En Son İzlediğiniz Film?

(Hüseyin gök) #286

ewan-mcgregor-winnie-the-pooh-christopher-robin-03-600x350 en son bu ikisini izledim. Nun korku bakımından çok düşük kaldığını düşünüyorum ama gerilim olarak yeterli buldum. Christopher robin ise çok çok keyifli bir filmdi. Eskideki çizgi filimi ile mazisi olan varsa çok seveceği bir film. :grin:

(Wifhty Zet) #287

Passengers - Uzay Yolcuları
ilgi alanlarimiz uyusan bir arkadasin onerisiyle izledim fakat cok akilda kalan bir film olmadi.

(Emre Saydam) #288

Burning
image
Cannes’dan en iyi eleştirileri almış filmler jüriden ödül koparamıyor kuralını bozmayan Burning, uzun aralarla film çeken Lee Chang-dong’un imzasını taşımakta. Seslerden çok iki cümle arasındaki duraklardan beslenen, gizemin ve bilinmezliğin gücünü kullanmakta usta edebiyatçı Haruki Murakami’nin kısa hikâyesinden uyarlanmış bir başyapıt bu.

(Hüseyin gök) #289

dün bunu izledim ve bir şeyi çok net anladım marvel ne kadar para sacarça saçsın hiç bişeye benzetemiyor çizgi roman uyarlamalarını. Yine hüsran verici bir film.

(Kenan Ulusoy) #290

Bi şeye benzemekten kastınız nedir?

(Hüseyin gök) #291

Örn çizgi romanını okudugun zaman gerçekten hikayenin çok iyi bir şekilde anlatılabildigini görüyorsun ama film uyarlamasına gelince bölük börçük işlenmiş bir halde önünüze koydukları zaman insan bir şeye benzetemiyor. Bilmiyorum ya bu marvelde daha fazla oluyor gibi ama şuda bir gerçek ki günümüzde izledigimiz bütün filimlerde büyük bir şekilde hikaye kopuklugu ve anlatım sıkıntısı var. Bir yıldızlararası filminin işleyişine bakıyorum muazzam bir şekilde anlatım ve güzellige sahip hemde bol cgı teknolojisi kullanılmasına ragmen birde bu saçma sapan oyunculuga sahip ve elindeki imkanları hiç bir şekilde kullanamayan diger film şirketlerine bakıyorum.

(Kenan Ulusoy) #292

Doğru düzgün çizgi roman okumadım ama böyle yapmalarının nedeni muhtemelen mali kaygılar.Hikaye derinleştikçe izleyiciyi sinemadan kaybediyorlar.Tahminim bu yönde ama bilemeyeceğim tabi.
Filmler şahsen benim hoşuma gidiyor.Ufak kurgu hatalarına bakmadan izlemek gerek.Yoksa zevk almak bir hayli zor oluyor.Size de tavsiye ederim.

(Fatih Ataç) #293

Esaretin Bedelini izledim. Yıllar önce izlediğimde çok beğenmiştim. King’ in yazdığı novelladan uyarlandığı için okuyup tekrar izleyeyim dedim. Ne desem bilemiyorum :joy: Biraz kalp kırıklığı yaratmadı değil. Halbuki ilk izlediğimde ne kadar beğenmiştim.

(Hüseyin gök) #294

jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx

Bu hafta bu 3 filmi izledim korku temalı filmler bunlar ama sadece Korku seansı 1 yeterince korku yüklüydü. Korku seansı 2 birinci filme göre daha düşüktü. Orphan filmi ise tam bir vasat.

Sevdim filmi :smile:

(Hüseyin gök) #296

Dünyayı kurtaran adamın emmisinin cücügü heralde bu herif. En aceyip hint filmiydi benim için bu. :joy:

Hint filmeleri fazla izlemem, Hollywood filmlerinden sıkıldığımdan bu filme şans verdim verdiğime de değdi izlettirdi kendilerini :blush:

images-3 Uzun zaman önce izlemiştim yine izledim seviyorum iyi kötü çirkini ya.

Belalı tanık onu da yeni izledim film çok güzeldi izlemenizi öneriyorum uzun zamandır bu kadar gülmemiştim…

(Duygu) #299

images%20(7)
Ek Villain
Az önce bitirdim. Bazı sahneleri klişe gelse de kurguyu çok sevdim. Bir insanın nasıl değişebileceğini etkileyici şekilde anlatıyor. Sevgi konusu öyle doğal ve samimi işlenmiş ki hayran kalmamak elde değil. Aşkı anlatmak için itici ve gereksiz +18 sahnelerine yer vermemesi benim için filmin diğer bir artısı oldu.

images%20(6)

(Ahmet Boyraz) #300

Fakir: Bir Hint Fakirinin Olağanüstü Yolculuğu

Uzun olmayan güzel bir hint filmi. Ben beğendim.

(Ahmet Boyraz) #301

Yanlış hatırlamıyorsam filmin sonunda bir kafedeki sahnenin çekimini gösteriyorlardı. Oraya çok gülmüştüm ben. :slight_smile:

Evet o kısımda bayağı güzeldi ben Samuel Jackson nın konuşmalarına çok güldüm camdan fırlama sahnesi vardı oda efsaneydi.:joy::joy:

(şıpıdık öldürmeli) #303

Sınav sorum olması nedeniyle izlediğim bu film size ne hissettirmek istiyorsa onu hissettirmeyi başaran bir film. Kitap uyarlaması olan ve çok başarılı olan film yer yer gererken yer yer hayrete düşürüyor.
Marxism ve reader response theorylerini bilen ve filme bu açıdan bakabilmiş olanınız varsa lütfen konuşalım aydınlatalım.

(Hüseyin gök) #304

images%20(14)

Cinnet filmi harikaydı. Netflixin filmi yine Her zamanki gibi vasattı. Predator 2018 normal bir yapımdı ama yinede izlenir.

(Cihan) #305

Ant Man ve wasp filmini izleyecektim ama yorumlarını görünce dedim hiç bulaşmayayım ben bu filme :smiley: Bakalım düşerse izlerim bir ara.