Enginlik Serisi

Bu seneydi esas plan. Ertelendi 9. kitap. O kadar belirsiz şey var ki. Nasıl final yapacaklar çok merak ediyorum.

Serinin ilk üç kitabı bende var ancak devamı olmadığı için başlayamıyorum.

En Aksiyonlu kitaplardan serinin 5.si Nemessis Games kapsayan 5.sezon fragmani cikti.
Kitapları basmıyorlar, bari dizisine bakalım değil mi

4 Beğeni

Dizi Netflix’de varken kitaplar için diziyi 1. sezondan sonra izlememiştim, kitapların geleceği yok diye Amazon Prime Video’da gelince ülkemize 2-3 hafta önce diziyi izlemeye tekrar başladım. 4 sezonun başlarındayım.

1 Beğeni

İlk sezonun finalinden sonra devam etmekte çok zorlandım. Ama 2.sezonunun sonundan sonra harika ilerledi. Naomi’yi oynayan oyuncuya uyuz oluyorum. Amos’ başta sevmesem de (Naomi’den dolayı) sonradan çok sevdim. Amos, Chrisjen, detektif favorilerim. Amazon diziyi iyiki kurtarmış.

Benim de dizide favori karakterim Amos. Eylem adamı önce yapıp sonra üzerine düşünenlerden. :slight_smile: Amos’un ahlaki ve vicdani yönü pek yok. Bu konularda genelde Naomi’ye bakıyor, tavrını öyle belirliyor.

1 Beğeni

Serinin son kitabinda, amos hala favori, naomi hala gicik

Zamanında ilk sezonda biraz sıkılmış ikinci ve üçüncü sezonu soluk almadan izlemiştim. Nihayet dördüncü sezonu da izleyebildim.

Tek kelimeyle berbat. Neye göre ikinci ve üçüncü sezona göre.

Önce aynen Game of Thrones’un son sezonunda olduğu gibi dangalak senaristlerin marifeti zannettim ama değilmiş. Senaristlere kaynaklık edecek kitap varmış.

Kitapları okumadım ama bence bu rezilliğin sebebi Amazon. Aynı Netflix gibi ellerini neye atarlarsa berbat ediyorlar.

Koca sezonu bir gezegende geçirdiler. Çok sıkıcıydı. Yok gözüme mikroorganizma kaçtı yok zehirli sümüklü böcekler geliyor. Hiçbir yere bağlanmayan amaçsız konular.

Beşinci sezonu seyreder miyim bilmiyorum.
Bu arada Naomi Nagata gerçekten tam bir amele.

Yanlış anlamayın seneye dedilerse 500 yıl sonrasından bahsediyorlar… :joy::grinning:

4 Beğeni
  1. kitap o gezegende geçiyor zaten. Ona göre çok da iyi uyarlamışlar o sezonu. 2 ve 3’ü sevdiysen, 5. ve 6. kitapların sezonunu kaçırmak istemezdin.
1 Beğeni

Bir çok kitap Cihan Karamancı’yı bekliyor sanırım. Malazan sebebiyle bakamıyor olabilir. Hoş 4. Kitabın çevirisi zaten yapılmıştı diye hatırlıyorum.

1 Beğeni

Yani 1 tane bilimkurgu klasiği eksik basıp, onun yerine bunu koyabilirler.

Dizisi şahane kitaplarını da almıştım ama okudum mu hatırlamıyorum. Depoda da bulamadım kitapları. Sanırım tekrar satın alacağım. Şimdi ben aldıktan sonra kesin bulurum kitapları. :joy:

O seri aldılar mı gerçekten. Üzülsem mi sevinsem mi bilemedim.

Evet Ithaki Malazan’ı basacak.

Artık Dune da bittiğine göre nolur şu seriye devam etsin ithaki.

Bir gün zaman ayırabilirsem Yazarların dipnotlarindan oluşan şunları da çevirerek foruma ekleyeceğim.

5 Beğeni

İlk iki kitabın baskısı yok. 8 kitaplık serinin 3 kitabı çevrilmiş. Bide Dunenin geçmişte çevrilmiş olma avantajı vardı bakalım inş gelir.

En son 2016da basmışlar 3. kitabı telifi hala ellerinde tutuyor mu ithaki?

1 Beğeni

Tutuyor. Baskıların bitmesinin sebebi yeni kapaklarla yeniden basılacak olmaları. Seneye basılacak dediler. Bir sonraki kitap olan dördüncü kitabın çevirisi hazır hatırladığım kadarıyla. Cihan karamancı’nın malazandan kafasını kaldırıp bu seriye dönmesi zaman alır. Seri harika gidiyordu ben beş numarada bıraktım. Seneye çıkmazsa zaten anadilden devam eder bitiririm.

1 Beğeni

Bir ampülü değiştirmek için kaç kişi gerekir bilmecesine dönmüş iş. 4 senede kapak değişiyor vay be.

Malazanda senede 2-3 kitaptan azı çıkarsa 10 kitap tamamlana kadar elimi sürmem ben.

İlk kitaptan başlayarak basılmasını en çok istediğim serilerden biridir Enginlik serisi. Bende sadece üçüncü kitap var :slight_smile:

1 Beğeni

Her 3 kitap bende var, yeni kapak basılsa yeniden alırım. Basmasalar önümüzdeki yıl İngilizce olanı alıp bitireceğim, gönül Türkçe ister.

3 Beğeni