Forum Klişeleri

Forumda rastladığınız klişeleri burada tespitleyebilirsiniz. Rıhtım Klişeleri desek daha mı iyiydi?

3 Beğeni

İlk klişe benimdir. Kendimi yazarak başkalarını banlanmaktan kurtarayım. :buyucu:

Not:Cadının oyununa gelmeyin arkadaşlar.

4 Beğeni

Hangi kitabı okuyorsunuz konusuna sadece Dune kapak görseli atarak 10+ beğeni toplamak.

Aşırı kalın ciltli kitapları satın alarak fotosunu paylaşmak fakat asla okumamak.

12 Beğeni

“Önce siteye yeni bir maille üye olacaksın, yeni üye indirimiyle hediye kartı alacaksın, hediye kartını başka bir maille açtığın başka bir hesaba göndereceksin, sonra o hediye kartıyla aldığın kitapların bir kısmını iptal edip aldığın para iadesiyle… …böylece yaklaşık 23,7 TL kar etmiş oluyorsun. Süper, değil mi?”

Not: Tamamen şaka amaçlıdır, nihayetinde hepimiz uygun fiyata kitap almaya çabalıyoruz. Bu gayet doğal.

7 Beğeni

Satın alınan kitapları paylaşıp “Bu son kitap alışverişimdi.” demek ve üç gün sonra alışveriş yapmak. :grin:

21 Beğeni

Klasikleşmiş bir kitaba kötü demek ve kötü diyene pasif agresif karşılık vermek.

7 Beğeni

Sürekli kitap alan, büyük oranda okumayan, okusa bile 2 okuyup 10 alan insanlar klişenin âlâsı bence. Kitapların zamlanacağını, bir gün okuyacaklarını bahane ederek ve kitaplar aynı zamanda birlikte yaşamak içindir cümlesine sığınarak sürekli kitap alırlar. Çıkan her kitabı acaba almalı mıyım diyerek kendilerine kapı açarlar. Benim gibi bunu belirtenlere de tepki gösterirler. Sigaram yok kitap alıyorum gibi de güzel sebepler sunarlar. Halbuki bağımlılık bağımlılıktır. :slightly_smiling_face: Kimseyi hedef almadım, genel gördüklerime yaptığım tespittir.

15 Beğeni

Altına imzamı atarım.

Ekleme:

– Evrenbüken Serisinin dördüncü kitabı çıkmış.
++ Keşke tüm seriyi ciltli ve kutulu yapsalar.
– Öyle olursa ben ciltlisini de alırım zaten.
++ Senin ayraçların tamam mı?
– Biri eksik. Yayınevine mail attım, yarın olmadı giderim, illa ki almam lazım.
++ Ben de geleyim seninle, serinin karton kapaklıları için kutu düşünüyorlar mı onu sorayım.
– Acaba serinin alt serilerini basacaklar mı? Başka okuyacak kitap yokmuş gibi onları da çok merak ediyorum.
++ Kutulu ve ciltli olmalı ama.
– İlla ki.
++ Tüm seri ve alt seriler tamamlansın ben okumaya başlayacağım.
– Ben de.

28 Beğeni

Her birkaç haftada bir “Daha da Davos’a gelmem” diye forumdan gidip gidip geri gelinmesi olabilir.

20 Beğeni

1 Beğeni

Çok kitap okuyanlara yönelik şu iki tavır:

• Çok okuyor ama okuduklarının edebi niteliği yok.
  • Çok okuyor ama bu kadar kısa sürede yetkin bir okuma yapılamaz.

Bir de şu var:

6 Beğeni

37 kitaplık bir serinin son kitabında kapak yarım santim uzun olmuş. Yayınevi ilk 36 kitabı bu şekilde tekrar yayınlamalı!

Hobbit’in bütün dünyada yayımlanmış baskıları bizde de olmalı, yayınevi bunu yapmak zorunda!

8 Beğeni

Başlığı görür görmez aklıma gelen madde: Forumun seviyesi düştü!

6 Beğeni

Forumdaşların aldığı kitapların çetelesini tutmak, aldığı kitaplarla okuduğu kitapların oranını hesaplamaya çalışmak, bu bulgulara göre forumdaşı psikolojik tedaviye yönlendirmek. :slightly_smiling_face:

15 Beğeni

“İnternetten sipariş ettiğim 73 kitap sonunda geldi. Bir kitapta sayfalar hafif kırışmış, ayrıca kapağında ufak bir çentik var. Moralim çok bozuldu, bu bana kişisel ve bilinçli olarak yapılmış bir saygısızlıktır. İade etsem mi acaba?”

12 Beğeni

Bunu görünce @Vector klişesi demek istiyorum. :buyucu: :blush:

Bir de @Everfever hazır sizi görmüşken. Pegasus çok pahalı azizim klişesi. :sunglasses: En sevdiğim klişe. :crazy_face:

5 Beğeni

Her zaman foruma giremiyorum ama ara verdikten sonra ne zaman girsem hep bir kitap popüler olmuş oluyor ve herkes çılgınlar gibi o kitabı kovalayıp alıyor :smiley:

6 Beğeni

Toplamaya başlayacağım da sağlam bir klişedir.

3 Beğeni

“Malazan çıkıyormuş.”

7 Beğeni

Temin süresi 3 gün olan siparişimin bugün 3. günü ve hala kargoya verilmemiş. Sizce Cimer’e mi yazsam yoksa doğruca Ankara’ya saraya mı gitsem?

17 Beğeni