Gündem

Siyasetten bıktım, biraz da şununla ilgileneyim dediğiniz ne varsa gelip onu da s…ler. Nefes alamayacaksınız diye bir tweet aklıma geldi yine gece gece.

4 Beğeni

Katılıyorum. En kötümüzün 5 yıl okuyacak kadar kitabı vardır herhalde.

2 Beğeni

“Turkish lira crashes to “insane” historic low after President Erdogan sparks sell-off” https://twitter.com/i/events/1463179119269752834?t=CsJm9nDxf2y9M1tA0wBjLA&s=09

1 Beğeni

Siyaseti ben de sevmem. Sandıkta o an kim daha iyi yönetir dersem ona basarım oyu ama zorla içene çekiyorlar.

2 Beğeni

Ufak ufak çocuklar bile bunu konuşuyor artık. Ekonomik durum her şeye nasıl sirayet ettiyse hiç bunları düşünmemesi gereken yaş grubu bile içine çekilmiş.

4 Beğeni

PS5 olmuş 10 bin TL. Düzgün bir pc alam, toplayam dersen 15 bin falan. Oyun desen bin TL olacak. Normal konuşmaları.

1 Beğeni

Bu sefer “Dolarınızı bozdurun, büyük oyunu bozun” çağrısı gecikti. Birkaç güne gelir diye bekliyorum. Bir ara millet cepheye gider gibi döviz bürosuna gidip selfie çekerek vatan kurtarıyordu. Diğer malum kesim de ucuzdan ucuzdan topluyordu :joy: :rofl: :joy:

Ortaokuldan itibaren ekonomi dersi okutulmalı bir şekilde.

6 Beğeni

Bu sefer böbrekleri satın bekliyorum ben.

3 Beğeni

Eğlencenin bir lüks değil ihtiyaç olduğunu kavrayamayan, açsan sana tuşlu telefon bile çok diyen bir zihniyete neyi nasıl anlatacaksın.

Aylık bir eve giren 2 kilo eti bile çok sanıp yarım kiloya düşürün diyen vekiller varken kitap almanın okumanın fuzuli görülmesi normal.

6 Beğeni

Alıştıktan kastım yaşanılan bunca olaylardan sonra her şeyin -ağır hasarlı da olsa- devam etmesi. Her kötü olaydan sonra karşıt bir tepki bekliyorum ama trendlere bir bakıyorum #devletiminyanındayım. Ne olursa olsun anlayamadığım bir sahiplenme var. O yüzden mobilya, gıda vs. gibi şeyler büyük sorun olsa da belli kesimin umrunda olan şeyler değil.

Gençliğimizi yiyorlar, geleceğimizi yiyorlar, zaman makinesi bulunsa geçmişimizi de yiyecekler

2 Beğeni

Series S’i yıl başında 2900e almıştım Almanya üzerinden sonra elden çıkarmak zorunda kaldım.1 ay önce 3450ye aldım, şuan 4000e çıkmış durumda ihtalatçı garantili olanlar.3060lı hazır kasalar 12.000’e falan bulunuyordu lakin az önce baktığım fiyatların 20.000 seviyesine yaklaştığını gördüm.PS konusuna hiç girmiyorum artık tamamen zengin insan oyuncağı oldu…Ne yapacağız bilmiyorum… :confused:

@narpal Asıl sıkıntı bunu anlamamaları veya anlamak istememeleri, oyun-kitap-tiyatro vs şeyleri “lüks” olarak görüyorlar.Peynir ekmek yiyorsan tamam karnını doyur gerisi önemli değil gibi bir mantık içerisindeler.

3 Beğeni

Bunun farklı nedenleri var ama buraya yazmak istemiyorum. Belki böyle bir tanıdığı, sevdiği bir akrabası olan vardır alınıp üzülmesini istemem.

Ama kendimden bir örnek verirsem mesala eniştem gönül bağıyla bağlı. Yurtdışından emekli maaşı alıyor yani tamamen duygusal. Çok severim kendisini işini bilir.

