En Son İzlediğiniz Anime?

image
image

Az önce bi’ türkanimeden gelecek animelere bakayım dedim ve şaşkına döndüm. Bu sene resmen benim senem olacak, devamını beklediğim onca seriyi geçtim devamının gelmeyeceğini düşündüğüm ve tek sezon olduğunu düşündüğüm serilerin de devam sezonları geliyor.

Devamını beklemekten vazgeçtiğim bir seri olan Log Horizon’un sonunda 3. sezonu geliyormuş. Öyle mükemmel bir yerde bitmişti ki senelerin özlemini umarım dindirebilirler. Kapak fotoğrafının çizimleri filan değişik geldi ama açıklamasında üçüncü sezon yazıyor bakalım artık. Tek sezonluk olduğunu düşündüğüm ve devamı gelmeyeceğini düşündüğüm Kobayashi de devam getiriyor. Geçen bitirdiğim Hamefura’nın da tek sezonluk olduğuna yemin ederim ama devamı duyurulmuş. :smiley: Bir anda bu kadar mutluluk fazla bir insana. :smiley: Haikyuu!, Dr. Stone, Slime, Tate No Yuusha, Golden Kamuy ve Re Zero için bir şey demeye gerek yok zaten. Ağzım sulandı şimdiden. :smiley:

3 Beğeni

Haikyuu geliyor muu, hemen son iki sezonu izleyip yetişeyim. Dr Stone’u da sevmiştim, izlerim ikinci sezonunu da. Attack on Titan da Ekim ayı için duyurulursa dansss.
Takip ettiğim diziler de başladı hangi birine vakit bulacağım bilemiyorum gerçi.:pensive:

3 Beğeni

Ben 4. sezonu indirdim ama part 2 de çıkıp bitince baştan izlerim diye başlamıyorum. Bu kadar erken gelmesi çok iyi oldu. :krs:

1 Beğeni

original

Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru
Bölüm sayısı: 23
Türü: Spor, komedi, dram

Farklı sebeplerle bir araya gelmiş 10 üniversite öğrencisi maraton koşusuna karar verir. 23.2 km az değil ha. Çoğu çaylak olduğu için antreman sahneleri baya komik ve eğlenceli. Karakterler üzerinden dram sahneleri de var. Sadece spor animesi demek eksik olurdu. Akıcı ve gaza getiren türde bir animeydi. Öyle ki hani dedim ben de koşsam mı acaba? :joy: Tutarlılık bakımından eksikleri olsa da irade gücü, zorlukların üstesinden gelmek, dostluk ilişkileri, akıcı bir senaryo ve komedisiyle güzel bir animeydi.
7/10

3 Beğeni

unnamed

Log Horizon tekrar izledim dayanamayıp. :drooling_face: İlk önce şu ed atmazsam olmaz. Anime ile ilgili izlerken yaşadığım binbir nostaljinin başını çekiyor. Bu kadar özlediğimi fark etmemiştim. Şarkıyı arada dinlerim oysa.

「Your song*」- Yun*chi Log Horizon ED - YouTube

Çizimleri hatırladığımdan biraz daha tırt idi ve 2 3 tane sıkan bölüm vardı ama onun dışı hatırladığım kadar mükemmeldi. Ilk izledigim zaman Japoncam o kadar iyi olmadığı için fark etmemiştim ama Marie karakteri sayesinde aşık olduğum kansai aksanına da doydum. :drooling_face: Tekrar izlemek ilaç gibi geldi resmen be. Bu yüzden aynı animeleri tekrar izliyorum işte, yerleri dolmuyor. Tek sıkıntı şu oldu ama; fena halde ff online oynamak istiyorum ama oynamam imkansız. :smiley:

2 Beğeni

Usagi drop izledim tekrar. Gerçekten çok güzel ve tatlı bir anime. Hiç sıkılmadan tüm bölümleri arka arkaya izleniyor, su gibi akıyor.

Lakin izlerken manga finali aklıma gelip duruyor. Mangasının finalini bilerek izleyince Rin’in anne babası konusunu hazırlık aşaması gibi yerleştirdklerini fark ediyorsun ama cidden insan o manga finalini hazmedemiyor ya. :woozy_face: Annesinin kızı ne diyeyim. Yinede animesi izlenebilir kesinlikle çok hoş.

Şimdi de amaama to inazuma ve sözlük yapılan bir anime vardı onu izlemeyi düşünüyorum. Bu üç anime nedense birbirini tamamlıyor gibi hissettiriyor, arka arkaya izlemek istiyorum. :thinking:

1 Beğeni

Code Geass 1.sezonunu bitirdim.

