Film Soundtrack Kamarası

Makoto Shinkai’nin merakla beklenen yeni filmi "Suzume no Tojimari"nin ost’si… Zaten daha ilk kısa fragmandaki haliyle bile beni kendisine bağlamıştı. @aysenurutnu bu uzun halini benimle paylaşınca daha da eridim :melting_face: Defalarca dinledim, neden Forum tayfası mahrum kalsın dedim…

Muhtemelen yine bir Radwimps işi, fakat henüz kesin değil. Çok çok güzel :heart_hands:

5 Beğeni

Tabi ki de olmadı :face_with_hand_over_mouth:

2 Beğeni

Birkaç tane bırakacağım;

Bu müzik beni çok farklı boyutlara götürüyor

Ama soundtrack deyince Saw serisinin yeri her zaman ayrıdır

1 Beğeni

filmin hikâyesi ile bu kadar uyumlu, yumeji’s theme gibi olan çok az film müziği var bence^^

2 Beğeni

Hans Zimmer bu müzikte olağanüstü bir iş çıkarmış. Dinlerken Davy Jones’un hissettiği aşk acısını hissettim resmen.

Davy Jones delicesine âşık oldığu Calypso’ya kavuşmak için 10 yıl boyunca bekler, sabreder. Calypso’ya kavuşmak yapması gereken şey, 10 yıl boyunca ölüleri bir dünyadan öbürüne gemisiyle taşımak, karaya hiç ayak basmamaktır.

10 yıl dolduğunda ise Calypso sözünü tutmaz. Calypso ihanetini pişkince “bu benim doğamda var” diyerek gerekçelendirir. Davy Jones kahrından kendi kalbini söker, bir sandığa koyup kilitler ve bir adaya gömer. Sandığın anahtarını da kendi boynunda taşır.

Kalpsiz, vicdansız biri olarak Uçan Hollandalı’ya kaptanlık eder, denizlerde savaşır, kötülük yapar. Kızgınlığı, öfkesi bir türlü geçmez ama ne olursa olsun aşkı da bitmez. Onun kalbi her zaman Calypso’ya aittir. Ölürken bile son sözü “Calypso” olur.

İşte bu müzik Davy Jones’un acısını anlatır.

4 Beğeni

Gerek Davy Jones karakterini gerekse müziğini çok sevdiğimden,bu melodinin her türlü versiyonunu dinledim. Paylaştığım linkteki etkileyiciliği başka hiçbir versiyonunda bulamadım.

Davy Jones ise sinema dünyasında en sevdiğim kötü karakterdir. Bir Disney serisinde, görmeyi beklemeyeceğim kadar derin bir karakterdir. Onu bu kadar etkileyici kılan etkenlerden biri de tabi ki müziği. Hans Zimmer’in Dünya’ya miras bıraktığı bir harika müzik daha.

4 Beğeni

Sizin paylaştığınız versiyonu daha çok beğendim. Yanlış hatırlamıyorsam bunun bir de sözlü versiyonu var ama resmî değil. Sonradan bir sanatçı çok etkileyici sözler yazmış. Bulursam burada paylaşırım.

Disney’in sahip olduğu yapımlar arasında Davy Jones’a en çok benzeyen karakter, belki de benzeyen tek karakter Darth Vader’dır. Benim paylaştığım videonun altına Youtube’da bir kişi Davy Jones hakkında, Karayip Korsanları’nın Darth Vader’ı yazmış. Aslında doğru bir benzetme.

Her iki karakter de başta kötü olmasalar da âşık olmaları ve hayal kırıklığına uğramaları onları kötü adamlara dönüştürdü. Biri, âşık olduğu kadına kavuşmak için yıllarca didindi ve sonunda ihanete uğradı. Diğeri ise âşık olduğu kadının ölmesini engellemek için bütün galaksinin kaderiyle oynadı ve yaptığı şey aşkı tarafından takdir edilmediği gibi işe de yaramadı. Bu adamlar kötü olmasın da kim kötü olsun?

1 Beğeni

Pulp Fiction theme - William Joseph & Caroline Campbell (feat Tina Guo)

Şaban Oğlu Şaban filminin giriş müziği. Film bu neşeli müzikle hızlı bir giriş yapıyor. Intro kısmında bile neşelendiriyor, güldürüyor.

1 Beğeni

Bu efsaneyi de bu başlığa ekleyelim.

1 Beğeni

Gamazda candır))) Bu arada metallica sevenler de diğer coverlerine bakabilir

2 Beğeni

Pretty Woman (1990)

1 Beğeni

Dediğim gibi Gamazda candır))))

1 Beğeni

Davacı

Hâlâ izlemeyen kaldıysa… :slight_smile: