Favori Manganız

(galeme) #22

İşte en sevdiğim seri bu gibi bir kesinlik kullanmak istemiyorum fakat illa bir seri seçmek zorundaysam Slam Dunk derim.

Bunun dışında; Berserk, Shamo, Vagabond en sevdiğim mangalardır.

Farklı bir tat arayanlara Shamo’yu ve ismini burada yazmamış olsam da Homunculus’u tavsiye ederim.

(Fatih Danış) #23

One Piece :slight_smile:

Anime kısmında gördüm ama manga konusunda koymamış kimse favorisine :sweat_smile: Benim favorim mangam kesinlikle ama kesinlikle One Piece oluyor. Düşünmedim bile. Hatta 2. ve 3. de hazır. Naruto ve Bleach. Oldu sana Big Three :stuck_out_tongue: Bu 3’ünden çok daha iyi çizime sahip olduğunu düşündüğüm mangalarda var tabi, tonlarca seri okudum ama hiçbiri hiçbir şey anlamadığım halde saatlerce sayfayı yenileyip raw-japonca halini çıkmasını beklettirecek kadar şu hale :drooling_face: ve şu hale :heart_eyes: sokmadı beni. Bleach 686. bölümde final verdi. Ywach ve sonu saç baş yoldurdu. Naruto 700. bölümde final verdi. Hinata aşkına kavuştuğunda sanki çocukları ben yapmışım gibi havalar uçtum. Ya da One Piece. Neresini övsem? Garip garip karakterler, akla gelmeyecek savaş şekilleri, neredeyse sınırı olmayan dünyası… Bi kere ana karakterin gücü lastik. Bu kadar gülünç bir şeyi mükemmelleştirebilmesi çok ilginç. Bilmiyorum belki de daha çocukken karşılaştığım ilk mangalar olduğu için bu kadar çok seviyorum.

Klasik espriyide yapayım madem. Okuduğum son mangada One Piece olacak bu gidişle hehe :joy: 900’e az kaldı.

(Mrs Saturn (Af Bri, Elentâri) " İyi uyu ve Ev'i düşle. ") #24

Benim de listemde zirvede One Piece, onunla büyüdüm ben de :smiley:

(görkem) #25

1- Berserk
2- Gantz
3- Blame

(stormblessed) #26

Naoki Urasawa’nın bütün işlerini seviyorum ama 20th century boys en sevdiğim diyebilirim.
Bunun dışında Gintama, Berserk, vagabond, kozure oakami, yotsuba to, mahoutsukai no hime.
Yeni başlayan serilerden de Dr. Stone favorim olma yolunda ilerliyor.

(Ahmet Hakan) #27

1-Berserk
2-One Piece
3-HxH
4-Feng Shen Ji (manhua)

(Mael isain moridin, mia allantir! ) #28

Ben pek anime ve manga hayranı değilim ama sürekli açıp okumadan veya bölümlerini izlemeden duramadığım tek eser One Punch Man.

Manga hayranı olmayan birine tavsiye edebileceğiniz bu tarz eserler varsa duymak ve bir göz atmak isterim.

(galeme) #29

One Punch Man’in etkilendiğin yönü ne acaba?
Çizimler mi yoksa genel olarak işlediği konu falan mı?

(Mael isain moridin, mia allantir! ) #30

Daha çok işlediği konu hoşuma gidiyor. Saitama’nın ciddi ciddiyetsizliğine hayranım aslında.
Yasuke Murata’nın çizimleri çok hoş ama aslında mangayı One’nin çizimlerinden takip ediyorum.

(galeme) #31

Konusundan dolayı seviyorsan maalesef çok benzer bir öneri yapamam fakat Beelzebub adlı seriye göz atmanı tavsiye ederim. Bir ihtimal sevebilirsin. Yine bir komedi ve dövüş serisi.

(Mael isain moridin, mia allantir! ) #32

Teşekkürler. Bakacağım

Henüz favori bir mangam yok. An itibariyle Bleach’ in üçüncü cildini okuyacağım. İlerleyen zamanlarda All You Need Is Kill’ i almayı düşünüyorum. Gantz’ a göz kırpıyor Berserk’ i çok duyuyorum. Ama aklım bilimkurgu ve içinde süper güçler barındıran mangalardan yana. Öneerileri takipteyim. :smiley: :slight_smile:

(Hamdemit Abi) #34

Ben biraz daha kıyıda köşede kalmış farklı mangalardan bahsetmek istiyorum.images-1
Me and the Devil Blues
Blues çalabilmek için ruhunu şeytana satan ünlü sanatçı Robert Johnson’ın hayatını anlatmaktadır.Tabiki bunu yaparken Amerikan mitolojilerine ve korku öğelerine değinmesi mangakanın mükemmel çizimleri ile birleşince manga dünyasında türünün tek örneği olur.
images-2
Oyasumi Punpun
11 yaşında normal bir öğrenci olan Punpun Onedera’nın hayatını anlatan manga ilk sayılarında normal bir büyüme hikayesi anlatacak havası verse de kazın ayağı hiç de göründüğü gibi değildir.Depresyonu ve zihinsel sorunları,yalnızlığı ve aileyi,hayatı ve ilişkileri rahatsız edebilecek seviyede bir gerçekçilikle anlatan bu güzide seri işlediği ağır konular ve anlatış tarzıyla insanı bitirdikten sonra tabiri caizse kamyon çarpmışa döndürebilecek bir potansiyele sahip.Yalnız, hassas insanların okurken zorlanabileceği kısımları bulunmakta.
images-3
Blame!
Manga,Killy adındaki gizemli bir yabancının ıssız ve anlaşılmaz büyüklükteki bir mağarayı serüven ederken kalan son insanların robotik mahlukatlar tarafından avlandığı bu vahşi ve acımasız dünyaya düzeni getirmeye çalışmasını konu almaktadır.’‘Anlatma,göster’’ anlayışını kendine yaşan amacı edinmiş bir mangaka’nın yetenekli ellerinden çıkan son derece gizemli ve bir o kadar sürükleyici bir seri.

Biraz wall of text oldu ama her neyse :sweat_smile:.

(rochelle) #35

Anime izlemeyi çok sevmeme rağmen manga okumaya bir türlü alışamadım (mangalara karşı en azından sempati besliyorum, çizgi roman okumaktan hiç hoşlanmam). Okuduğum mangalar bir elin parmaklarını geçmez ama bunların içinden en çok No.6’yı sevdim.

Animesini çok çok sevdiğim için çevreden gelen mangası daha güzel baskılarından ötürü okudum bunu. Gerçekten de mangası daha güzelmiş :smile:

Berserk, diyorum, Berserk!

(Fatih Kerem ) #37

Berserk. Hunter x Hunter. Evet HxH’nin mangasının çizimleri o kadar iyi değil ve animesi, mangasından daha iyi olan nadir animelerden ama geri kalan her şeyiyle harika bir manga. İkisinin de mangakalarının ortak özellikleri seriye sürekli ama sürekli ara vermeleri ve çok uzun aralıklarla sayı çıkartmamaları. Özellikle Togashi’den bunun yüzünden nefret ediyorum. HxH gibi bir eseri böyle harcaması üzücü, o evrende bize sunabileceği çok fazla şey var. Kara Kıta ark’ını devam ettirse…

Sanırım fazla manga okuyan biri olmayarak Overlord, -her ne kadar light novel’in altında da kalsa- Vinland Saga, Ajin, Shokugeki no Souma ve Shingeki no Kyojin da girer favorilerime.

No Game No Life & Me and the Devil Blues

(AliCagan4235) #39

naruto veya berserk olabilir

Şu anda Gantz okuyorum. 3. cildini bitirdim. Konusu hoş olsa da çizimlerini beğenmedim. Favori mangam olabilme ihtimalinden uzaklaşıyor. Birkaç cilt daha okuyacağım sonra büyük ihtimalle One Punch Man’ e devam edeceğim sanırım. :slight_smile:

Ludwig Kakumei: Mangakası Kaori Yuki’nin çizimlerini ararken ana karakteri görüp bakmak istedim. Peri masallarından fırlamış gibi görünmesine rağmen bilinen peri masallarına benzemiyor. Ana karakter Ludwig, Kral babasının isteği üzerine kendisine bir eş arar. Pamuk prensesten kırmızı başlıklı kıza kadar bir çok masal kahramanı var içinde. Tabiki hikayeleri değişmiş bir biçimde yer alıyor hepsi. Bunu neden sevdiğimi aslında bilmiyorum. Ayrıca Ludwig karakteri normal biri sayılmaz.

Royal Doll Orchestra: Bir başka Kaori Yuki eseri. Çizimler ve hikaye insanı cezbediyor.

Kuroshitsuji: Bu kahyayı seviyorum. Sevmediğim karakterler de var tabi, Grell gibi. Çizimleri, konusu, karakterleri kalp ısıtan cinsten…