Şimdi ilk söyleyeceğim şey şu; bir kez daha bir anime izlerken gerçekten anime sektörü izleyicilerinin film ve dizi sektörü izleyicilerinden çok daha farklı olduğunu anladım. Bir kesimin sevdiği bir animeyi başka bir kesim hiç sevmeyebiliyor. Amacım kesinlikle abartmak falan değil fakat Code Geass hayatımın açık ara en büyük hayal kırıklığı olabilir.

Bilen bilir, Code Geass dünyanın en popüler top 5 animesinden biri. Orada burada sayısız kere hakkında methiyeler dizildiğini ve övüldüğünü gördüm ve dedim ki artık başlamamak ayıptır. Müthiş bir seri çıkacağından adım kadar emindim.

Fakat inanılmaz bir şekilde İlk sezon biter bitmez “bu muydu ya” dedim. İnanamadım resmen piyasada bu kadar iyi anime varken, Code Geass’ın onda biri kadar ünlü olamayıp fakat Code Geass’ın ise bu denli ünlü olmasına. Amacım kesinlikle animeyi boş yere kötülemek değil, izlediğim animelerden şaheser bekleyen bir kişi de değilim gerçekten. Fakat en azından eğlendirseydi ya. Zaman zaman baya sıkıldığımdan oynatma hızını 1.50x dereceye aldığım bile oldu yani.

Birde şu “Death Note seven Code Geass’ta sever” önermesi dünyanın en yanlış önermesi olabilir. Death Note nere bu nere yav. Death Note’da ki akıl oyunlarının %10’nu bile yok bu animede. Yani en azından ilk sezon için. Bir kere Death Note’da ki akıl oyunlarının en iyi tarafı tahmnin edilememesiydi. Code Geass’ta ise hikayenin nasıl ilerleyeceğini %70 tahmin edebiliyorsun. Hal böyle oluncada bunun ismi akıl oyunları olmuyor yani.

Bu arada Mecha türü de hiç ama hiç bana göre bir tür değil, bir kez daha anladım bunu.

Animenin yarısı bitti. Sırf bitsin, yarıda kalmasın diye bugün 2.sezona başlayacağım. Ne yazık ki bu kadar övülen bir serinin benim için baya hayal kırıklığı çıkması büyük derecede üzdü. Beni tavlaması için çok çok çok iyi bir sezon olması lazım 2.sezonun :confused:

İzlediğim kadarıyla şuanlık 5/10

3 Beğeni

Code Geass izleyenler bir bakabilir mi ?

Şimdi 2x21 izledim en son. Baya allak bullak oldu kafam. İmparator Charles ve Marianne’nin planını tam olarak anlayan var mı allah aşkına ? Pür dikkat izledim yinede olayın %30’unu anca anladım. Bazı şeyleri yetersiz mi açıkladılar ne sanki. Charles ve Marianne’nin amacı tam olarak neydi, yaratmaya çalıştıkları dünya neydi ? Nasıl puf oldu gitti bunlar bi anda ? Marianne’ye Geass veren kimdi, Akasha’nın kılıcı denen platformun kökeni ne ? Bu platfrormun Tanrı’yı öldürmek için kullanılacağı söyleniyor, bunun tam olarak anlamı nedir, Ragnarok bağlantısı tam olarak nedir, C’nin dünyası tam olarak nedir, Tanrıyı öldürmekten kasıtları ne, Charles Nunnally’yi plan için kör ediyor V.V den korumak için, Lelouch’u Japonya’ya göndermesinin nedeni de keza V.V den korumak orasını da anladım fakat zaten V.V nin derdi Marianne ile idi. Daha o an hiçbir gücü olmayan ve tehdit oluşturmayan Lelouch ve Nunnaly’yi ne yapsın ? V.V’ye mührünü veren C.C miydi ? çocuk neden hiç yaşlanmamış, C.C’ye Geass’ını veren Rahibe nerden almıştı Geass’ı peki ? tüm bunları anlayan varsa açıklayabilir mi acaba ?

1 Beğeni

Neon Genesis Evangelion izlediniz mi? Plan direkt oradakinin aynısı çünkü. İnsanın bireyselliğinin kalmadığı bütün insanların aynı kolektif bilinci paylaştığı bir dünya yaratmak olması lazım.

Kalanlarını ben de hatırlamıyorum. İzledikten sonra genel olarak iyiydi demiştim ama şimdi yani izledikten 1,5 ay kadar sonra çoğu detayı unuttuğumu fark ettim. İzleyeli 1,5 yıl olan Monster’ın ve Monster’dan önce izlediğim Fate/Zero’nun ise her detayını hala hatırlıyorum. Bu sebeple Code Geass’ın puanını 8’den 7’ye düşürüyorum.

2 Beğeni

Aynı durumdayız gerçekten. Bende Monster ve Fate Zero’yu Code Geass’tan önce izledim ama onlarla ilgili detayları çok iyi hatırlıyorum. Şu Neon Genesis Evangelion benzetmesini yabancı platformlarda da çok gördüm. Zaten listemde 1-2 anime sonra ona sıra gelecek. Onu izleyince daha net bir fikir oluşur umarım aklımda. Kollektif bilincin paylaşıldığı bir dünya yaratmak istediklerini anladım aslında ama bunu tam olarak “nasıl” yapmaya çalıştıklarını çözemedim.

1 Beğeni

Belki haberiniz vardır, aramızdaki bazı forumdaşlarla beraber mektubun çevirisini yapmaktayız. Ucundan da olsa ben de tuttum bir kısmından bu işin. Düzenlenmesi bitince muhtemelen @Ozgur duyurmuş olacaktır.

3 Beğeni

Anime listemden 20 30 tane güzel görünen animeyi indirdim, izledim, izleyeceğim. Kalan 6 sayfalık animenin arasında geziyorum geziyorum ama ilgimi çekmiyor hiçbiri. İzleyecek anime kalmadı resmen. One piece filan başlayacağım en sonunda tekrar. :smiley: Zaten bu aralar canım nedensizce naruto çekiyor. Direkt shippuuden ile başlasam mı diye düşünmüyor değilim. :smiley:

1 Beğeni

İzlemediyseniz Naruto’ya dal direkt.

2 Beğeni

Yok yahu izlemez olur muyum. Güncelde iken 320 de sıkılıp bırakmıştım. Final verdikten sonra sararak filan bitirmiştim ama bu aralar çok naruto ile ilgili şeylere denk geliyorum. Eski günlerin hatırına tekrar izleyesim var. Pain savaşını filan izlemek istiyorum tekrar.

2 Beğeni

Boruto çok iyi gelmişti bana. Naruto okuduğum zamanların üzerinden 10 küsür sene geçmişken izledim. Ben yaşlanmışım ama Naruto da yaşlanmış. Herkes yaşlanmış. Düşük beklentiyle nostalji için keyifli gelmişti.

Boruto Shiki savaşına kadar izlemiştim. Savaş o kadar mükemmeldi ki zirvede bırakmam gerektiğini hissedip bıraktım orada. :smiley: O savaşta olduğu gibi zaten Boruto’nun en güzel yani yetişkinlerin şekil yapıp sevdiğimiz yanlarını göstermeleri.

2 Beğeni

Naruto’ya başlamak istersek fillerleri atlayabilir miyiz ya, bir de size sorayım? Her kafadan farklı bir ses çıkıyor valla :frowning: bazıları diyor hiç düşünmeden atla gitsin arkana bile bakma, bazıları ise diyor hayır atlama Naruto’nun fillerlerinde bile ana hikaye ile ilgili detaylar var onları kaçırırsın. Böyle bir şey söz konusu mu gerçekten ?

1 Beğeni

Bu listeden kontrol edebilirsin. Manga Canon yazan bölümler doğrudan mangayı takip ediyor. Mixed canon/filler yazanlar filler ve ana hikaye karışık oluyor. Kırmızı renkli filler yazanlar ana hikayeyle alakası olmuyor ama filler bölümlerinin çoğu kaliteli, izlenebilir bölümler.

2 Beğeni

Ben hepsini atlamıştım ama itachi filleri dışında hepsini atlayabilirsin sanırım. Zaten filler list bakarsan yanında konusu yazar, ilgini çekenleri izleyebilirsin. Shippuden değil ilk naruto konusunda ise yorum yapamayacağım. Onu izlerken fillerin ne olduğunu bilmediğim için hepsini izlemiştim ve 90 ya da 100. Bölümden sonrası tamamen filler diye biliyorum. -Finalden sonra neredeyse 100 bölüm filler var yani.- 10 sene filan geçtiği için o fillerler de neler anlatıyordu hiç hatırlamıyorum ama yine konusuna bakıp ona göre izleyebilirsin. Ben izlerken boş bölüm izliyor gibi hissetmemiştim sanırım ama dediğim gibi filler olduğunu bilmiyordum. Şimdi tekrar izlesem onları izlemem.

2 Beğeni

Naruto’nun filler bölümleri çok iyi değil, 17-18 sene önce ilk izlediğim animeydi filler ne bilemeden hepsine bakmıştım. Shippuuden filler bölümleri ona göre daha kaliteli.

1 Beğeni