Forum Üyelerinin Aylık Okuduğu Kitaplar

17 Beğeni

En çok Notre Dame’ın Kamburu’nu beğendim. :slight_smile:

28 Beğeni

Ekim Ayında Okuduklarım // 11 Kitap

En çok sevdiğim kitap Otostopçunun Galaksi Rehberi (Beşi bir arada) oldu. Bilimkurgu sevmeyenler bile okuyabilir, o derece güzel bir eser :blush:

Yorumladığım kitaplar:

Kuzeye Giden İnce Yol
Kısa Klasiklerle “Balzac”

Bu aralar çok dolu olmama rağmen yine de kitap okumaya vakit ayırabildim. Kasım ayında bir tane okusam bile mutlu olacağım :slight_smile: Evlilik stresi, alışveriş ve hazırlıkların telaşı derken zaten yoğun bir ayı geride bırakmıştım, şimdi yenileri eklenecek: Nakliye olayı çok sıkıntı, ilk defa eşyalarım taşınacak, sadece kitaplar bile başlı başına olay. Umarım eksiklerimi tamamlar ve kafam rahat bir şekilde Samsun yolcusu olurum :blush:

31 Beğeni

27 Beğeni

Gölge oyunu kitabı nasıl acaba ,tavsiye eder misiniz .?

Kitaptaki çoğu öyküyü beğenerek okudum. Kısa bir yorum da yapmıştım, bakmak isterseniz diye buraya atıyorum. :smiley:

Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme) - Kitsune tarafından #11226

3 Beğeni

Teşekkür ederim, sipariş verdim .

2 Beğeni

Ben de düşünüyorum almayı @Kitsune 'nin yorumunu (ilk paylaştığı zaman) okuyunca. Bradbury’e bayılırım zaten. Nerden verdiniz siparişi? Amazonda 50 liradan stokta var, başka yerde bulamadım. Daha ucuza bulduysanız oradan alayım.

Ekleme: Şimdi baktım da stok 9’dan 8’e düşmüş, siz de oradan aldınız sanırım.

3 Beğeni

Evet ben aldım .:relaxed:Şuan en uygun yer Amazon görünüyor.:+1:t2:

2 Beğeni

fotoğrafların hepsini böyle yan yana nasıl getirip paylaşıyorsunuz?

PhotoShop ile yapıyorum

Sezgin Kaymaz ayı olmuş sanki. :slight_smile:

Not: Tamamı Storytel.

Kapaklar:

image

23 Beğeni

Ejderha Cumhuriyeti’ni Okuyorum başlığında paylaşmıştım ama yarım bıraktım.

18 Beğeni

Baba ve Masal Masal İçinde’yi dinledim, diğerlerini de okudum.

20 Beğeni

Bu ay benim için çok stresli ve yoğun geçti. Gerek sağlık sorunlarım, gerek nişan telaşımdan istediğim gibi okumalarıma kendimi veremedim. Felsefenin Çağrısı haricinde manga ağırlıklı bir ay oldu. En azından uzun zaman önce başladığım Claymore’u okudum. Okurken çok keyif aldığım bir manga oldu.

25 Beğeni

31 Beğeni

Bu ay erken post atmak istedim. Ayın yarısı itibariyle okunmuşların sayısı oldukça arttı. Bu ay sadece çizgi roman okumayı düşünüyorum -işlerin yoğunluğundan kitap okumaya sağlıklı zaman ayıramayacağum için. Hatta yıl sonuna kadar Malazan 3 hariç çizgi roman ile devam edeceğim. Elimde çok sayıda okunmamış çizgi roman birikti. Biraz eriteyim.

21 Beğeni

Bilimkurgu okuru olmak heyecan verici. İki kitabı da çok beğendim. Puanlayacak kadar birikimim yok.

Kısa Klasikler serisini severim sanıyordum ama şimdiye kadar “Yürümek” dışında tatmin eden kitap olmadı.

Paulo Coelho sevdiğim bir yazar neredeyse bütün kitaplarını zorlanmadan okuyorum. Gerçek hayattan alıntı demese daha mutlu olacağım.

Kuşkucu Somon eski bir arkadaşın hatıra defterinize yazdığı yazıyı bulmak gibiydi. Bilgisayarlardan ya da yazılımdan hiç anlamadığım için o kısımları anlayarak okudum desem yalan olur. Yine de havlumu omzuma attım, başparmağımı kaldırdım, diğer elimde pangalaktikgargarabombası tutarak bekliyorum.

Japon Klasikleri Dizisi bence mükemmel bir iş oluyor, keyifle okuyorum.

Hareketli Resimler beni hayal kırıklığına uğrattı diyemem ama serinin en tatsız kitabıydı. Bu kötü bir kitap olduğunu kesinlikle göstermez. Belki yazarın tarzına alışmaktan gelen bir tahmin edilebilirliği vardı. Belki Hollywood filmlerini sevmemekten kaynaklı bir tempo düşüklüğü vardı.

27 Beğeni

Kasım ayı ikinci kısım. Malazan’a başladığım için çizgi roman yüklemesini sonlandırmış bulunmaktayım.

Ümit Kireççi’nin Çizgi Roman Senaryosu çizgi roman harici tek okumam oldu bu ay.
Daha önce Çizgi Romanı Anlamak kitabını okuduğum Scott McCloud’un Çizgi Romanın Yeniden Keşfi ve Hubert Reeves’in kainat kitapları da çizgi roman formatında kurgu dışı eserler sayılabilir. Scott McCloud’un son kitabı olan Çizgi Roman Yapmak’ı da yakın zamanda edinip okumayı düşünüyorum.

Orfani serisini çok beğendim. Yıldız Gemisi Askerleri’ne benzer konsepti ile askeri bilimkurgu formatında bir çizgi roman serisi. İtalya’da Bonelli tarafından 2 yıl olarak planlanıp daha sonra 3. yıl onayı almış bir seri ama maalesef Çizgi Düşler en son 5. sayısını çıkarmış 2017’de. Keşke devam etse.

Bloodborne serisinin çizimleri çok iyi, ama baskı bu çizimleri kaldıramayacak şekilde kötü. Ben pek anladığımı ve sevdiğimi söyleyemeyeceğim konu olarak ama oyunu oynayanların daha çok seveceğinden eminim. İlginç bir dünyası var.

Daha önce ilk cildini okuduğum Hakim’in Yolculuğunu tamamlamış oldum.
Çıkan DC Rebirth dönemi serilerinden elimde okunmamışları tamamladım. Bu dönemden almadığım sadece Arkabahçe tarafından çıkan seriler kaldı.

Şeker Canavarı hikayesini beğendim. CrossOver’da oldukça ilginç idi. İkisi de önemli yerlerde sona eriyorlar. Devamları için çok beklemeyiz umarım. Marmara’dan çıkan Southern Bastards da aynı şekilde merak uyandıracak şekilde sona ermiş, devamı bir türlü gelmemişti.

Kililana Şarkısı’nda film tadında senaryoya muhteşem çizimler eşlik ediyor. Ödüllü Sıradan Zaferler ve Küçük Irmaklar’ı da beğendim. Muhammed Ali çizgi romanında yazım hataları sıkça yer alıyordu, okuma keyfimi biraz baltaladı.

Ayın hayal kırıklığı kesinlikle What If - Age of Ultron idi. İlk 4 sayıda 4 farklı hikaye 5. final sayısında bir araya toplanmış. Beğenmedim. Presstij What If fasikül ve ciltlerini yayınlarken daha seçici davranıp iyi hikayelere yönelse güzel olur diye düşünüyorum.

22 Beğeni

Dinlediklerim:

Okuduklarım:

22 Beğeni