Eşimin de bir eniştesi var, o da yaşantısıyla anne sütünün önemini vurgular bize.

@Who_Sametto deşarj olamayan insandan çekinmek lazım aslında da daha kavrayamadılar bunu.

3 Beğeni

Tuhaf olansa bu kadar dolar stoklamalarıydı. Özellikle milletvekilleri falan bozdurduğu miktarları açıklarken ağzım açık izliyordum. Hani yerli ve milliydik? Dolar 3-7 arası hızla artarken adı State with Garden olan siyasi kişi 6.8’den dolar bozmuştu. Sonra da bozdurmayanlara kızmıştı. (Alttan bir daha toplamadıysa bir şey bilmiyorum.)

3 Beğeni

Benim memleketim diye söylemiyorum (Aksaray) ama yastık altı dolarları bozdursa dolar 6 liraya düşer . Evet, bir ara TV de dolarla burnunu silen malum kişi de hemşerim. Fakat çok yerli ve milliyiz laf ettirmem o konuda.

1 Beğeni

Geçmiş olsun hocam, Allah kurtarsın.

1 Beğeni

İyi anlaşırız aslında.

https://twitter.com/TurkiyeasG/status/1463114278785986560?t=DB3gv6CIcP9wlmV7BXSmhg&s=19

2 Beğeni

Çok bir şey söylemek istemiyorum. Sadece hala şu lafı kullanıyor olmaları cidden beni çok üzüyor. ‘Bizim zamanımızda da bundan daha kötüleri oluyordu. Darbeler, gazete manipülasyonları, ekmek yağ kuyrukları vardı.’ İçimden sayarak söverek sussun diye ‘tamam’ diyerek konuyu kapatıyorum. Düşündükçe çıldırıyorum. Neden her şeyi kıyaslamak zorundalar. Bir saniye bile olsa kıyaslamayı bırakıp elinde bulunana bir baksan ne olur. Bir dondurmacıya gidersin bir sürü çeşit vardır ilk defa gördüğün renkte tatlarını merak edersin. Bakarsın bir kere tadına farklılık olsun. Beğenmezsen bir sonrakine almazsın. Arkadaş bu eski kafa, yeni kafa fark etmeksizin neden illa ben yeni sevmem vanilya ver kakao ver ben standart yaşarım önüme gelene bakarım yeniye değil mantalitesi mevcut anlamıyorum.

1 Beğeni

Aslında bu gıcık argümanı çürütmenin çok iyi bir yolu var. Tek cümleden ibaret:

Senin yaşadıklarının daha kötü olması, benim yaşadıklarımın kötü olmadığı anlamına gelmiyor.

Yoksa her zaman, her şeyin biraz daha kötüsü olacaktır. Allah göstermesin kolunuz kırıldı diyelim, manyağın biri çıkıp “ohoo o da bir şey mi, zamanında benim kolumu kestiler.” diyebilir. Bu sizin kolunuzun kırılmasını iyi bir şey mi yapar?

Şu anda da böyle zamanlarda yaşıyoruz. “Benim zamanımda yağ kuyrukları vardı, karneyle ekmek alırdık vb…” Ee kardeşim, bu bizim yaşadığımız şeylerin kötü olmadığı anlamına mı geliyor? Tabii ki hayır.

7 Beğeni

Böyle bir cümleyi anlayabilecek kapasitede biri yok karşında.
Esasen 3 kelimeden fazla kelimeyle kurulan herhangi bir cümleyi bile algılayacak kapasite yok çoğunda.

Edit: Anlamadıklarını da şuradan anlarsın, bir mimik var. Böyle gözleri kısarak slkç bir sırıtma ile sana bakıyorlar. Konuyu tekrar en başa veya teröre alıyorlar. Cümleleri de hep " Ama eskiden… Ama onlar terör…" diye başlar.

2 Beğeni

Aynı şeyi yazacaktım.

Ekleme: Bir kısım da biz zamanında zorluk çektik siz de çekin diye düşünmeyi seviyor.

7 Beğeni