Gündem

Haber yalan.
Ülkede bu tip haberlerin yasaklanması gerekiyor. Hiçbir medya siyasi bir gruba ait olmamalı ve şahsi fikrim TRT kapatılmalı.

Gercek ise;
İşyerinde, okulda çalışan temizlikçi ablalara, şoförlere, sokaktaki seyyar satıcı dayiya bir sorun. Her birinin kaç çocuğu var , en son ne zaman kuzu pirzola yemişler.

1 Beğeni

Es kaza biri gerçekten açıp okuyacaksa, Lütfen bahsi geçen isimleri de google da tek tek aratın. Pisliğin ucu bucağı yok

1 Beğeni

Benzer durumlar yaşanıyor @murgul Şu an çalışmasam da ben de öğretmenim, özel okulda olmaz bu ama halkın genel bir tabanına inin bakalım. Çocuklarını cemaat evlerine teslim eden ailelerden simit satanına kadar, test kitabı alamayanına kadar, cebine öğle yemeği parası koyamayanına kadar birçok kişi gördüm. Ekonomik olarak bu durum çocuklarda yalnızlaşmayı beraberinde getiriyor ve düşük ücrete çocuğun bakımını eğitimi üstlenen cemaatlere murid kazandırıyor. Ayrı bir tartışma konusu.

Konuya dönelim, bahsettiğim bu dar gelirli ailelerde pekala karne hediyesi bir tablet, bilgisayar, bisiklet değil mont, ayakkabı gibi zaruri eşyalar ya da normalde yenmeyen lezzetli bir yemek olabilir. Mont alındığına bizzat şahit oldum. Üstelik öyle pahalı cinsinden bir şey değil, gayet sade markasız bir üründü.

Yalan haber yapılması etik dişi. Fakat bunları bilen biri olarak bu haber yalan olsa ne olacak? Benzer durumu hatta çok daha kötüsünü yaşayan aileler var bu ülkede. Açlıktan bayılan çocuğun haberini de yapmışlardı, beslenmesi olmayanın da. Bunları göz ardı etmeyin.

4 Beğeni

Almanya’nın Lützerath kentinde genişletilmek istenen maden sahasını işleten şirketi protesto etmek için bir grup eylemciyle bölgeye gelen İsveçli çevre aktivisti Greta Thunberg, Alman polisi tarafından bölgeden “zorla” uzaklaştırılırken…

Greta Thunberg’in, bu şekilde poz vermekten gayet mutlu olduğu görülüyor!

1 Beğeni

Adım adım göz göre göre 2. Fetö geliyor. Yazık valla bu ülkeye.

1 Beğeni
  1. bitti yani? Bu 2 diyorsun :smiley:
1 Beğeni
  1. bitmedi, üstüne bu geliyor. Şey diyeyim o zaman fetonun ismail varyantı geliyor.
1 Beğeni

Hocam zaten aklı başında kimsenin yoksulluk yok vs. diyebileceğini sanmıyorum. Hatta bence ülkedeki temel problemlerden birisi yetersiz beslenme.

Burada benim özelimde konu bu değil, haberciliğin geldiği nokta. Birey olarak en nefret ettiğim şeylerden birisi sistematik bir şekilde insanların manipüle edilmesidir. Onun için reklam sektörünü hiç sevmem mesela.

Haberciliğin zaten yönetici ve yayın politikası seviyesinde insanları manipüle etmeye odaklandığını biliyoruz da muhabirin bile insanları manipüle etmeyi amaçlaması beni korkutuyor.

Fatih Altaylı mesela, sevin sevmeyin bu ülkede bilim, felsefe, tarih programı yapan sayılı isimlerden, Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Mezunu, o bile seçim anketlerinde manipülasyon yaptı. “MHP’den 2 puan alalım BDP’ye ekleyelim” vs dediği ses kayıtları herkesin malumu. Bunu yapan insan Ahmet Arslan’ı çıkartıp Felsefe anlattırıyor. “Ne zaman adam oluruz?” diye yazılar yazıyor.

