Faydalı Mobil Uygulamalar

Bilgisayardan sorun olmuyor. Fareyi aşağı indirince hepsini seçiyor zaten. Sorun telefonda nedense. :thinking: Yine de teşekkürler.

Diziyi severek izledim aslında ama nedense hatırlamadığım bir sebepten dolayı 6. Sezonda diziden koptum. 7. Sezonu hâlâ izlemedim. Fakat ilk 4 sezonu en az 2 kere izlemişimdir. Güzel dizi. Profil arka planında Jemma görünüyor. Aklıma Jemma-Leo ilişkisini getirdi ki beraber çok şey yaşadılar.

1 Beğeni

Aa bak ben mobilde de klavye mouse ile kullandığım için bana zorluk çıkarmamıştı. Dokunmatikte sorun olabilir doğru.

Shield izleyicisi görmek güzel. Benim de en sevdiğim yapımlardan. Oyuncuları tez vakitte başka projelerde görmek istiyorum.

1 Beğeni

Nation geçenlerde ben de deneyeyim dedim ama ısınamadım. Hem işlevsel değil hem de pratik değildi benim için.

Çok uzun zamandır Dijital defter olarak OneNote kullanmam nedeniyle de bana öyle gelmiş olabilir. İş ve Okul için OneNote bence defter gibi kullanmak, çoklu cihazlarda ortak kullanmak vs. çok daha işlevsel bir uygulama.

Belki tek sıkıntı dijital kalem ile kullanırken yazmak için değil de şekil çizmek / eklemek için daha uygun bir uygulama gibi geldi bana Kalem ile yazarak not alma konusunda çok başarılı değil. Belki İpad Pen ile daha başarılıdır bilmiyorum ben samsung cihaz ve samsung pen kullanıyorum.

2 Beğeni

Uyguluma çok kullanmam ,anlamam ama shazam’ı yapana bir tepsi baklava yollarım yani :slight_smile:

1 Beğeni

Google asistan da bu konuda en az Shazam kadar başarılı, asistanı da bilmediğiniz müzikleri ararken deneyebilirsiniz. Shazam denemedim ama asistan ile mırıldanarak da şarkı bulunabiliyor.

2 Beğeni

Asistan ortamda müzik olduğunu bile anlıyor, bulmamı ister misiniz diye soruyor, daha “zeki” bence.

2 Beğeni

Merhaba, son iki gündür doğru düzgün bir not uygulaması bulmaya çalışıyorum. Önceden Google Keep kullanıyordum. Notion, OneNote, Evernote. Bu üçünü kurcalıyorum şimdi. Notion ile Keep arası bir şey işimi tam anlamıyla görürdü. Sizin tavsiyeleriniz, düşünceleriniz neler?

Ekleme:

Keep’den baya memnundum aslında. Kullanımı basit, arayüzü sade ve şirin. Ama uzun yazılar yazmak istediğimde yetersiz kaldığını gördüm. Bu nedenle böyle bir arayışın içine düştüm.

OneNote kullanırken başıma korkunç bir olay geldi. Uzun saatler boyunca yazdığım metinin yarısı uygulamanın kapanıp açılmasıyla kayboldu. Dünyam yıkıldı. Hiçbir şekilde döndüremedim kaybolan kısmı. Bu hataya sebep olan nedir onu da bilmiyorum. Yaşanan facianın dışında birkaç şikayetim daha var. Telefondan yazmak için kullanıyordum uygulamayı fakat yazdıklarıma dönüp pc den baktığımda garip bir şekille karşılaşıyorum. Metin parşömen gibi dökülüyor. Düzelttiğimde telefonda şekli bozuluyor. Bu özellik ayarlarla kapatılıyor mu bilmiyorum. Kullanımı biraz sıkıcıydı.

Notion, İnfluencer’ların ekmek kapısı olmuş. Övüldüğü kadar iyi mi? Bence değil. Düzen takıntınız varsa tam sizlik fakat düzenleme için sağlanmış özelliklerin çokluğu basit bir şekilde not almayı zorlaştırıyor. Uzun yazılar yazmak için bu arayışa girdiğimi söylemiştim. Notion kesinlikle bu iş için üretilmemiş. Bir diğer sıkıntım da telefonda yazıların çok büyük kalması. Gözüm ağrıdı.

Evernote’u sevdim. Telefonda kullanması çok kolay. Ayrıca OneNote’daki defter özelliği burada da mevcut. Diğer yandan Notion’daki gibi template seçenekleri de var. Lafı uzatmayayım. Notion + OneNote = Evernote. Güzel, şimdilik bunu kullanacağım. Ama hala Keep’in basitliğine de rastlayamadım. Hem ana sayfanızda yazılarınıza yapışkan not şeklinde rastlamak güzeldi.

Tavsiye ettiğiniz başka platformlar var mı? Şimdiden teşekkürler.

Bu konuda ben de baya bir şey denedim hocam. Allah affetsin bir ara atom+github bile kullandım bu iş için (ki en temizi de oydu aslında ama kullanım kolaylığından kaybediyor biraz, bir de telefonda kanser ediyor).

Trillium’u baya beğenmiştim ben ama telefon versiyonu var mı, varsa nasıl emin değilim. Evernote’u iki yıl falan kullandım, o kullanım kolaylıgıyla özellikler arasında güzel bi orta nokta gibi.

Bir süre sonra hepsinden vazgeçip kağıt kaleme döndüm hocam :roll_eyes:

Ek: bir de aklıma gelmişken şeyi bir sorayım: ben bir ara readcube kullanıyordum baya, makale tasniflemek, bulmak ve literatür takibi yapmak gibi işler için. Uygulama sanırım satıldı ya da öldü, bişeyler oldu. Readcube’ü bilen ve alternatif bulan var mı aramızda?

1 Beğeni

DailyArt: Günde bir tane sanat eseri ve kısa bir açıklama paylaşan bir uygulama. Genellikle resim, ama heykel, minyatür, kaligrafi de paylaşıyorlar. Meraklısı için ve öğrenmek için muazzam bir uygulama.

3 Beğeni

Bu uygulama ile uygulamada kayıtlı olan kütüphanelerin kataloglarında arama yapabiliyorsunuz. Filtre kısmından istediğiniz kütüphaneleri ekleyin, daha sonra da istediğiniz kitabı veya yazarı aratın. Bulduğunuz kitapları uygulamadaki bir listeye de ekleyebilirsiniz. Bu işlem dışında ayrıca kayıtlı olduğunuz kütüphanelerden aldığınız kitapların ödünç süresini de uzatabiliyorsunuz.

Ben iki farklı kütüphaneye üye olduğum için bu uygulamanın bir de klonunu (çift uygulamalar kısmından oluşturuluyor) oluşturdum. Bu sayede her seferinde hesap değiştirmek zorunda kalmıyorum.

Not: Uygulamaya giriş yapabilmek için bir kütüphaneye mail adresinizle kayıt olmanız gerekiyor. Eski bir üyeliğiniz varsa kütüphaneciye mail adresinizi kaydettirin.

Letterboxd benzeri dizi platformu. Letterboxd’ın dizi versiyonu kesinlikle denilebilir. TV Time dan çok daha güzel ve işlevsel. Letterboxd özelliklerinin hepside mevcut.

Letterboxd benzeri oyunlar üzerine arşiv yapabileceğiniz güzel bir platform. App versiyonu yok. Gayet şık, güzel bir platform.

3 Beğeni

Kullanışlı bir not alma uygulaması: Obsidian

3 Beğeni