FRP Oynamak İstiyorum

Ben de çok oynamak isterim fakat sınav senem. Siz de uygun olursanız yarıyıl tatili gibi zamanlarda katılabilirim. Siz abilerimin yanında Centilmen Piçlerden Böcek gibi bir karaktere bürünmek isterim. :blush:

1. Edition oynatıyorum ben. Eberronda geçiyor. Kıta olarak Khorvaire. Diger kıtalara da ilerleyen senaryolarda gidiş vs olabilir. Duruma göre.
  1. Edition un biraz açmanız mümkün müdür acaba ? Mesela kuraları nelerdir ?

3.5a gore daha sade bir edisyon. Yuvarlanma vs hepsi acrobaticste toplanmış vaziyette mesela. Diplomasi veya diğer karizma getirenler intimidation persuasion ve deception altinda toplanmış şekilde. Kısaca daha basite indirgenmiş. Ve detaylarda kaybolmadan rp odaklı bir oyun oynatmak ve oynamak mümkün oluyor

1 Beğeni

1 Beğeni

Armor class flat footed ve touch yerine direk normal ac olarak alınıyor örneğin. Will save yerine wisdom save reflex save yerine dex fortitude save yerine constitution save mesela. Tabi kullanilan büyülere veya saldırı bicimine gore charisma save str save ve int save de atmanı isteyebiliyor DM

1 Beğeni

Irklar

Sınıflar

Karakter arka planı

2 Beğeni

Büyü listesi için app bulunuyor hem google play store’da hem de appstore’da. Spellbook şeklinde.

2 Beğeni

Sheet mantığını seviyorum oynarken ama, Onun da uygulamasını çıkartmışlar onun üzerinden seviye atlatma vs yapabiliyorsun. Alt sınıf seçimleri dahil tüm özellikleri otomatik ayarlayabiliyorsun.
Ama seviye atlatmak için ücret ödemen gerekiyor uygulamaya.

1 Beğeni

Uygulamayı yazanlar para için güzel hile yapmışlar yalnız. :stuck_out_tongue:Ben bayağı heyecanlıyım açıkçası, umarım en yakın zamanda başlarız.

bu siteyi öneririm character sheet için.
roll20 için macro yazmayı öğrenirseniz rahat edersiniz. Bir de DM paraya kıyıp üyelik alırsa roll20’den oyun içi özellikler geliyor.Dynamic Lightning,line of sight vs…

1 Beğeni

Character sheet olarak dediğim gibi 5th edition character sheet diye bir app var yukarıda da yazdığım gibi onu kullanıyorum genelde. Rahat oluyor. Her seviye atlattığında sistemden veya players hand bookdan kontrol etmek yerine otomatik geliyor yeni özellikler vs

Fantasy Grounds ya da Discord’dan D&D ya da Zaman Çarkı FRPsi için birilerini arıyorum. FRP oynamak isteyen varsa beklerim

2 Beğeni

Eğer hala buralara uğrayan varsa FRP düzenleyenler veya insanı olan arkadaşlar, dostlar bana yazarsa sevinirim. Bu siteden veya Discorddan Ahmet Hüda#0626 şeklinde buradan da ulaşabilir. Issız yerlerde çaresizce frp oynamak için insan arıyorum :smiley:

2 Beğeni

Merhabalar,

Aramızda mutlaka Dm’lik yapmıi ve bize güzel oyunlar oynatıcak arkadaşlar vardır diye düşünüyorum.

Haftalık olarak bir oyun açıp Roll20 sitesinden oynasak nasıl olur? Var mı hiç Dm bu sorumluluğu üstlenebilecek :slight_smile:

1 Beğeni

Ahali!
Frp partimiz için bir kez daha oyuncu ihtiyacımız oluştu. İstanbul Anadolu Yakası Kadıköy civarında oyunlar oynamaktayız. Tecrübeden ziyade, devamlı ve hevesli oyuncu arayışındayız… Başlamak için bahane arayan var ise pişman olmayacağı kallavi bir frp oyunu hali hazırda sizleri bekliyor. Oyuncu seçerken de bazı ölçütlerimiz olabiliyor haliyle. Meraklı olanlarınız varsa yeşilleyin konuşup netleyelim.
Sevgiler.

3 Beğeni

İki arkadaş istanbul anadolu yakasında frp oynamak istiyoruz. 3-4 oyunluk tecrübemiz var. Devamlı ve uzun soluklu oyunlar arıyoruz. Discord üzerinden de oynayabiliriz. Oynatan ya da hali hazırda oynayan varsa lütfen bize ulaşsın.

Yeni bir ekip şekillendiriyoruz. İki kişi eksiğimiz kaldı. Oyuncu kitlesi tamamen rıhtımdan çıkacak gibi :slight_smile: Frp deneyimi olmayan kişiler de katılabilir. Oyunlar İstanbul Anadolu Yakasında oynanacak. Elinizi çabuk tutun.

şimdi güzel dm, oyuna katılmam bir kaç hafta zor gibi zira erenköye taşınıyorum bir hayli iş var.
sanırım D&D oynuyorsunuz zira içeriğe dahi bakamadım birde genelde hangi günler oynanıyor bilebilirsem ona göre kapı çalabilirim?

Uygun olduğunuzda partide yerimiz mevcut ise seve seve ağırlamak isteriz sizleri de :slight_smile: belki de bu gidişle bir ekip daha çıkar kim bilir…