Günde Kaç Saat Uyuyorsunuz?

İnsanların yapıları ve alışkanlıkları farklı olabiliyor.
Her yerde uyumanın bir avantajı da eğer gece nöbetindeysen ve uyuman gerekiyorsa sandalyede bile kestirebiliyorsun. :joy: Ama sessiz, karanlık, rahat ortam vs. arayan arkadaşlarım baya zorlanıyorlar. Yine de tabii uzun vadede en sağlıklısı bunlar.

1 Beğeni

Ben risperdal’ı uzun süre kullanmayıp birden kullandığımda aralıksız 20 saat falan uyutuyordu.(4 mg) Antipsikotikler aşırı uyku yapıyor, epey dayanıklıymışsınız. :rofl:

1 Beğeni

Sohbet uzuyor da neyse artık, yazmak istedim, bizim üniversitede bir arkadaş vardı, on dakikalık yolda uyur rüya görür, eve gelemden rüyayı anlatırdı bize. Derste uyumayı anlarız da kesintisiz bunu başarmak sanki düğmeye basılmış gibi uykuya dalmak bana çok tuhaf geliyor. Böyle uyuyanlar var, tak uyu, tık uyan.
Gerçi nöbet falan öyle bir yaşam şeklinde alışırsın bünye, alışkanlık meselesi.

1 Beğeni

10 seneye aşkındır antiepileptik bipolar ilaçları kullanıyorum, tegretol. Günlük doz alımları ile 1000 mg kadar çıktım :sweat_smile:
Risperdal düzenli kullanımlarda uykuyu düzene sokuyor.

:sweat_smile: teşekkür ederim

3 Beğeni

Manik döneminiz depresif döneminize göre daha mı sık oluyor? Bende depresif dönem daha ağır geçtiği için gyrex/desyrel alınca bütün gün uyuyasım geliyor. Ama manik dönemime girince antiepileptik/antidepresan/antipsikotik bana mısın demiyor 3-4 saat ancak uyuyabiliyorum. Hem de maniklerim hipomani şeklinde geçmesine rağmen. :slight_smile:

3 Beğeni

9-12 saat arası uyuyorum genelde. Nadiren 6-14 aralığına da çıkıyor. SSRI kullanımından dolayı fazla olduğunu düşünüyorum.

Evet, tip 2 hastasıyım aynı zamanda ve epilepsi geçmişim de olduğu için tegretol kullanıyorum. Nöbet önlemesi hayat kurtarıyor.

Karma şekilde geçiriyorum genelde ama daha çok manik ruh halindeyim ve dediğiniz gibi göz bile kırptırmıyor, en fazla 2 3 saat uyuduğum oluyor.
Geçmiş olsun :smiling_face_with_three_hearts:

3 Beğeni

Ben de tip 2, lamictal kullanıyorum. Memnunum bayağı. Epilepsi çok zor bildiğim kadarıyla, çok geçmiş olsun.

:smiling_face_with_three_hearts:

3 Beğeni

Genellikle minimum 7 saat. Bazen 3 - 4 saat uyuduğum da oluyor ve uykusuzluk ta çekmiyorum niyeyse ama sağlığım için 7 saatin altına pek düşmüyorum.

5 saati geçince kötülü rüyalar görüyorum :confused: hayatımın şimdiki bölümünde yaşadığım stresi atlattıktan sonra 8 saate sabitlerim diye umuyorum :smiley: