Forum Üyelerinin Aylık Okuduğu Kitaplar

Asimov’un Robot serisini bitirmiş oldum. Çok beğendiğim bir seriydi. Artık Vakıf serisinde kaldığım yerden devam edebilirim.

28 Beğeni

Rahatsız etmeyeceksem bir sorum var: Robot serisi Vakıf serisinden önce mi okunmalı? Sizin böyle seçmenizin bir sebebi var mı?
İnternetten hızlıca bir baktım, Robot ve Vakıf serileri birbirinden bağımsız, fark etmez deniliyor.

Bu ay çok kötü geçti. Sadece 3 kitap okuyabildim.


23 Beğeni

MAYIS '22 ;

  • Will Elliot - Pilo Family Circus
  • Richard Matheson - I Am Legend
  • Jeff Smith - Bone Cilt 4&5
  • Thibault Damour - Kuantum Evreninin Gizemi

Arada birkaç hikaye ve tarih kitaplarından bölümler de var. İyi bence ya yeter :slight_smile:

17 Beğeni

E-kitap olarak okuduğum birkaç kitap daha var; Virginia Woolf/Mina Urgan, Yanık Sular/Carlos Fuentes, Çılgın Palmiyeler/William Faulkner, Doğum Günü Mektupları/Ted Hudges, Moskova’da Yanlış Anlama/Simone de Beauvoir

Bu ay çok dolu geçti, çapraz okumalar yaparak ilerledim. Sonuç beni çok mutlu etti. Diğer hobilerime daha az zaman ayırarak kendimi okumaya verdim. Farklı türlerle çapraz okuma yapmak hem hedeflediğim kitap sayısına ulaştırdı hem de daha konforlu bir okuma sağladı, benim için. On yedi kitap ile ayı kapatmışım, Kum Tefrikaları belki ay sonuna kadar bitmeyebilir. Sakin sakin, tadını alarak okuyorum. Deniz Feneri’ni başka bir yayınevinden okumak istediğim için yarım bıraktım.

26 Beğeni

Merhaba Vakıf Evreni Okuma Rehberi gibi detaylı bir konu var forumda

2 Beğeni

Merhaba. Aşağıda @Srbs nin yanıtladığı gibi, ben o listedeki şekliyle okuyorum. Sonsuzluğun Sonu’ndan başladım, Vakıf 1-4 okudum. Ben Robot ve Robot serisi şeklinde devam ettim. Sadece Nemesis’i okumadım. O da hem bulunmuyor hem de çok alakalı bir kitap değil diye söylenmişti.

3 Beğeni

Teşekkürler, çok yardımcı oldu.

1 BeğeniThe Sheep Look Up okuduğum en iyi distopyalardan olabilir. John Brunner’ın eserlerini düzgün bir şekilde dilimizde görmek dileğiyle…

23 Beğeni

Okuma sürelerimi biraz biraz arttırmaya çalıştığım bir dönem olunca uzun süre sonra birden fazla kitap okuyarak kapatabildim bir ayı. En beğendiğim Mevki Uygarlığı, sonrasında Dünya’ya düşen adam oldu. “Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme)” başlığında kitaplara dair görüşlerimi paylaştım.

Haziran ayını biraz fantastik ağırlıklı geçirmeyi planladım bakalım.

29 Beğeni

Mayıs ayında okuduklarım / 7 kitap

Kayıp Zamanın İzinde serisine yer verdiğim, dolu dolu bir ay oldu. Görüntü olarak sadece yedi kitap olsa da, daha fazlasını barındıran ve okura gerçek edebiyatı veren bir şeyler var bu seride. Proust’u başka hiçbir şey okumadan tek bu eserleriyle tanımam güzel oldu benim için. Araya başka kitaplar girseydi bu kadar beğenmezdim diye düşünüyorum. Karakterler ve yerlerin önemi büyük olduğundan bağlantıyı koparmak istemedim. Proust ile tanıştığım için mutluyum :slight_smile:

37 Beğeni

Başka yetişmez sanırım.

Kapaklar

image

23 Beğeni

Elektrikli Düşler ile Norveç Masalları’nı çok beğendim, severek okudum.

Mujik, yazarın ölümü sebebiyle tamamlanamamış bir kitap. Bu yüzden yazarla tanışmak için yanlış bir seçim. Ben böyle olduğunu bilmeden okudum yine de beğendim.

Gotik Öyküler kitabında iyi öyküler de vardı ama benim için hayal kırıklığı dolu bir okumaydı.

Bir kitabı ise yarım bıraktım. O yüzden buraya eklemedim.

25 Beğeni

Geçen aydan kalan Oblomovu bitirdim. Kitap okuma açısından çok kötü iki ay geçirdim resmen.
Yarım olan kitaplarım:
Ölü Ruhlar Ormanı - Grange
Akşam Toplantıları - Gogol
Yaşlı Adamın Savaşı - John Scalzi

12 Beğeni

Uzun zamandır ayda bir veya iki ayda ancak bir kitap okuyabiliyordum. Sayıyı artırabildiğim için mutluyum. Sayının bir önemi yok ama okuyabiliyorsam zihnim; daha sağlıklı, odaklanma konusunda daha az problemli demek benim için. Bu yüzden mutluyum.

21 Beğeni


Mayıs iyi geçti sayılır, yaz aylarında durma noktasına gelir muhtemelen.

24 Beğeni

16 Beğeni

Mayıs ayında bu kitapları okudum. Yüzüklerin Efendisi üçlemesini üçüncü kez okuyup bitirmenin sevinci içindeyim. :smiley:

Ayın hayal kırıklığı yaratan kitapları:
Salon Köşelerinde - Safveti Ziya
Senin İçin - Tevfik Fikret

Ayın tavsiye kitabı:
Mahmut Esat Bozkurt - Atatürk İhtilali

23 Beğeni

Güzel bi’ ay oldu. Hobbit dışında sevmediğim kitap olmadı.

23 Beğeni

26 Beğeni