Fantastik Kitap Önerileri

İblis Döngüsü Serisi
Kara Kule Serisi
Elric Serisi
Temeraire Serisi (9 kitabın 8i çıktı, kalan da 2023’de gelir muhtemelen)

2 Beğeni

Temeraire’i çatır çatır basıp Hyperion’un devamını basmadılar ya. İnanamıyorum gerçekten. Kaldı resmen… Ooo gerçi çatır çatır da satmış Temeraire. Hyperion 287 iken 4 kitaplık set hali 1500 küsür satmış. (Kitapyurdu) Vay arkadaş.

1 Beğeni

İlk dört kitap çok düşük fiyata satılıyordu, bir ihtimal nedeni bu olabilir.

3 Beğeni

Bedavadan hallice fiyata sattıkları için o bence de. :slight_smile: Bir de çok önceden başlamışlardı seriye, çevirmenle anlaşmazlık yaşamasalar Hyperion çıkmadan bitmiş olurdu sanırım. Şimdi kontrol ettim de, ilk kitap 2010, 4. kitap 2014, 5. ise 2021 baskı. Ardında yatan sebebi tahmin etmek mümkün değil.

Hyperion’u yarım bırakmazlar bence, yavaş bassalar da bitirirler.

@Everfever Sır vs. değilse bilginiz dahilinde fikrinizi alabilir miyiz?

3 Beğeni

Yaklaşık altı aydır Pegasus Yayınları çalışanı değilim. O yüzden söylediklerim tamamen gayriresmi:

Temeraire serisi küllerinden canlandirilmak için o kadar ucuz tutuldu ve sonrasında seri bir şekilde basılıp canlandırıldı. (Serinin benim elimden alınıp başkasına verilmesi de kavga sebebiydi ama geçmiş zaman artık) Hyperion da tamamlanacaktır. Kitapların da kapakların da tüm hakları alınmıştı. Ne zaman olur, bir yıl mı sürer beş yıl mı hiçbir bilgim yok.

13 Beğeni

Yanıtınız için teşekkür ederim Kemal Bey, gayriresmi de olsa bekleyenlerin içini rahatlattı. :+1:

1 Beğeni

Bu konuda belki çevirmen @YaprakOnur Hanım da bilgi verebilir.

1 Beğeni

Nevernight ve Kızıl Yükseliş serilerinden bir haber var mıydı peki :slight_smile:

Ben artık Pegasus çalışanı değilim. Bu konuda bir bilgim yok.

Uzun ömür mü, yoksa gençlik mi? Eğer size bir seçenek sunulsaydı kısa bir müddet yaşamayı ama sonuna kadar genç kalmayı mı tercih ederdiniz, yoksa yaşlanma pahasına uzun yaşamayı mı?

Bu soruyu ele alan bir fantastik kitap okumak istiyorsanız; ayrıca Ortaçağ atmosferini, gizemi, gerilimi ve şiirsel üslubu seviyorsanız kendi kitabım Papatya Tarlasında Rönesans’ı önerebilirim.

Tarih boyunca dünyadan izole kalabilmiş bir adada, birisi çok uzun süre yaşayabilen -ama yaşlanan- diğeri de ölene dek genç kalan -ama uzun yaşayamayan- iki ırk yaşar. Kanunlara göre Kutsal Melez yasası denen tek bir istisna hariç bu iki ırkın birbirleriyle evlenmesi yasaktır.

Bir prens Kutsal Melez yasasına uyarak diğer ırktan biriyle evlenmeye karar verir. Olaylar gelişir.

1. cilt
2. cilt

5 Beğeni

arkadaşlar psikolojik iç dünyayı anlatan karskter gelişimi olan kitap lazım var mı tavsiyeniz

1 Beğeni

Drizzt serisi başlayabilirsin tamamen karakter gelişimi üzerine.

Yerdeniz serisini önerebilirim.