Fantastik Kitap Önerileri


(Buyici) #296

Diskdünya benimde takip listemde ama şuan 2 yıllık ajandam dolu neredeyse😁. Bir ara gaza gelir, indirimde bulursam alıp ben okuyacağım.


(Hiçliğin bekçisi…) #297

Harry Potter’ın çocuksu geleceğine dair şüphelerim var. :smiley: Hâlâ Ursula veya Belgariad’a oyum. :smiley:


(Muhammed Dogan) #298

Roverandom da güzel kitaptır, hem de pek kalın değil başlangıç için iyi bir kitap olabilir. Bu arada Elfleri sevmeyen birine zorla sevdiremezsiniz çünkü en başında saçma gelecektir. Bu yüzden İlk önce fantastik yerine güzel bir bilim kurgu kitabı ile de başlanabilir.


(Mustafa Utku GÖKER) #299

Ursula öneririm. Yerdeniz’den sonra Mülksüzler ve Karanlığın Sol Eli ile pekiştirirsiniz.


(42. Mehmet) #300

Ben de Ursula diyecem ama Rocannon’un dünyasını öneriyorum. Fantastik ve bilimkurgu iç içe. Sayfa sayısı az. Dili hafif. Kesinlikle beğenecektir, o kadar eminim :wink:


(Opsiyonel münhasır) #301

Eğer iyi bir okursa ama fantastik dünyaya neşeli bir giriş yapmasını istiyorsan iyi bir tercihtir. Ben kendi eşimde, yakın arkadaşlarımın ikisinde ve hatta x gençliğinin güzide temsilcisi yeğenimde bizatihi denemişimdir ve hepsinde sonuç olumlu oldu. Tabi şöyle ayırabiliriz, eşiniz otuzlu yaşlar ve altıysa David Eddings’in Belgariad serisi, üstü ise yine David Eddings’in Elenium serisi… He dersenki dur şuna kafayı yedireyim, ver Zaman Çarkı’nı uğraşsın dursun :grin::grin::grin:


Fantastik ve Macera Kitap önerisi
(∆) #302

Kargalar meclisi’ni okuyan var mı?
Önerir misiniz?


#303

PKD kitaplarından
-Gökteki Göz
-Ubik
-Vulcan’ın Çekici dışında tavsiye ettiğiniz bir kitap var mı? Ubik kitabını pek begenmemiştim.Aynı zamanda çok anlayamamıştım.Vulcan’ın çekici ise tam tersi beğenmiştim.Sonraki sipariş listeme eklemeyi düşünüyorum.


(Turgay) #304

Sondan Bir Önceki Gerçek ve Elektrikli Düşler’i öneririm.


(42. Mehmet) #305

Ben de Androidler elektrikli koyun düşler mi ?'yi önerebilirim.


(Başar Baştaş) #306

Kimse Narnia önermemiş. Ben önereyim bari. Bazı çevrelerce sadece çocuk kitabı olarak görülse de bir üst katmanı daha vardır özellikle son kitap. Ayrıca kafa yormaz. İncecikler vakti olmayanlara da birebir


(Şeyma) #307

Genç yetişkin türündeki favori yazarlarımdan biri Leigh Bardugo. Kargalar Meclisi ilk seriden daha çok seviliyor. Tavsiye ederim. Ama ben ilk seriden sonra okunmasını daha doğru buluyorum. Spoiler almaktan ziyade ki spoiler var, dünyayı daha iyi tanımak mümkün oluyor ilk seride.


(Yusuf) #308

Jennifer Rush-Amnezi serisini önerebilirim. Fantastik-Bilim kurgu-Aksiyon (biraz da olsa aşk) kategorisine koyabileceğimiz bir seri. Okurken seni içine çekiyor ve karakterin nasıl davranacağını sezinlemeye yöneliyorsun. Bir sonraki adımını düşünmeye çalışıyorsun ancak kurgu seni ters köşeye yatırıyor. Seri 3 kitaptan oluşuyor. İlk kitap Amnezi, ikinci kitap Amnezi 2-Bellek, üçüncü kitap Amnezi 3-Diriliş. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir seri.


#309

Görseldeki yorumda yerli edebiyat kısmında Yiğit Elbengi ve Sadık Enli yazılmış. Doğrusu Yiğit Değer Bengi ve Sadık Yemni olacak.


(42. Mehmet) #310

Ted Dekker - Çember serisi okuyan var mı ?


(mert) #311

Jonathan Strange ve Bay Norrell serisini okuyan var mı?


#312

İlk kitabını okudum. Hoş bir kitap, keyif aldım. Konu 1800’lü yıllarda geçiyor. Ama büyücülüğü herkes kanıksamış durumda. Yani büyücülüğün geçerli olduğu alternatif bir 19. yüzyıl İngilteresi söz konusu…

Devam kitaplarını okumamamın nedeni araya başka kitaplar girmesi; yoksa ben beğendim.


(Herhangibiri) #313

Ben kütüphaneden tek cilt baskısını alıp okumuştum (Kütüphaneyede ben sipariş ettirmiştim :slight_smile: ) . İlk kitabın başları biraz sıkıcı geçsede her kitapla artan bir tempo ve merağa maruz kalıyorsunuz. Özellkile son kitap tadından yenmez. Hem karakterleri olsun, hem büyüye getirdiği yorum olsun, hemde o dipnotlarla yarattığı kendine ait evreni olsun bence çok iyi bir kitap . Sadece başında veya ilk kitapta biraz sabır gerek. Zaten yazarın diline ve mizahına alışınca kitaba devam etmek kolaylaşıyor. Ayrıca kitabın man booker ödüllü olduğunu da ekleyelim.
Not: Nail Gaiman’ın kitap hakkındaki yorumu size biraz daha fikir verebilir belki:
Jonathan Strange ve Bay Norrel hic kuşkusuz İngiliz fantastik romanının son yetmiş yılda yazılmış en mükemmel örneği… Tanımaktan mutluluk duyacağınız karakterlerle, tekrar tekrar ziyaret etmek isteyeceğiniz mekânlarla dolu, baştan sona büyük bir zevkle okunan kocaman bir kitap.


(mert) #314

Elimdekiler biraz hafifleyince ilk sırama yerleşti bu yazınızdan sonra :slight_smile: Tek cilt hala satılıyor mu acaba araştırmam lazım


(Herhangibiri) #315

Tek cildi ikinci el olarak bulabilirsiniz ancak fiyatından emin değilim. Yalnız boyut olatak biraz ebatlı o yüzden yorucu olabiliyor. Örnek olarak Elantris ve sissoylu boyutlarında ve font büyüklüğünde düşünün. O yüzden Alfa baskısını da düşünebilirsiniz. Ayrıca ana üçleme dışında bir de ek olarak yazarın o dünyaya ait hikayelerinin olduğu " Grace Adieu Hanımları ve Diğer Öyküler" kitabı da Alfa’dan çıktı. Bunu da göz önünde bulundurun derim.