Fantastik Kitap Önerileri

En iyinin kesin bir listesi olamaz tabi ama buna bakabilirsin: Reddit - Dive into anything

Önerebileceklerim:

• Sissoylu
  • Parçalanmış İmparatorluk
  • İlahi Kentler
  • Realm of Elderlings
  • Greatcoats
  • Hyperion Cantos
3 Beğeni

Ölüm Kapısı serisini öneririm. Yerdeniz’in sıralamasına takılmayın. On numara beş yıldızdır.

2 Beğeni

Yerdeniz’i kendim okumadım ama söylediğim 2 arkadaştan biri ayıla bayıla okudu bitirdi diğeri 3. kitapta bıraktı. :roll_eyes:

Gene Wolfe kitaplarını merak ediyorum yorumlar genelde güzel. Yayınevi hakkını vererek basar umarım.

Dikenlikler Prensi ve GOT Grimdark degil mi Yahu? Hatta Centilmen Piç seriside Grimdark diye biliyorum ben.

Çevirmenin çemberi yazısında mit bundan bahsetmişti.

Nasıl fantastik mahlukatlar yok? Onlar sonradan çıkar ortaya Sissoyluda da öyle olmuştu,Kolloslar sonradan ortaya çıkmıştı.

Tek bir türe sıkıştırmak zor. Hatta Dikenlikler Prensi’nin türü ikisi de değilmiş. Geçenlerde biri yazmıştı. Değişik bir isimdi unuttum. Birden fazla türün özelliğini gösterebiliyor seriler.

2 Beğeni

Sonradan ortaya çıksalar bile çok mühim bir rol oynayacaklarını sanmam. Seri büyük ölçüde sihir sistemi üzerine kurulu.

1 Beğeni

Kara elf serisi çok başarılıdır. Sakın vereceğiniz şansı esirgemeyin.

6 Beğeni

Yerdeniz’i gözünüz kapalı alabilirsiniz. Tolkien’in eserlerini bu kadar kısa sürede bitirebildiyseniz, LeGuin’inkiler daha kısa sürecektir. Kanımca kendisinin üslubu Tolkien’inkinden daha akıcı, okunur ve keyifli. Ayrıca aradığınız o derinliği muhakkak bulacaksınız.

3 Beğeni

Sanırım çok uzun listeler yapmamalıyım, hepinize çok teşekkür ederim. Kararım önce Yerdeniz Serisini (nedendir bilmiyorum ismi bile beni çekiyor) sonra da Sissoylu Üçlemesini okumak. En iyisi sonrası için bu eserleri bitirdikten sonra karar vermek sanırım.

6 Beğeni

Fantastik kitaptan ziyade hacimli kitap okumak için kullandığınız veya önerdiğiniz rahle örnekleri var mi?

2 Beğeni

Wardstone günlüklerini okuyan var mı? Tavsiye edermisiniz?

2 Beğeni

Oku oku oku oku oku oku, benim için o serinin yeri çok ayrı

Aman sakin :joy: ikna oldum.

1 Beğeni

Cidden okunmalı yani o seri, oku yav zaten ince, oku yani oku, hemen sipariş ver oku. Çok ayıp edersin okumazsan, hiç olur mu bu seriyi okumamak.

4 Beğeni

Çok sevdiğim bir seri. Pişman olmazsınız. Okuyucuyu hemen kendine bağlayan bir seri. Nasıl bittiğini anlamayacaksınız. @Son.of.Yona dediklerini pekiştireyim dedim. :grinning:

3 Beğeni

Aslında serinin bir yan serisi daha var, fakat Tudem çevirmiyor :frowning:

2 Beğeni

Satın alma planlarım arasında olan ama bir türlü sıra gelmeyen seridir. :smiley: Ben de inşallah bir ara okuyacağım. :slight_smile:

3 Beğeni

Aslında yan kitabı olarak mı sayılıyor, (ki bence öyle olmalı) bilmiyorum ama Benim adım Sliter benim en sevdiğim kitaptı.
Bir de serinin yan serisi olduğunu bilmiyordum, şimdi sizden öğrendim. Basmak gibi planları yok mu acaba ? Sordunuz mu?

2 Beğeni