Gölge Dizisi (İthaki Yayınları)

Parantez değil fakat Labirent olacak. Labirent yayınevi ilk iki kitabı bastı.
https://www.cinairoman.com/book_prints/20249
https://www.cinairoman.com/book_prints/20250

Beşinci kitap ta 1944’te dilimize çevrilmişti :

https://www.cinairoman.com/book_prints/14240

2 Beğeni

Bu kapağın biraz renklerini düzeltip tekrar bassalar çok güzel olabilir, bilmiyorum. Kapak benim çok hoşuma gitti.

1 Beğeni

Ölü Dağcı Oteli - Boris Strugatski, Arkadi Strugatski

Ölü Dağcı Oteli , bir dağ oteline tatil için gelen ve gizemli olaylarla karşılaşan bir polis müfettişinin merkezinde olduğu olayları anlatır. Roman, hem polisiye hem de bilimkurgu türlerinin özelliklerini taşıyor.

Hikaye boyunca, müfettiş Glebsky, oteldeki diğer konukların kimliklerini, niyetlerini ve sırlarını çözmeye çalışıyor ve sonunda, olayların hiç de göründüğü gibi olmadığı ortaya çıkıyor.

Kitabın akıcı, sade bir dili var yazarlar hikaye boyunca okurun merak duygusunu hep canlı tutuyorlar. 1000Kitap da olan bir - iki yoruma detaylarına bakmadan göz atmıştım ve o yorumlar kitap ile ilgili beklentilerim düşürmüştü ama ben hikayeyi ve Strugatski kardeşlerin az şey anlatarak çok şey ifade etmelerini beğendim.

Ne diyordu Strugatski kardeşler:

“Bilinmeyen, düşünceye heyecan katar, kanın damarlarda daha hızlı akmasını sağlar, şaşkınlık veren fantaziler doğurur, vaatlerde bulunur, yeni keşiflere çağırır. Bilinmez, karanlık gecenin dipsizliğinde yanıp sönen bir ateşe benzer. Ama bilinir hâle gelir gelmez yalınlaşır, grileşir, rutinin tekdüzeliğiyle kaynaşır.” S12

5 Beğeni

Bu diziyi toplayan, kitapları okuyan var mı?

Bu Diziden Hangi Kitapları Okudunuz?
  • Kâbus Sokağı - William Lindsay Gresham
  • İçimdeki Katil - Jim Thompson
  • Meleğin Düşüşü - William Hjortsberg
  • Otuz Dokuz Basamak - John Buchan
  • Nüfus: 1280 - Jim Thompson
  • Ölüm Yapayalnız Bir İştir - Ray Bradbury
  • Ormanın Derinliklerinde J- oe R. Lansdale
  • Ölü Dağcı Oteli - Boris Strugatski, Arkadi Strugatski
  • 13 Numaralı Oda - Edgar Wallace
  • Cinayet Defteri - Edgar Wallace
0 oylayan

Pas geçtiğim bir seri. Hiç okumadım.

1 Beğeni

Ben “İçimdeki Katil”i okumaya çalıştım ama gitmedi, yarım bıraktım. Başka kitap da almadım. Sen “Ölü Dağcı Oteli”ni yorumlayınca belki alırım diye düşündüm.

1 Beğeni

Aslında başlıktan anlaşılıyor diziden kitapların pek takip edilmediği.

2 Beğeni

Ben hepsini aldım ama okumadım.

3 Beğeni

Sadece Nüfus:1280’i okudum ve çok sevdim. Elimde İçimdeki Katil, Ölü Dağcı Oteli, Ormanın Derinliklerinde ve Meleğin Düşüşü var. Bu üçünden de beklentim oldukça yüksek.

2 Beğeni

Ben önce almadım. Başlarım böyle işe zaten bir ton dizi takip ediyorum bunu da edemem, dedim. Sonra bir yerde çok ucuzdu diye aldım. Sen yazınca da baktım, hepsini de almışım. Unutulmuş Fantastikler unutuldu gitti, bu seri ise gölgede kalmış.

5 Beğeni

3 Beğeni

@fortknoxt Serhat 1 ile 2’nin yerlerini değiştirmek gerekiyor.

1- İçimdeki Katil
2- Kâbus Sokağı

2 Beğeni

O iş tamamdır. :smiling_face: :smiling_face: :smiling_face: .Teşekkürler

2 Beğeni

Benim bildiğim sadece Joe R. Lansdale - Ormanın Derinliklerinde romanı 2000 yılında çıktı. Diğer romanlar daha eski. Galiba bu kitap dışındakiler yeni seriden gelebilir.

2 Beğeni

Aaa ben. :slight_smile:

2 Beğeni