Favori Anime Serileriniz?

15 sene önce izlemiştim hatırlayamıyorum öyle dediğini. Boruto’yu izliyor olma yanlışlıkla?

Hayır Naruto ilk bölümde ilk başta Naruto daha sonra Boruto diye ekliyor dakikasını bulursam atayım akşam.

1 Beğeni

Forumda torrent linki paylaşımı serbest olup olmadığını bilmediğimden linki atmıyorum ama Nyaa alternatifi olan torrent sitelerinden birinden indiriyorum.

1 Beğeni

Filler bölümler mangadan uyarlanmayan bölümlerdir. Gintama’daki filler açıklamasını da atalım buraya :grinning: .

Bu bölümler manga biraz ilerlesin, anime ile biraz arasını açsın diye yapılır. One Piece animesinin güncel hali gibi renkli slayt yapmadığınız müddetçe anime mangaya yetişir çünkü. Naruto da bu fillerlardan muzdariptir maalesef. Bu bölümleri atla ve izleme, tecrübe ile sabit, yapılmış en kötü fillerlardan bazıları Narutodadır. Bir tane Kakashi’nin yüzüyle alakalı filler vardı, bak o eğlenceli işte(101. bölünmüş)
Şu listelere göre izle.
https://www.frmtr.com/anime/5620935-naruto-bolum-isimleri-filler-listesi-turkce.html
https://www.frmtr.com/anime/5621056-naruto-shippuuden-bolum-isimleri-filler-listesi-turkce.html
Shippuudende 90-112 arası three tails arc izlenebilir, hikayesi kötü olup bir daha hiç görmediğimiz kişiler olsa da bijulardan birini tanıtması bakımından izlenebilir.
İtachi 451-457 itachi fillerları izleyin.
464-469 arası kaguya ile alakalı fillerlar izlenebilir.
Bunlaın gayrı fillerlarda tabiri caizse bir cacık yoktur, vakit kaybıdır, insanı usandırır. Bir nesili sabır taşına çevirmiştir bu fillerlar, seriye Naruto Filluruden diye takma isim konmasına sebep olmuştur.
Yalnız Shippuudende bir sıkıntı var maalesef . O da kısmi filler. Hatta kısmi canon(asıl hikâyeye dahil olan kısım olarak kullanılır fillerın tersi işte). Nasıl yani, şöyle ki 19 dakikanın tamamı filler, tam bölüm sonunda 1 dakikalık asıl hikâyeden kesit var. Bu Shippuudende ilk fillerlarında oldu biraz, bunlara dikkat etmek lazım sadece.

No Game No Life

Cowboy Bebop

Full Metal Alchemist Brotherhood

Ergo Proxy

Noragami

Code Geass

Guilty Crown

91 Days

Youjo Senki

Beelzebub

Elfen Lied vs diye gider ama şahsi favorim Code Geass’dir

3 Beğeni

En iyi dövüş sahnesini niye Rock Lee ve Gaara’da harcıyorsunuz. Naruto’nun onlardan önceki karşılaşması çok kötüydü. Bir de niye kimsesizlere sahip çıkan yokken her yenileni hocası kurtarıyor?

Jiraiya’nın bir yetim olan Naruto’nun parasını alıp kendinden çok ama çok küçük kızlarla yediği bölümleri izledin mi?

Yok 53’deyim şu an. Filler galiba o yüzden yarına bıraktım.

Jiraiya’nın bu yaptığı şey maalesef ki filler değil. Çoğu kişinin yere göre sığdıramadığı Jiraiya’nın gözü yetimin hakkında. :slightly_frowning_face:

1 Beğeni

Yok ben 53’ü demiştim. Jiraiya kim daha onu bile bilmiyorum.

Ha ha tamam buldum az önce izlediğim bölümün en sonunda çıkan adam. Yarın bir 5 bölüm daha izlerim bakalım kimmiş bu kertenkele.

24 yaşındayım ve yakın zamanda ilk kez Naruto izlemiş biri olarak (3 haftada 600 bölüm vs. izledim) sana şunu önerebilirim ki. Animenin konusu tek kelime ile ‘berbat’ ama ben dövüş izliycem evreni öğrenicem değişik karakterler görmek istiyorum diyorsan da devam et tabi.

Konusu niye berbat ki? Benim ilgimi çeken bir sürü olayla dolu sevdim. Belki Shippuden’de olaylar daha ciddi ve tutarlı devam ediyordur.

1 Beğeni

600 bölümlük konusu berbat anime 3 hafta gibi çok kısa zamanda kendini izlettirebiliyorsa başka yönleriyle başarılıdır.

Evet zaten yorumum konusu dışında başarılı olduğu ama bir yere bağlayacaklar diye ısrarcı davranmamdan dolayı da devam ettirmiştim izlemeyi. İlk Naruto bana göre daha başarılı bir anime Shippuden’den yakınıyorum ben.

1 Beğeni

Konu olarak yine fena değil bence tabi zevkler renkler meselesi bir şey diyemem. Animenin sonunda açık kalan bir konu kalmıyordu.

1 Beğeni

Bu kadar bölümde de anlatmazsın ama bu konuyu da bence. Yan konuları hoşuma gittiğinden ve bazı karakterler hoşuma gittiğinden bu kadar sabredebildim. Devamını izlemeyi düşünmüyorum neler olduğunu öğrendim ve tatmin etmedi.

Arkadaşlar şunu unutmayalım. Bu diyeceğim şey sadece anime için değil tüm diğer türlerde de geçerlidir. Bir şeyi ne kadar uzatırsanız o kadar kendinden ödün verir ve basitleşir. İster istemez yapımda konusal olarak da sıkıntılar doğurur. Naruto yıllarca yaz aylarında bile ara vermeden devam etti. Genel anlamda güzel ama elbette detaya girdikçe kendinden ödün vermek zorunda kalmış bir seri.

Yine de seviyoruz :two_hearts:

3 Beğeni

Ilk izlerken filler bölümler nedir bilmediğimden Naruto dahil başka animelerden de soğumuştum. Onları atlamaya başladığımda hem bölüm sayısı kısmen azaldı hem de araya saçma mevzular girmemiş oldu.

1 Beğeni

Bazı filler diye işaretlenen bölümler çok da filler sayılmaz bence ya özellikle Jiraiya’nın ilk gözüktüğünden bir sonrakisi.

Ana konu ile alakası olmayan bölümler pek hoşuma gitmiyor. Zaten anime 1000 bölüm olduğundan vakit kaybetmeyim diyorum.