Sanırım bu ülkede sosyal ve iş hayatına dahil olan bir insanın ahlaki, etik değerlerinin olması mümkün değil. Muhabirin yaptığı da bana böyle geliyor.

6 Beğeni

Foruma ait olmayan ifadeler bunlar bence hocam.

3 Beğeni

Ben herhangi bir sorun göremedim. Siz ne şekilde anladınız bilmiyorum ama “Allah, mutlaka cezasını verecektir.” demek istedim. Çünkü bu gibi davranışları yapanların sonu en kötü şekilde oldu.

1 Beğeni

Yani hocam bilemedim, “daily islamist” diye bir sayfa tarafından -biri kaynaksız- atılan iki tweet ile beraber “Sonu yakındır. Bunu yapanında bunu yapmaya izin verenlerinde.” diyorsunuz. “Allah’ın günah yazması” farklı, “sonu yakın olmak” farklı şeyler. Bence ne demek istediğiniz yeterince açık, ve de bana sorarsanız uygunsuz.

3 Beğeni

Twitterda önüme ilk gelen haber sitesinden paylaştım.

Kaynağı burada:

https://twitter.com/zivnk/status/1618614984833118215?t=wRYCQPFylEwD08iyIqE7GQ&s=19

Açıklayıcı olmuştur sanırım.

1 Beğeni

Gerçekten açıklayıcı oldu, “sonu yakındır” deyip yanarak ölen adam haberi paylaşıyorsunuz. Dediğimi destekliyorsunuz şu an.

Ayrıca İbranice tweet attığınız için de teşekkürler. Ama burdaki adam -çeviri doğruysa- çabalarımız sonucunda radikal grup başvurusunu çekti diyor. Benim tahminim para falan verdikleri yönünde hahah. Her türlü İsveç yönetimiyle alakalı bir aksiyon yok gibi duruyor:

Ama neyse, sizinle tartışmayı sürdürmek istemiyorum. Size iyi akşamlar.

5 Beğeni

Haber sitelerine göre üst yetkililerin müdahalesi söz konusu:

Ayrıca benim demek istediğim açık ve net. Allah yapılanları hiçbir şekilde cezasız bırakmıyor.

Siz dediklerimi nereye çekmek istiyorsanız çekin, neye inanmak istiyorsanız inan. Bende tartışmak istemiyorum. İyi akşamlar.

1 Beğeni

Bu adam konuştukça seçimi kazanma ihtimalini azaltıyor ya. 100 kişinin yaşadığı köydeki muhtarın yardımcısına neden vergimle maaş ödeyeyim ya? Muhtar olayına karşıyım zaten, adam bir de muhtar yardımcısı çıkarıyor.

Muhtarlara yardımcı atama işini destekleyen muhalif seçmen görmedim henüz. Hem liyakatten bahsedeceksin hem de 50 bin muhtara yardımcı atayacağım diyeceksin.

Çok değil ortalama bir insan kadar kafaları çalışsa muhtar yardımcısı atacayacağım diyeceğine 50 bin öğretmen atayacağız der.

İnsanlar 14-16 yıl ilkokul mezunu bir muhtarın yanında çalışmak, çay-kahve getirmek için mi okuyor?

O kadar aptalca şeyler söylüyorlar ki bazen seçimi kazansalar bile 6-12 ay içinde ülkeyi çok berbat hale getirip erken seçime gitmek zorunda kalacaklar ve rte %60-65 le geri gelecekmiş gibi geliyor.

4 Beğeni

Tüm amaçlarının bunu sağlamak olduğunu düşünüyorum bazen.

