En Son İzlediğiniz Anime?

No.6
Bölüm sayısı: 11
Türü: Aksiyon, bilimkurgu, gizem, dram

Türlerde yaoi olmadığı halde yaoi vardı. Yoksa bu animeyi daha çok severdim. Bilimkurgu yönü güzeldi. Baskıcı rejim, ütopya gibi gözüken distopya falan güzeldi. Fakat final bölümü sanki aceleye gelmiş, iyi bağlanmamış. Kısa ve akıcı bir animeydi. Can sıkıntısına izlenebilir.

5/10

4 Beğeni

Hanamiçi’nin maceraları merak edilmez mi ya. Efsane asıl mangada devam ediyor demişti bir arkadaşım.

Ekleme: Animesinin ve mangasının devam edeceği ile ilgili geçen seneden haberler gördüm. İnşallah eski tadı bozmadan devam eder.

1 Beğeni

Her şeyi tamamen aynı olarak yeni nesil çizimler ile bi’ remake de görmek isterim aslında. Ama her şey tamamen aynı olacak tek bir şey, tek bir dialog bile değişmeyecek animede.

Biraz bakındım animesi neden devam etmedi diye ama bazı kişiler tek seferde çekilip yayınlandığını ve olabilecek en uygun yerde bitirildiğini filan söylemiş. En uygun yer olmasının sebebi olarak ise animenin bu kadar sevilmesinin nedeninin gerçekçi olması ve daha amatör olan ve tam anlamı ile uyumlu olmayan bir takımın ilk senesinde ulusallara gidip kazanmasının çok ütopik olacağını ve bu yüzden bittiğini filan yazmışlar ama bana hem mantıklı hem mantıksız geldi. Animenin gerçekçi olması noktası doğru ama bundan ötürü devamı gelmese bile aynı son mangada olacaksa ne anlamı oluyor ki animesinin o şekilde bitmesinin. Sonuç olarak mantıklı bir cevap bulamadım animenin neden devam etmediği ile ilgili. Sen sebebini biliyor musun?

2 Beğeni

Tek kabul edilebilecek şart bu bence de :slight_smile:

Anime neden bitti hiçbir fikrim yok, birkaç şey okudum ama mantıklı gelmedi. Ticari kaygıdan olabilir belki ya da anlaşmazlık olmuştur diye tahmin ediyorum.

Manganın da aslında hikaye olarak yarım kaldığını okudum forumlarda (bol bol spoiler yedim). O tarafa da kesin bir yanıt yok anladığım kadarıyla. Mangayı çizen abimiz son maçtan daha iyisini çizeceğine inanmadığı için devam etmemiş diyorlar. Çok inandırıcı gelmedi ama bilemedim. Belki forumda bunun aslı astarını bilen bir arkadaş aydınlatır bizi.

Saçma sapan animeler nasıl devam ederiz diye uğraşırken bunun yarım kalması üzücü.

2 Beğeni

Ki 3 kişi 5 kişi değil ciddi anlamda yaşlı genç tüm dünyanın sevdiği ve koca bir neslin beraber büyüdüğü bir anime. Ben devam etmemesi için akla yatkın tek sebep bulamıyorum.

2 Beğeni

Show Tv’de izlemiştim ilk olarak, sonra 2000’lerin başında tekrar izledim, son olarak 7-8 sene önce efsaneyi yad ettim. Birkaç sene sonra yeni haber duyulmazsa yine izlerim.

Böyle bir t-shirt bulsam alırım.

Show TV’de o dönem bir futbol animesi vardı. O da benim için unutulmaz arasında. Aoki Densetsu Shoot.

1 Beğeni

Bende bakındım formasına ama 230 tl civarı diyordu. Kendim yatırabilirsem yaptırmayı düşünüyorum bir yerde. 230 tl veririm kalitesiz bir şey gelir zoruma gider.

2 Beğeni

Olursa haber ver ben de alırım :slight_smile:

2 Beğeni

2 Beğeni

Harika haber, inşallah sonrasında animesinin kaldığı yerden devam eder.

Şu ekibi bir kez daha görelim artık.

2 Beğeni

27 sene sürdü filmin gelmesi. İkinci sezon da bi’ 10 sene sürer herhalde. :smiley: Ama bence fanlar beklediğini alır ve film tutarsa ikinci sezonu gelir diye düşünüyorum. En azından umuyorum. :smiley:

2 Beğeni

Geçen yaptığımız muhabbetin üzerine iyi denk geldi ama :slight_smile:

Film tutarsa büyük ihtimal animeye devam ederler diye umut ediyorum ben de.

1 Beğeni

Yeni çizimler ile nasıl olacaklar çok merak ediyorum. Ana çizim aynı kalır zaten gidip gözleri filan kocaman yapmazlar ama renkler ve animasyonları merak ediyorum. Hanamichi o animasyonlar ile bi’ smaç basmaz ise o film olmamıştır benim gözümde. :smiley:

2 Beğeni

Netflix’te izlediğim ve çoğu kimsenin nefret ettiği anime.Karakterler Ryouko karakteri hariç çok iyiydi.O karakterin cidden ne işe yaradığını birisi bana açıklar mı izleyenlerden?Puanım 8

1 Beğeni

Karakterler ve animasyonlar çok farklı olursa bayağı eleştiri alır umarım o nostalji tadını verebilirler. Heyecanlandım şimdiden :slight_smile:

2 Beğeni

Black Clover’da 28. bölümdeyim. Diğer animelerin güzel olan kısımlarını alıp ortaya karışık güzel bir seyirlik çıkarmışlar. Konu işlenişi ve karakter gelişimi hoşuma gitti. Özellikle 2 karakter favorim. Yami ve Luck.

Biraz önce izlediğim 30. bölüm en sevdiğim bölüm olabilir. Konusunun ne olduğu aşağıda eklediğim sahneden izleyenler bilir.

1 Beğeni

Naruto Shiuppeden 450-500 arası izledim yine. Bir duygusalllık böyle bir kırgınlık… Ne sevmişim zamanında seriyi…

3 Beğeni

Animesini sevdiysen kesinlikle başlamalısınız. Hanamiçi’nin karizmasını görmeli ve o son sahneye ulaşmalısın.
Şuraya karizmasından bi örnek koyayım :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Bu sene harbiden benim senem olacak. World trigger ve log horizon basta olmak üzere bekledigim bir dünya animenin yeni sezonu başladı. Geçen sezon ise haikyuu ve oregairu basta olmak üzere aynı şekilde biten ve indirdiğim seriler var. Bu sezon gözüme kestirdiğim yeni serileri ve gelecek olan tate no yuusha, kobayashi san chi no maid dragon ile goblin slayeri de düşününce yaz tatilinin nasıl mükemmel geçeceğini hayal bile edemiyorum. Çoğunun finalleri de tam yaz tatiline denk gelecek ki…

Honzuki de Nisan da çıkıyor. Son senelerde animelerin yeni sezonlarını hemen getirme işini cidden çok sevdim. En basitinden Log horizon ve World trigger 5-6 senedir beklediğim seriler. Aynı şekilde Kobayashi de. Ama bunların yeni sezonlarının gelmesini geçtim yeni izlediğim serilerin de ikinci sezonları filan birer sene ara ile geliyor. Umarım bu tempoyu kesmezler. Animeyi izleyip devamının gelmeyeceğini bildiğimiz dönemlere dönmek istemiyorum bir daha.

3 Beğeni

Listedeki izlediklerimizin hepsinin ortak olması seninle :grinning:

Bu sezon animelerinden, yeni olanlardan, sizin attıklarınızın dışında şunları da önerebilirim;

https://myanimelist.net/anime/42923/SK∞?q=SK&cat=anime

Vaktiniz varsa mutlaka bakın derim.

2 Beğeni