Favori Manganız

İşte en sevdiğim seri bu gibi bir kesinlik kullanmak istemiyorum fakat illa bir seri seçmek zorundaysam Slam Dunk derim.

Bunun dışında; Berserk, Shamo, Vagabond en sevdiğim mangalardır.

Farklı bir tat arayanlara Shamo’yu ve ismini burada yazmamış olsam da Homunculus’u tavsiye ederim.

1 Beğeni

One Piece :slight_smile:

Anime kısmında gördüm ama manga konusunda koymamış kimse favorisine :sweat_smile: Benim favorim mangam kesinlikle ama kesinlikle One Piece oluyor. Düşünmedim bile. Hatta 2. ve 3. de hazır. Naruto ve Bleach. Oldu sana Big Three :stuck_out_tongue: Bu 3’ünden çok daha iyi çizime sahip olduğunu düşündüğüm mangalarda var tabi, tonlarca seri okudum ama hiçbiri hiçbir şey anlamadığım halde saatlerce sayfayı yenileyip raw-japonca halini çıkmasını beklettirecek kadar şu hale :drooling_face: ve şu hale :heart_eyes: sokmadı beni. Bleach 686. bölümde final verdi. Ywach ve sonu saç baş yoldurdu. Naruto 700. bölümde final verdi. Hinata aşkına kavuştuğunda sanki çocukları ben yapmışım gibi havalar uçtum. Ya da One Piece. Neresini övsem? Garip garip karakterler, akla gelmeyecek savaş şekilleri, neredeyse sınırı olmayan dünyası… Bi kere ana karakterin gücü lastik. Bu kadar gülünç bir şeyi mükemmelleştirebilmesi çok ilginç. Bilmiyorum belki de daha çocukken karşılaştığım ilk mangalar olduğu için bu kadar çok seviyorum.

Klasik espriyide yapayım madem. Okuduğum son mangada One Piece olacak bu gidişle hehe :joy: 900’e az kaldı.

4 Beğeni

Benim de listemde zirvede One Piece, onunla büyüdüm ben de :smiley:

2 Beğeni

1- Berserk
2- Gantz
3- Blame

1 Beğeni

Naoki Urasawa’nın bütün işlerini seviyorum ama 20th century boys en sevdiğim diyebilirim.
Bunun dışında Gintama, Berserk, vagabond, kozure oakami, yotsuba to, mahoutsukai no hime.
Yeni başlayan serilerden de Dr. Stone favorim olma yolunda ilerliyor.

2 Beğeni

1-Berserk
2-One Piece
3-HxH
4-Feng Shen Ji (manhua)

1 Beğeni

Ben pek anime ve manga hayranı değilim ama sürekli açıp okumadan veya bölümlerini izlemeden duramadığım tek eser One Punch Man.

Manga hayranı olmayan birine tavsiye edebileceğiniz bu tarz eserler varsa duymak ve bir göz atmak isterim.

One Punch Man’in etkilendiğin yönü ne acaba?
Çizimler mi yoksa genel olarak işlediği konu falan mı?

Daha çok işlediği konu hoşuma gidiyor. Saitama’nın ciddi ciddiyetsizliğine hayranım aslında.
Yasuke Murata’nın çizimleri çok hoş ama aslında mangayı One’nin çizimlerinden takip ediyorum.

Konusundan dolayı seviyorsan maalesef çok benzer bir öneri yapamam fakat Beelzebub adlı seriye göz atmanı tavsiye ederim. Bir ihtimal sevebilirsin. Yine bir komedi ve dövüş serisi.

2 Beğeni

Teşekkürler. Bakacağım

1 Beğeni

Henüz favori bir mangam yok. An itibariyle Bleach’ in üçüncü cildini okuyacağım. İlerleyen zamanlarda All You Need Is Kill’ i almayı düşünüyorum. Gantz’ a göz kırpıyor Berserk’ i çok duyuyorum. Ama aklım bilimkurgu ve içinde süper güçler barındıran mangalardan yana. Öneerileri takipteyim. :smiley: :slight_smile:

1 Beğeni

Ben biraz daha kıyıda köşede kalmış farklı mangalardan bahsetmek istiyorum.images-1
Me and the Devil Blues
Blues çalabilmek için ruhunu şeytana satan ünlü sanatçı Robert Johnson’ın hayatını anlatmaktadır.Tabiki bunu yaparken Amerikan mitolojilerine ve korku öğelerine değinmesi mangakanın mükemmel çizimleri ile birleşince manga dünyasında türünün tek örneği olur.
images-2
Oyasumi Punpun
11 yaşında normal bir öğrenci olan Punpun Onedera’nın hayatını anlatan manga ilk sayılarında normal bir büyüme hikayesi anlatacak havası verse de kazın ayağı hiç de göründüğü gibi değildir.Depresyonu ve zihinsel sorunları,yalnızlığı ve aileyi,hayatı ve ilişkileri rahatsız edebilecek seviyede bir gerçekçilikle anlatan bu güzide seri işlediği ağır konular ve anlatış tarzıyla insanı bitirdikten sonra tabiri caizse kamyon çarpmışa döndürebilecek bir potansiyele sahip.Yalnız, hassas insanların okurken zorlanabileceği kısımları bulunmakta.
images-3
Blame!
Manga,Killy adındaki gizemli bir yabancının ıssız ve anlaşılmaz büyüklükteki bir mağarayı serüven ederken kalan son insanların robotik mahlukatlar tarafından avlandığı bu vahşi ve acımasız dünyaya düzeni getirmeye çalışmasını konu almaktadır.’‘Anlatma,göster’’ anlayışını kendine yaşan amacı edinmiş bir mangaka’nın yetenekli ellerinden çıkan son derece gizemli ve bir o kadar sürükleyici bir seri.

Biraz wall of text oldu ama her neyse :sweat_smile:.

6 Beğeni

Anime izlemeyi çok sevmeme rağmen manga okumaya bir türlü alışamadım (mangalara karşı en azından sempati besliyorum, çizgi roman okumaktan hiç hoşlanmam). Okuduğum mangalar bir elin parmaklarını geçmez ama bunların içinden en çok No.6’yı sevdim.

Animesini çok çok sevdiğim için çevreden gelen mangası daha güzel baskılarından ötürü okudum bunu. Gerçekten de mangası daha güzelmiş :smile:

1 Beğeni

Berserk, diyorum, Berserk!

4 Beğeni

No Game No Life & Me and the Devil Blues

1 Beğeni

naruto veya berserk olabilir

1 Beğeni

Şu anda Gantz okuyorum. 3. cildini bitirdim. Konusu hoş olsa da çizimlerini beğenmedim. Favori mangam olabilme ihtimalinden uzaklaşıyor. Birkaç cilt daha okuyacağım sonra büyük ihtimalle One Punch Man’ e devam edeceğim sanırım. :slight_smile:

Ludwig Kakumei: Mangakası Kaori Yuki’nin çizimlerini ararken ana karakteri görüp bakmak istedim. Peri masallarından fırlamış gibi görünmesine rağmen bilinen peri masallarına benzemiyor. Ana karakter Ludwig, Kral babasının isteği üzerine kendisine bir eş arar. Pamuk prensesten kırmızı başlıklı kıza kadar bir çok masal kahramanı var içinde. Tabiki hikayeleri değişmiş bir biçimde yer alıyor hepsi. Bunu neden sevdiğimi aslında bilmiyorum. Ayrıca Ludwig karakteri normal biri sayılmaz.

Royal Doll Orchestra: Bir başka Kaori Yuki eseri. Çizimler ve hikaye insanı cezbediyor.

Kuroshitsuji: Bu kahyayı seviyorum. Sevmediğim karakterler de var tabi, Grell gibi. Çizimleri, konusu, karakterleri kalp ısıtan cinsten…

1 Beğeni

Berserk, Akira, Kaze No Tani No Nausicaa
Bu üçü sanırım okuduğum en iyi mangalar sanırım. Hepsi birbirinden şahane mangalar.

Nausica’nın da 7 cildinden sadece ikisini okudum henüz. Bu nasıl bir dünyadır. Filmin sonunun olduğu yerdeyim ve film manganın yanında biraz sönük kalıyor ama Miyazaki yapmış yine yapacağını filmi manganın yanında zayıf kalmasına rağmen en iyi animelerden. Gerçi adamın tüm filmleri gelmiş geçmiş en iyi animeler içinde ilk yüzdedir muhtemelen(belki 1-2 istisna hariç) . Okuyun ve okutun efenim.

Akira’ya ise filminin ünü sayesinde başlamıştım. Mangaya resmen hayran kaldım. Bilgisayar başında gözlerin kan çanağına dönünceye dek okudum. Şahane bir 6 cilt ve 2000 küsür sayfa. Bunu da göz ardı etmeyiniz efenim. Filmi bana biraz sıkıcı gelmişti ama bu efsaneyi bana okuttuğu için severiz kendisini.

Berserk için söylenecek tek kelime çile. Sanırım 4 yada 5 senedir günceldeyim. Adam en epik fantastik mangayı yaratmış takipçilerinin bekleyişlerinden zevk duyuyor Miura. İlk çizimlerine aşık olmuştum. Keşke o günlere geri dönebilsem de baştan yavaş yavaş okusam acelem neydi ki zaten.

Bonus: Vagabond var bir de. Bu da çizimlerine aşık olduğum ama 2 senedir yeni sayısı çıkmayan bir şaha eser en iyilere giremedi çünkü en son ne yaşandı unuttum. Kos koca 2 sene be Allahsız İnoue. Adamın diğer tüm eserleri spor ile ilgili ve sarmadı beni. Vagabond için aha dedim aradığım manga bu. Ama heyecanım 327. bölüme kadarmış. İşin trajikomik yanı ben güncele geldim 1 hafta sonra 327. Sayı çıktı. O an çok şanslı olduğumu düşünmüştüm ama yanılmışım.

Berserk ve Vagabond yüzünden yeni mangaya başlamaya korkuyorum resmen.

Bonus 2: One Piece diyeceğim ama onunla aramdaki bağ duygusal. Televizyonda görmüştüm onu ilk sene 2002 kanal star tv idi sanırım sonra onun bir anime olduğunu ve 1999 dan beri devam ettiğini öğendim. Daha sonra anime güncele gelince boka sardı çok yavaştı herşey ve ben aaa manga japon çizgiromanıymış bunun originali deyip ilk manga okumama başlamıştım.

Ayrıca buradan açık çağrı yapıyorum. Eyy yayın evleri Nausicaa, Akira ve belli başlı Osamu Tezuka (apollo’s song da çok acayip bir mangaydı) eserleri öncelikli olmak üzere klasikleşmiş mangaları basın da koleksiyonumuza katalım. Direkt japoncadan türkçeye çeviri dil benzerliği nedeniyle muhtemelen daha iyi bir deneyim sunacaktır.
Lütfen sadece çok çok popüler olmuş güncel seri 88. Ciltteyken 40. Cildi basmak yerine bu tarz görece kısa 6-7 ciltlik ve benim gibi hayranı olan serileri basın lütfen. Gidip ne kadar sevsem de muhtemelen bittiğinde 100 küsür cilt olan one piece’i almayacağım. Onun yerine 12 ciltlik death note ve yukarıda bahsettiğim 6-7 ciltlik serileri almayı tercih ederim. Konu nerden nereye geldi ya

1 Beğeni