Forum'un Aşçıları

Gaziantepliyim dediniz merakta bıraktınız doğrusu. :)) Eğer atmayı düşünürseniz dört gözle bekliyor olacağız. Şimdiden ellerinize sağlık! :blush:

1 Beğeni

Jüpiterli sen ne zaman bir şeyler paylaşacaksın?

:krs:

1 Beğeni

O zaman ufaktan atayım bir kaç tane vardı galeriden :)) Günah benden gitti. Sunum için kusura bakmayın hazırlıksız yakalandım.
@Rena aksine hiç öyle değil severek yapıyorum. Sevmediğim tek şey, yarın öbür gün evleneceksin ayağına bütün yemekleri bana kitliyorlar. Ama yapım aşamasını hep severek yaptım.

En Meşhur Yemeklerimizden Birisi: Ekşili Köfte

Sıyırma Kabak

Ve olmazsa olmazlarımızdan (kendi evim için diyorum :roll_eyes:) Patates Tavası

14 Beğeni

Bu dedikleriniz sunumu kötü olanlarsa -ki bence hepsi harika- iyi dediklerinizi düşünemiyorum. Ellerinize sağlık çok başarılı olmuş! :drooling_face: :yum:

1 Beğeni

Bizim Jüpiter’de yemek yapmayız, olmayan havayla besleniriz :smiley:
Benim değil yapmaya, yemek yemeye bile vaktim olmuyor, pek ilgim yok, yemeye bile :joy: Sahi ya bugün ne sabah ne de öğlen yemedim :roll_eyes:
En son ne zaman yemek yapmıştım, unuttum. Yaz gelince, bekleyin :smiley:
O değil de ismim Jüpiterli kaldı galiba :joy:

3 Beğeni

Çörek otunun gözü yaşlı :cry:

Sıyırma kabak :drooling_face:

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim. :relaxed: Çok harika yemekler var aslında, fakat tabi bunlar da çok güzel. Hele de ekşili köfte kendi başına bir efsanedir. İyi bir sunumla atmak isterdim ama kısmet, bir dahaki sefere.

@isos81 çok harika. Hele de pilavla :roll_eyes: ama ben demiştim. Sorry :confused:

5 Beğeni

Belli bir saatten sonra burada görsel paylaşım yapmayalım bence :sweat_smile:
Hepimizin iyiliği için :blush:

O cherry kek bitirdi beni ya !!!

9 Beğeni

Bir dahaki sefere beyran bekliyoruz. Fıstıklı baklava ile şovu tamamlarız. :smiley:

1 Beğeni

:joy::joy: yok o kadar iddiam yok. Çıtayı yükseltmeyelim lütfen.

1 Beğeni

Sıkma filan mı göstereceksin bize? :joy: Çıta zaten düşük değil hani. Gördüklerime dayanarak yazmıştım. Mütevazi olmaya gerek yok diye düşünüyorum. :joy:

1 Beğeni

Maalesef hamur işlerinde pek iyi değilim😕.
Sıkma falan da hayal benim için :pleading_face:. Ama çok iyi pişiririm. Harcını hazırlarım :)) Kendimi bir an gezi programlarındaki teyzeler gibi hissettim. :)) O zaman biraz şımarayım. Aç kalmak yok bizde. Hihihi
Herkesin midesi mutlu olacak :cat:.

1 Beğeni

@Artorias sıkma dediniz canım çekti. Kaç aydır annem yapacağım yapacağım diye avutuyor beni. :frowning: Sabah, öğle, akşam sıkma var dese gıkımı çıkartmam.

1 Beğeni

Hamur işi kolay ama önce hazırlanması lazım. Ben de iyi pişiririm ama o hamuru hazırlaması zor iş gerçekten. Pizza yaparken işim rast gitti biraz yoksa o pizzayı göstermeyebilirdim. :joy: Ya da ibretlik olsun diye paylaşırdım bilemiyorum. :joy: Nasıl yapılmamalı diye yazardım.

@SJack Ahmetin de canını çektirdik bak. Ahmet, sıkma yapmasında bir şey yok sen rahatça yaparsın bence. :joy: En kötü sıkmaya benzer bir şey olur bizler de bakarız yorumlarız. :joy:

Ablam Gaziantep’te yaşıyor dediğin gibi aç kalmak yok sizin orada. Sanırım bir tek nohut ekmek dediğiniz şeyi beğenemedim. :joy: Bunun dışında her şey çok güzeldi. :ok_hand:

1 Beğeni

Yıllar önce gecenin bir vakti öyle bir acıkmışım ki kendime sıkma yapayım dedim. Aç uyuyamam ben. Hamur da vardı zaten. Açması unu vs derken 2 tane yaptım yedim. O an dünyalar benimdi valla. :joy:

1 Beğeni

@SJack ama haklı. :roll_eyes:Neyse gece gece kim kalkıp yapacak :grin::grin:

Evet hamur çok sıkıntılı. Açması bile ayrı dert ://
Bu arada bir Gaziantepli olarak ben de nohut yiyemiyorum. Hatta nasıl Anteplisin sen diye çok laf yediğim oldu :joy:. (Bu ve başka konularda)Bence de sevilecek tarafı yok ama adamlar yiyor. Anlamış değilim.

@Artorias gece gece canım çekti şimdi. Tek benim değil hepimizin. Mutlu musun :pleading_face::unamused:

1 Beğeni

Götürdüler beni, bir baktım metrelerce kuyruk var. Allah dedim müthiş bir şey geliyor. :joy: İçeri bir girdim patates kızartması filan koyuyorlar. Dedim ben yemiyorum. :joy: Yanlış hatırlamıyorsam içine bir de ketçap, mayonez filan sıkıyorlardı. :roll_eyes:

Dondurmanız filan hele Maraş’tan daha güzel bence. Gece gece çok iyi geldi ya. Tam acıkmalık konu oldu. :joy: :

Simit katmeri ablam bilmiyordu, ben böyle bir şey varmış diye götürmüştüm. :joy:

7 Beğeni

Bak buna gülerim işte :laughing:

Bu da benim gece fırınlığı…ydı

6 Beğeni

Afiyet olsun. Gaziantep’in dondurması best. :ok_hand: