Gündem

Tweet’in altında bir hikaye gördüm onu buraya bırakayım:

Nasreddin Hoca’yı yerde bi şey ararken görmüşler, demişler “Hoca, hayırdır?”, Hoca demiş “Ağılda evin anahtarını düşürdüm, onu arıyorum” E demişler, ağılda düşürdüysen niye burda arıyon? Orası karanlık, orda araması zor demiş.

4 Beğeni

Üstteki konuşmalara şöyle bir göz attım, fazla zamanım olmadığı için kim tam olarak ne dedi ayrıntılı okuyamadım ama burayı biraz “içini dök rahatla” başlığı gibi kullanıp kimseyi hedef almadan serzenişte bulunmak istedim.

Hassas ve araştırma isteyen konularda sağdan soldan cımbızlama yapılmasını doğru bulmuyorum. Bazı konular üzerinde olumlu-olumsuz yorum yapmak için yoğun araştırma gerektiriyor. Genel olarak bu tarz tartışmalarda iki tarafta da kapsamlı araştırmaya hiç zahmet etmeyip kendi görüşlerini destekleyecek üstünkörü internet araştırmalarıyla karşılarına aldıkları gruba karşı üstün gelmeye çalışanlar var. Benim yakın çevremde de var. Çok üzücü gerçekten. Benim de bu konularda kendime göre -daha çok dine olumlu yaklaşan- bir fikrim var ama okumalarımda eksik olduğumu biliyorum ve güvenilir yerlerden okuyup araştırmam gerektiğinin farkındayım. Kendimce bu araştırmayı tamamlamadan yorum yapmamayı tercih ediyorum. Keşke herkes aynı hassasiyeti gösterse…

14 Beğeni

Polisimizin eline koluna sağlık. İşlemediği suç kalmayan suç makinesi biri dışarıda elini kolunu sallaya sallaya geziyor, üstüne bir de polise saldırıyor. Tam olarak hak ettiği şey bu. Hatta Polis memuruna üç maaş da hediye edilmeli.

11 Beğeni

Olacağı söyleyeyim polis ceza alır. Ne yazıkki ülke böyle.

3 Beğeni

Sanırım cehaletten kaynaklı kafamın basmadığı bir konu var.
Neden bunların bir aday göstermesine muhtacım ? Ki " Karşısını bir çuval patates çıkarsak, patates kazanır." kafasında olduklarıda bilinen bir şey.
Çok geç olmadan, " vatandaş olarak ben şu kişiyi istiyorum" demek gerekmez mi ?
Yoksa bir dönem daha birilerinin kuklası tarafından yönetilmek kaderim mi ?

3 Beğeni

Ve polis tutuklanmış.

2 Beğeni

Günümüzün çapsızlarını görünce 100 yıl önce bugün dahi toplumun yanına bile yaklaşamadığı bir vizyon koyan kurucu lidere sahip olduğumuz için gurur duyuyorum.

Çapsızlık, popülizm, oy kaygısı ne denilirse denilsin günümüz siyasilerinin 84 yıl önce vefat eden bir insanın koyduğu vizyonun gölgesine bile yaklaşamadıkları bariz bir gerçek.

Demokrasi kimilerine göre elimizdekilerinin en iyisi olabilir ancak zaafları da ortada bariz bir şekilde. Unutmamak lazım ki Hitler dahil bir çok diktatör demokrasi sayesinde iktidara geldiler ve hayatları boyunca hükmedebilecekleri toplumları oluşturdular.

Medya, Milli Eğitim, Üniversiteler, sermaye gibi temel noktaları ele geçirdikten sonra kendi gerçeklik algınızı dayatarak ister ırkçı, ister inanç temelli bir rejim kurmak çok da zor değil.

Peki bununla mücadele etmenin yolu %3-5 oy içim topluma şirin görünmeye çalışmak mıdır yoksa toplumun hoşuna gitmese bile bu dini görünümlü yapıların aslında sömürü düzeninin çalışmasını sağlayan araçlar olduğunu yüksek sesle söylemek midir?

İşte burada vizyon devreye giriyor sanırım.

Gerçekten acınacak haldeyiz, toplumun medet beklediği 6’lı yapının birisi bunu söylüyor, eski başbakan olan şahsın tarikat liderleriyle fotoğrafları var, bir diğeri zaten kökten dinci bir yapı vs.

Bunları gördükçe Atatürk’ün büyüklüğü karşısında donup kalıyorum.

Bir yanda çocuğu istememesine, karşı çıkmasına rağmen onun iyiliği ve geleceği için doğru yolu göstermeye ve o yola zorlayarak sokmaya çalışan bir baba figürü, bir yanda 10-12 yaşındaki çocuklarına “bakın ben de sizin gibiyim, beni de sevin” diyerek çocuk gibi davranan çapsızlar.

Lider ve siyasetçi arasındaki fark bu sanırım. Siyasetçiler toplumların yanlışlarını düzeltmeye çalışmak yerine var olan davranışları kullanarak toplumundan ülkeyi yönetme izni almaya çalışıyorlar.

8 Beğeni

Sürtük : 0 yıl 0 ay 0 gün
Ahmak : 2 yıl 7 ay

5 Beğeni

Hayırlı olsun :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Harbiden adam ahmak dedi diye 2 yıl 7 ay hapis cezası yedi ya… Bu Türkiye simülasyonunda tüm ülkeye müebbet verilmeli bence :smile:

2 Beğeni

Sürtük, terörist, amerikanın çocuğu, ayyaş gibi tanımlamalar hakaret değil arkadaşlar. Forumda da kullanabilirsiniz. Ama ahmak derseniz 2 yıl 7 ay 15 gün ban yersiniz ona göre.

24 Beğeni

Zamanın ruhunu hakkıyla okumlayan bir moderasyon :+1:

Saygılar hocam hahahah.

6 Beğeni

Ekrem Başkan tüm güç taşlarını topladı şimdi.

5 Beğeni

7 Beğeni

Suçun tanımı bu ülkede değişti onu anladık.

2 Beğeni

Ben kararın onanacağını düşünmüyorum, Erdoğan bizzat müdahil olacaktır bence.

2 Beğeni

O çok daha vahim olur işte. :roll_eyes: :thinking:

1 Beğeni

Bu saatten sonra ne yapsalar ellerine yüzlerine bulaşacak :slight_smile:

2 Beğeni

Yani bu " Raul Jiménez ne yapıyor, inanılmaz bir acemilik" tadında bir karar resmen (ki Adalet Bakanı nihai karar değil falan demiş :sweat_smile: :sweat_smile:). Mağduriyet ile başlayıp bizim halkın sevmediği tek kişi yokken hapis işlerine falan girmek aşırı komik gerçekten. Açıkçası Kemal Kılıçdaroğlu bu tarz (128 milyar dolar ve adalet yürüyüşü hariç diyebilirim) krizleri hep hafif kınama, savuşturma ile atlatırdı, bir türlü fırsata çevirmezdi ama Meral Akşener ağırlığını koyacak hatta koydu gibi duruyor. Muhalefet artık doğal adayı (rakip tarafından oluşturulsa bile, hala gülüyorum şu olaya ya :joy: :joy: :joy:) aday olarak çıkarmazsa, partiyi falan kapatsınlar, bir beyaz yakalı hayali olan Ege’nin bi köyüne müstakil eve geçip sessizlik içinde yaşayıp gitsinler, kimse de ekstra düşünmesin ne olacak bu seçim işleri vesaire diye. Şakasız öyle bir fırsat bu, tepmemek gerek.

2 Beğeni

Şimdi tam şöyle şu alta, şuraya bir operasyon haberi yakışmaz mı azizim?

3 Beğeni