Fantastik serilerdeki TIRT karakter isimleri

Yine karakter adı değil ama hayatımda duyduğum en kötü tür adı Trolloc idi. :smiley: Kusura bakmayın.

1 Beğeni

Spoiler vermeyin yahu.

Spoiler değil. Sıkıntı yok. Lotrda orclar neyse Zaman Çarkında trolloc onun gibi bişi.

Bu isim hangi seride. Yeminlen kulağa testere markası gibi geliyor.

Ben ZC nin 4 kitabını okudum zaten.

1 Beğeni

Bu saydığınız isimler iyi mi kötü mü anlayamadım.

Ishamael

Rahvin

Demandred

Sammael

Aginor

Balthamel

Asmodean

Be’lal

Lanfear

Semirhage

Mesaana

Graendal

Moghedien

Yeter artık Allahını seven Zaman Çarkına karışmasın kızmaya başlıyorum. :joy:

7 Beğeni

Mekanin sahibi geldi.:sweat_smile: Bak bu isimler güzel ama benim dediğim isimler kulağa hiç güzel gelmiyor.:joy:

2 Beğeni

Lan’in kulağa tuhaf gelmemesi için baya bir okumam gerekti Tam da öyle ama Nynaeve yani Nayniv bence yanlış okuduğunuz için kulağınıza kötü geliyor olabilir veya Rand nasıl kötü gelebilir aklım almıyor çok güzel bence. :joy: Forumda Ishamael’e ismine laf söylemek isteyen yürek yemiş birilerini bekliyorum. :joy:

5 Beğeni

Niye ya bence Trolloc demek cok keyifli. Troll ile Orc isminin birleşmiş hali gibi. Ve bence Trolloclar Orclardan daha gerçekçi duruyor.

Ishamael kardeşim bu insalar niye Rand’ı sevmiýor. Kimi görsem Mat diyip duruyor. Halbuki Rand hepsinden daha önemli bir karakter.

Haksızmıyım? :angry: Bak yine öfkelendim yavv.

1 Beğeni

Lan adını ben seviyorum vallahi. :smiley: Çok da hoşuma gidiyor.

@Muhammed_Deger Senin için keyifli ama bana göre tırt. İlk okuduğumdan beri komik geliyor. Komik geldiği için ciddiye alamıyorum. :roll_eyes:

3 Beğeni

Öyleyse yazardan cevap gelsin,

Kral katili serisi için Patrick Rothfuss, “ben karakterlerimin gerçek olmasını istiyorum o yüzden karakterlerimde Has’trythsxz’gort tarzı isimler bulamazsınız” diyor.

1 Beğeni

Nynaeve hariç tüm isimleri seviyorum. O ismin okunuşuna (nayniiv :smiley: ) bir türlü alışamadım.

1 Beğeni

Bu arada senin kullandığın Ishamael ismini kendi adın İsmaildir, ona bir benzerlik yapmışsındır diye sanıyordum. Buda içimde kalmasın. :slight_smile:

4 Beğeni

Nynaeve’yi Naynaeve diye okuyordum. Nayniv güzel gelmedi. Ama en ilginç olan Moiraine. Muareyn diye okunuyordu biliyorsun. Asla öyle okumadım. Okumayacağım.

Ishamael de daha farklı okunuyordu. İşamel diyorum ve isimlerin çoğunu yanlış okuyorum. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

3 Beğeni

Ben isimlerin çoğunu kafama göre okurum. :smiley: O yüzden bazen Egwene ile Nynaeve karışıyor benim. :smiley: Hatta bazılarını öyle acayip okuyorum ki hiç alakası yok. :rofl:

3 Beğeni

Eheheh en güzeli istediğimiz gibi okumak bence. :joy:

1 Beğeni

Yıllardır mustaribim bundan oyunlarda filan kullanıcı adım da Moridin (o da zç karakteri) ona da Mardinli diyen çıkıyor ikisiyle de alakam yok. Hatta ismimle İsmail ismi arasında sadece tek harf benzerlik var. :joy::joy:

4 Beğeni

İnsanları neden yoruyorsun ki? Moridin İshamael koy olsun bitsin. İnsanlar sana Mardinli İso der. :smiley:

5 Beğeni

Robert Jordan yattığı yerde ters dönmüştür şu an.

Çok büyük bir spoiler verdin ama farkında değilsin sanırım :smile: