Fantastik ve Macera Kitap önerisi

Merhaba forumda yeniyim ve sizden kitap önerisi almak istedim. Ejderha dövmeli kız, Da vinci şifresi tarzı fazla bilim kurguya kaçmadan hacker lı sürükleyici bir kitap arıyorum önerirseniz sevinirim.
Bunu dışında farklı fantastik kitaplara da açığım şimdiden teşekkürler :slight_smile:

Bu başlıkta var tüm öneriler.

Sanirim kazara hiç yapmayı başaramadığım konular arası bağlantı olayını yapabildim :sweat_smile:

1 Beğeni

Mr. Robot’u deneyebilirsiniz.

İyide kitap önerisi istedim dizi değil ki :smiley:

Kitap mitap bu dizideki hikayeyi anlatamaz, yalan dolan!

1 Beğeni

Diziye lafım yok canım ama dizilerim var teşekkür ederim :smiley:

"24 Saat Açık Kitapçının Sırrı"

Bence keyif alacaksınız.

1 Beğeni

Bakacağım teşekkür ederim :smiley:

1 Beğeni

Daha önce de konusu geçmişti tartışmalarda, merak etmeye başladım. Nasıl bir şey tam olarak? Konusunu okuduğumda epey masalsı gelmişti, ki yanlış anlaşılma olmasın masalları ve masalsı şeyleri çok severim.

Masalsı değil aslında. Çok iyi bir yerde çalışan Clay Jannon’un belli sebeplerden işsiz kalması ile başlıyor macera. Daha sonra nasıl iş bulamadığını ve yolunun Bay Penumbra’nın Kitapçısı’na düştüğünü okuyoruz. Buralar zaten en fazla yirmi beş sayfa filan sürüyor. Asıl hikaye bundan sonra başlıyor. Burası normal kitaplar satıyor ama asıl ilgi çekici olan arka taraftaki anlaşılması güç kitaplar. Farklı bir dilde, şifreli yazılmış bilmem kaç yıllık kitaplar. Bu kitapların ardındaki gizemi çözmeye çalışıyor Clay bir yerden sonra fakat hiç de beklediği gibi bir şey bulmuyor. Gizli tarikatlar, tuhaf adetler, Google çalışanları ile iç içe geçmiş bir kurgusu var. Bütün gizemleri siz de Clay ile birlikte çözüyorsunuz. Su gibi okunuyor vallahi. :smiley:

1 Beğeni

Anladım, teşekkür ederim. :slight_smile: Bir sonraki siparişime onu da ekleyeyim o halde.

1 Beğeni

Bildiğim kadarıyla belgariad serisini okumuştun bilgi alabilir miyim ve bu tarz başka seriler hakkında.

Genç Kurgu seviyorsanız:

Nicholas Flamel ve Sırları Serisi
Artemis Fowl Serisi (Son kitap çevrilmedi ama çevrilecek denildi. Birbirine çok bağlantılı kitaplar değiller. Sadece küçük atıflar var eski maceralara)

Fantastiğe Başlangıç için:

Yerdeniz Serisi
Belgariad Serisi
Harry Potter Serisi

İleri Fantastik:

Fırtına Işığı Arşivleri :sob:
Sissoylu
Yüzüklerin Efendisi

Fantastik Fantastik:

Zaman Çarkı :smiley:

Ve daha unuttuğum diğerleri…

Aslında verilen başlıkta unutulmayan diğerlerini de görebilirsin diye düşünüyorum ben. (Sazed’i özledim yahu…)

4 Beğeni

Teşekkür ederim yorumun için sissoylu serisinin 1.kitabını okudum ve devamını getireceğim çok güzel bir seri ve alışılmışın dışında. :smiley:

1 Beğeni

Çok fantastik mi bilemem ama Metro serisi diyebilirim. Şahsen kitapta bilimkurguya dair pek bir şey -açıkça yani- bulamadım. Tekrar okumayı düşünüyordum zaten.

1 Beğeni

Fantastik kitap okumak istiyorsan ‘Zaman Çarkı’ adlı seriyi deneyebilirsin ama eğer okuduysan ‘Rüzgarın Adı’ nı okuyabilirsin.:+1:

1 Beğeni

Süper klavuz

4 Beğeni

1 Beğeni