Fantastik türde kitap önerileri

Öncelikle merhaba yeni geldim ve forumu baya beğendim :slight_smile:
Ben parçalanmış imparatorluk veya Brandon Sanderson un herhangi bir kitabını düşünüyordum ama öncelik olarak sissoylu
Sizin önerebileceğiniz neler var ? Bir yerde önce sissoylu okumam gerektiğini görmüştüm doğru mu ?
Okuduklarım ; Buz Ve Ateş’in Şarkısı , Kralkatili Güncesi.

2 Beğeni

Brandon Sanderson’un Kozmer evrenine giriş yapmak istiyorsan Sissoylu’dan ya da Elantris’den başlamak iyi oluyormuş diye biliyorum ben o yüzden birkaç gün önce siparişini vermiştim. Ümitliyim bu konuda sen de al oku bence belki birlikte bitiririz konuşuruz. :slight_smile:

1 Beğeni

Ben de sissoylu ile başlamayı düşünüyorum ama 2 üçleme şeklindeymiş sanırım

Evet ilk üçlemeyi ve Elantris’i aldım ben, bakalım sonrasında da ya ikinci üçlemeye geçerim ya da Fırtınaışığı Arşivine geçerim şuan onu bilmiyorum.

Sissoylu başlarım duruma göre 2. üçleme geçerim olmadı orta dünya okurum

1 Beğeni

Yazıya girerken Harry Potter oku diyecektim ama sonra dedim ki Harry Potter okumayan kaldı mı ki? Sonra girince gerçekten okumadığını fark ettim :smiley: Harry Potter kitapları aslında, kolaydan zora giden bir eğitim seti gibi, ilk üç kitap, Harry Potter evrenine alışalım diye yapılmış (tabi hikaye devam ediyor) 4. kitap orta seviye ve 5. kitaptan sonra her şey oturaklaşıyor, sayfa sayısından tut, cümle kurma şekline kadar büyülere kadar her şey oturaklaşıyor ve 7. kitaba kadar böyle devam ediyor. Kesinlike ama kesinlike okumaya değer bir seri.

Asoiaf ve Kralkatili Güncesi okudum şimdi sissoylu veya parçalanmış imparatorluk düşünüyorum

Eğer iki seri arasında kaldıysan Sissoylu daha iyidir.

Yapabileceğin öneri var mı

Kardeşim parçalanmış ımparatorluğu kimse beğenmiyor Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme) - Firtinakiran tarafından #475 adlıbaşlıktaki son msjlara bakarsan anlarsın.

Kozmer okuma rehberi
Elantris yada sissoylu ile başla
Sonra sisoylunun 2. Çağı yada beyazkum (cizgi roman)
En son savaşıkıran ve fırtınaışığı arsivi

Savaşkıran ve fırtınayı sisoylunun 2. çağı yada beyaz kumdan önce okuyabilirsin. Ama ne yaparsan yap savaskirani fırtınadan önce oku.

Sissoylu 1 sipariş ettim sonralarda rehberlik etmen için sana danışabilir miyim ?

Danasabilirsin sadece bana değil forumda sissoylu , Elantris ve Fırtınaisgı arşivi başlıkları bulunmaktadır .Orada benden daha prof kişiler var bulunmaktadır .

Tamamdır teşekkür ederim.

Kusura bakmayın cevap veremedim, şahsi tavsiyem Elantris veya Savaşkıran olacaktı. Sipariş vermişsiniz :blush: umarım beğenirsiniz.

Önemli değil ya olur öyle :slight_smile:

yazılan mesajlarda hep seri kitaplar önerilmiş :roll_eyes: yok mudur sadece tek bir kitap önerecek :smile:
kendi takıntılarımdan dolayı bir seriye başlayınca seriyi tamamlamadan duramıyorum bu da uzunca süre başka kitaba, konuya vs odaklanmamı etkiliyor… bu yüzden tek kitap arayışlarındayım

Vallaha var bir tane ama hiç okumadım o yüzden onereyimi bilemedim .

Witcher serisi kesinlikle öneririm. Hiç kitap okumayan biri olarak beni aldı sardı götürdü. Bana bu şekilde etki yaptıysa belki sizleri daha fazla heyecanlandırır. Ancak serinin henüz 4 kitabı Türkçeye çevrilmiş durumda. İngilizce de okurum diyorsanız beklemeden bitirirsiniz seriyi.

Bana o seriyi çok gömdüler açıkçası , diyalog betimleme falan çok kötü denmişti. Oyununu da oynamak istedim pc pek iyi değil ps4 de oynatacaktım o kadar para veresim gelmedi ve Türkçe seçenek yoktu. :frowning: