milletin ├žok hassas ayarlanm─▒┼č g├╝├ž dengesi bu oyunu kesinlikle en sevdi─čim oyun yap─▒yor.
2- Championship Manager 01/02 - Futbolun en g├╝zel oldu─ču zamanlarda ├ž─▒kan serinin en g├╝zel oyunu.
3- Desperados -Grafikleriyle, sinematikleriyle, s├╝r├╝kleyici hikayesiyle hep ├Âzel bir yeri olmu┼čtur bende.
4- Commandos - Consider it done sir! ─░kinci D├╝nya Sava┼č─▒ belgeseli gibi oyun olur mu olmu┼č i┼čte.
5- Rome Total War - Total War serisinin her oyunu g├╝zel ancak bu oyunun yeri bir ba┼čkayd─▒.
6- Fallout 1 ve 2
7-Gothic 1 ve 2
8- Anachronox - Pek bilinmesede oynad─▒─č─▒m en g├╝zel, en komik oyunlardan biriydi.
9- Theme Hospital - Hastane y├Ânetmek hi├ž bu kadar e─členceli olmam─▒┼čt─▒.
10- Bioshock serisi

5 Be─čeni

Ben herhalde bu ba┼čl─▒─ča 10 oyunluk bir liste giremem. Ne yazsam atlad─▒─č─▒m oyun olacak ├ž├╝nk├╝. A┼ča─č─▒daki oyunlar─▒n hepsini bir kez daha oynamaktan gocunmam seve seve oynar─▒m:

Half-Life 1: Çünkü Half-Life 1
Half-Life 2: Çünkü Half-Life 2
Half-Life 3: Pardon bu yanl─▒┼č oldu.
Diablo II: Hen├╝z daha iyisi ├ž─▒kmad─▒.
Heroes of Might and Magic 3: Ah o eski g├╝nler.
CM 01/02: Lisede bilgisayar laboratuvar─▒nda ingilizce derslerinde oynard─▒k, hocay─▒ da ingilizce ├žal─▒┼č─▒yoruz diye kafalard─▒k. :smiley:
Witcher 3: Oyun mu ger├žek hayat m─▒ bilemedim.
Cyberpunk 2077: Pardon bu da yanl─▒┼č oldu.
World of Warcraft: Hayat─▒m─▒n oyunu. Net.
Starcraft: En iyi strateji
Warcraft 3: Bu da en iyi ikincisi.
Sanitarium: En iyi macera oyunu.
Batman: Arkham City: ├ç├╝nk├╝ ben BatmanÔÇÖim.
Commandos: Hala y├╝kl├╝.
BaldurÔÇÖs Gate 2: Underdark b├Âl├╝mleri efso.
Uncharted (Hepsi): Filmden farks─▒z bir aksiyon.
The Last of Us: ├çok fena ├žok. :frowning:
Mass Effect 2: RPGÔÇÖnin dibi. Uzay dramas─▒. Kaptan Shepard.
Bioshock 1 ve 3: Atmosfer konu┼čuyor.
Dead Space: Gerilim tavan.
Resident Evil 4: ├çok ├žok iyiydi.
Zelda: A Link to the Past: Can─▒m benim.
Donkey Kong Country 2: Platformun has─▒.
Super Mario 3: Musluk├žu u├žuyor.
KOTOR: Çünkü Star Wars.
Roller Coaster Tycoon: En iyi lunapark─▒ ben yapar─▒m.
Beach Life: ┼×unun bir yenisini yapamad─▒lar.
Need For Speed: Underground 2: Benim i├žin tek yar─▒┼č oyunuydu.
Alien: Isolation: Allah belan─▒ versin Alien. Bi tur daha?
Monkey Island 3: ─░kinci en iyi macera.
Grim Fandango: Bu da ├╝├ž.
Majesty: I am melting!
Age of Empires 2: Yapar─▒m.
Fifa 99: Benim i├žin Fifa orada ba┼člad─▒ ve bitti.
Tomb Raider 2: Cd player ald─▒─č─▒mda ilk y├╝kledi─čim oyundu.

10 oyuna s─▒─čd─▒ramam demi┼čtim :smiley: Daha bir s├╝r├╝ de unuttu─čum vard─▒r. Editlerim olmad─▒.

8 Be─čeni

Quantum Break

Neden yeterince ilgi g├Ârmedi─čini bir t├╝rl├╝ anlayamad─▒─č─▒m bu oyun, i┼čledi─či zaman k─▒r─▒lmas─▒ konusu y├╝z├╝nden benim haf─▒zamdan kolay kolay silinmeyecek bir oyun oldu. Se├žimlerimizin oyunun gidi┼čat─▒n─▒ de─či┼čtirdi─či; oynad─▒─č─▒m─▒z, kar┼č─▒la┼čt─▒─č─▒m─▒z karakterler de film end├╝strisinden a┼čina oldu─čumuz, sevdi─čimiz y├╝zler olunca ├žok keyifli bir oyun deneyimi sunmu┼čtu bana. Laboratuvarda zaman makinesini ve solucan deli─čini g├Âr├╝nce bir ┼čeylerin ters gidece─čini direkt anlam─▒┼čt─▒m. ─░├žimden deh┼četle ÔÇťb├Âyle bir ┼čeyin olmamas─▒ laz─▒m, bunun olmamas─▒ laz─▒mÔÇŁ diyip durdu─čumu hat─▒rl─▒yor, o atmosferi ├žok iyi yaratt─▒klar─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. ├çok g├╝zel tasarlanm─▒┼č bir oyun.

Dragon Age Serisi ( II hari├ž )

resim
Dragon Age Origins ile ba┼člayan Dragon Age maceram, ikinci oyunla her ne kadar benim i├žin hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒ yaratm─▒┼č olsa da ( zaten o oyunu haf─▒zadan hi├ž olmam─▒┼č├žas─▒na sildik ) hikaye baz─▒nda sevdi─čim, yeni duyurulan oyununu sab─▒rs─▒zl─▒kla bekledi─čim bir oyun. Kar┼č─▒la┼čt─▒─č─▒m─▒z ÔÇťcompanionÔÇŁ lar karakter olarak o kadar ger├žek├ži gelmi┼čti ki bana hepsine ba─član─▒p ba┼č tac─▒ etti─čim, g├╝vendi─čim i├žin oyun bitti─činde sanki dostlar─▒mdan ayr─▒lm─▒┼č─▒m gibi bo┼člukta kald─▒m. ( Ne olur yeni oyunu bat─▒rmas─▒nlar ) Yeni oyunun tan─▒t─▒m─▒: Dragon Age Dread Wolf Rises Teaser Trailer - The Game Awards 2018 - YouTube

Detroit Become Human

resim
─░┼čledi─či ve d├╝┼č├╝nmeye sevk etti─či konu olarak yine kalbimde yaralar a├žm─▒┼č, k├Âle muamelesi g├Âren androidlerin bilin├žlenip isyan─▒n─▒ temel ald─▒─č─▒, yapt─▒─č─▒m─▒z se├žimlerin ise oyunun gidi┼čat─▒n─▒ etkiledi─či bir konusu var.

Witcher Wild Hunt

Uncharted Serisi

ÔÇťBu oyun serisini mi yoksa Tomb Raider serisini mi daha ├žok seviyorum?ÔÇŁ Diye beni bir anl─▒─č─▒na d├╝┼č├╝ncelere s├╝r├╝klemi┼č olup nihayetinde bunu se├žti─čim oyun. Indiana Jones filmlerini ├žok sevdi─čim i├žin bu oyun serisi de bana onu hat─▒rlat─▒yor. Manzaralar 10 numara, aksiyon 10 numara, hazine ar─▒yoruz 10 numara. Arad─▒─č─▒m her ┼čeyi kar┼č─▒layan, yer yer abi karde┼č diyaloglar─▒n─▒n duygusall─▒─č─▒ndan karalar ba─člad─▒─č─▒m, yer yer SamÔÇÖi ┼č├Âyle bir tutup silkelemek istedi─čim bir oyun serisi oldu.

The Incredible Adventures of Van Helsing

resim
Buraya ben de Diablo II yerle┼čtirmeyi d├╝┼č├╝nd├╝m fakat ayn─▒ havay─▒ vermesede alternatif olarak ayn─▒ derecede sevdi─čim, Diablosuz g├╝nlere h─▒z─▒r gibi yeti┼čen bir oyun olmu┼čtu benim i├žin.

Hellblade: SenuaÔÇÖs Sacrifice

https://i0.wp.com/www.technogger.com/wp-content/uploads/2020/03/Hellblade-Senuas-Sacrifice-696x392.jpg
Psikolojik olarak bir insan─▒ nas─▒l y─▒k─▒ma u─črat─▒rs─▒n─▒z sorusunun cevab─▒ benim i├žin bu oyun. Daha iyi bir deneyim i├žin kulakl─▒kla oynanmas─▒ tavsiye edildi─či i├žin ilk denememde sesler y├╝z├╝nden b─▒rakmak zorunda kald─▒─č─▒m, ikinci denememde biraz ilerleyip bu sefer de g├Ârsel unsurlar─▒ beni etkiledi─či i├žin devam edemeyip b─▒rakt─▒─č─▒m, ancak ├╝├ž├╝nc├╝ denememde bitirmeyi ba┼čarabildi─čim; ├žok farkl─▒ yap─▒lm─▒┼č, m├╝zikleri muhte┼čem olan bir oyun. Evet yetmedi, ikinci oyunu da bekliyorum. Bu nas─▒l tan─▒t─▒md─▒ arkada┼č! Senua's Saga: Hellblade 2 - Official Reveal Trailer | The Game Awards 2019 - YouTube

Journey

resim
Bir oyunu nas─▒l hem basit, hem de hikaye ve g├Ârsel olarak nas─▒l muhte┼čem yapabiliriz sorusunun cevab─▒ benim i├žin JourneyÔÇÖdir. M├╝zikler de harika.

Kendime bu sene gelebilecek oyunlar i├žin 2 oyunluk rezervasyon yapt─▒m :joy:
Biri ├žok b├╝y├╝k ihtimalle Cyberpunk 2077 olacak fakat di─čeri i├žin emin de─čilim. Karar verdi─čimde gelir buray─▒ g├╝ncellerim.

4 Be─čeni

1-Pokemon Fire red ve sonras─▒ndan gelenler seri ( severdim o g├╝nleri ÔÇŽ ondan olsa gerek birde sar─▒yordu beni fena ┼čimdi oynasam gene kitlenirim )
2-Age of Emripe 1 -2 mythology ÔÇŽ (san─▒r─▒m o zaman asker yapmak falan savas k─▒sm─▒n─▒ bilmiyordum , bana sald─▒r─▒nca kar┼č─▒ ├╝lkeler 1 i┼č├ži 1 b├╝y├╝c├╝ ka├ž─▒rm─▒┼čt─▒m ─▒ tekrardan medeniyetimi kurup hepsini yenmi┼čtim o efsane geri d├Ân├╝┼č desem baya keyif vermi┼čti)
3-futbol manager (Spor hayat─▒m─▒n sakatlan─▒p bittikten sonra bu oyun ila├ž gibi gelmi┼čti)
4-heroes might of magic( bu oyunda bana sabretmeyi ├Â─čretti─či i├žindir 8ki┼či yap─▒nca o kum saatine feci ayar olurdumÔÇŽ)
5-Need for speed mostwanted (Arabayla yapamad─▒klar─▒m─▒ orda yapmak baya iyidi , poliselerin kovalamas─▒ndan bahsetmiyorum bile a┼č─▒r─▒ sar─▒yordu )
6-Dota ( napsam acaba ge├žte oldu saat ulan bi dota at─▒y─▒m ÔÇŽ)
7-Silkroad(Heralde Parti kurup hunter thief trader yap─▒lan kap─▒┼čmalar yapt─▒g─▒m parmak kas─▒n─▒n sebebidir)
8-Satran├ž (Her zaman yan─▒mdad─▒r)
9-Fifa street 2 (harikad─▒r o hareketleri yapmak yapma─ča ├žal─▒┼čmak yapabilmekÔÇŽ)
10-The Punisher ( Frank Castle ayr─▒ bir sayg─▒m vard─▒r ÔÇŽ ne zaman cezaland─▒rmak istesem duygular─▒ma bir nebze tercuman olmu┼čtur ÔÇŽ

2 Be─čeni