1 Beğeni

Hocam zaten seçime şurda kalmış 4 ay ve daha altılı masanın adayı belli değil. Bu Kılıçdaroğlu denen sözde siyasetçi artık yaşlılıktan mıdır yoksa beceriksizlikten midir bilmem rezil ötesi siyasi hatalar yaptı yapıyor. Seçime şurda kalmış birkaç ay adam gitmiş Amerika’ya, Almanya’ya oraya buraya. Millet der ki sen hayırdır kardeşim senin oralarda ne işin var? Millet para bulma gibi gibi şeylere inanmaz, sen dış güçlerden yardım mı istiyorsun, destek mi almak istiyorsun diye sorar. Aynı şekilde Meral Akşener,Susurluk kazasından kurtulan Sedat Bucağıda ziyaret etmişti. Her neyse sadece altılı masadaki çürük sadece Kemal Kılıçdaroğluda değil. Örneğin Babacan gayet başarılı olan Bayraktar projesi hakkında yorumlama yapıyor tek bir şirketten bu iş yürümez rekabet oluşturulması gerekiyor tarzı şeyler. Bu millet en ufak bir kelimede sizin gibi siyasetçilerden laf cımbızlayacak birileri böyle şey denilir mi hayret bir şey. Keza Davutoğlu. Kendiside seçilen Cumhurbaşkanı, bizden habersiz bir şey yapamayacak tarzı bir şey söylemişti. Yani böyle de bir mantıksızlık olabilir mi? Halkın yüzde elli beş altmış oy alan bir kişi senin Gelecek Partisi denen, azıcık oy alan partinin emir eri mi olacak böyle saçmalık olabilir mi? Saçmalıklar daniskası.

5 Beğeni

seçilen kişi bu tip insanları takmaz…çünkü RTE nin gücü ile gelecek. davutoğlu önce rüştünü ispatlasın yani oyunu artırsın…sonra konuşsun.özal ın bakanı olanların ondan sonra pür u pak siyaset yapmaları gibi masum görüntüler sergilemeleri entersan olmuştu.olmakta hala. kötünün yanında olana sen orada ne yapıyordun derler adama.
cehenneme giden yolun taşları iyi niyetle döşenmiştir. her yol amerikaya veya onu bahane yapanlara çıkıyor. yazık bu millete bunları hak etmiyor…ben bu yolları iyi bilirim…zamanında şeriata kadar giden bir yoldaydım…küçüktüm o zaman… şimdi bakınca çok komik geliyor. hiç bir şey insanı iyi yapmıyor içinizde yoksa nafile.

1 Beğeni

Bence öyle düşünmeyin. İktidara kim gelirse gelsin karşısında RTE muhalefet olmuş olacak. Valla gelmiş geçmiş en iyi muhalefeti görmüş olabileceğiz belki de bu sayede. Ben sırf bunu görmek için karşıya hdp adayı hariç kim gelirse gelsin basarım oyu.

20 yılın 10 yılı devletin malını yiyen kalan 5 yılda neler yapmaz. Açıkçası ilk 5 yılda taze kan devletin malını kolay kolay yiyemez, yese de kör gözüne parmak şeklinde yapmaz.

Bizim milletin (forumdaki yorumcular hariç) muhalefetin adayına kafa yorması çok enteresan. Şu an başına bir illet gelmiş mi, gelmiş, sen bu illetten kurtulmak istiyor musun, istiyorsun, o zaman daha ne diye daha adayları belli değil diye kafa yoruyorsun ki ey millet. Eğer illeti düşünmeyip karşı tarafın adayı diye düşünürsen bu illetten kolay kolay kurtulamazsın. Ben de güvenmiyorum kk’ye ama rte’ye de güvenmiyorum. Karşıya kk gelmiş my veya ei gelmiş ne yazar sanki rte gelse düzelecek mi? Sanmıyorum gelen kişinin tarımı düzeltebileceğini ama hiç yoktan mevcut iktidarın yaptığı gibi … geçmez en azından. Zaten millet bu seçimi rte’ye verse bile 2024 yerel seçimlerini vermez.

3 Beğeni