Gündem

Her şeyin içine s…tılar. Sanat adına ne varsa hepsinin içinden geçtiler. Her şeyi bağlamından koparıp daracık, pis bir alana hapsettiler. Sanat sanat için değil, halk için değil bir avuç kudurmuş sjw eniği için icra edilir oldu. Öyle olunca da ortaya sanat eseri değil gübreden başka bir şey çıkmaz oldu. Dünyada bugün faşizm bunların elinden çıkan her şeyde var. Ama sorsan bunları eleştirenler faşist.

6 Beğeni
3 Beğeni

Allah hepsine rahmet eylesin.

4 Beğeni

Vitaminsizler küçük beyinlerine yakışan eylemlere devam ediyor.

4 Beğeni

Yazılacak çok şey var da yazık gerçekten…

2 Beğeni

Valla 1 litre sütün ne zorluklarla olduğunu deneyimleme şansları olsaydı eminim böyle bir şeye kalkışmazlardı. Ben işin içinde olduğum için biliyorum, açıkçası çok uğraş gerektiriyor. Nimetle yapılan eylemlere katılmıyorum, mesajı ne olursa olsun onaylamıyorum da. Git araba parçala, mazot benzin dök ne bileyim neye karşı oluyorsan git onu dök; dökecek, yıkacak şey mi bulamadın gidip süt döküyorsun.

Bir de marketten çıkarken döktükleri sütün parasını ödemek zorunda olduklarından bu eylemin bir mantığı da yok.

6 Beğeni

Bunların derdi petrol ve çevre kirliliği degil. Bunlar ineklerin sütünü çalıyoruz gibi bir mantıkla bu eylemleri yapıyorlar. Süt, et, bal, yumurta hepsini çalıyormuşuz. Kafalara bak ya. :slight_smile: Mesele hayvanların ortamlarını, kesilme yöntemlerini iyileştirmekse buna kim karşı çıkabilir. Ama mesele dünyada hiç kimse et yemesin, süt içmesin meselesiyse hadi oradan diyorum bu kafalara. Bu kadar net duruşum bu konuda. Veganlara karşı değilim ama benim beslenme şeklime savaş açan, ellerinden gelse et süt yumurta tüketimimi yasaklayacak olan bu süt döken moronlara sonuna kadar karşıyım. Yoksa kendi halinde bir veganla işim yok. Ki et süt hastası da değilim. Hatta zaman zaman vejetaryen olmayı da düşünmüşümdür. Hayvanları öldürüp ceset yediğimiz için değil, et az koksa yiyemem, midemle alakalı bir durum yani. Ama bunlar insanın fıtratına, doğaya savaş açmışlar. Buna karşıyım.

5 Beğeni

Dünyadaki en haklı davaya bile sahip olsan bu davranışlar sadece insanları iter. Geçen gün yaşanan Van Gogh’un resmine atılan çorba olayında argümanları yalan ya da saçma değildi ama ilgi çekmek için bir şeylere zarar verirsen herkesi sadece sinir edersin.

4 Beğeni

6 Beğeni

Hocam et, süt, yumurta vs. hayvansal gıdaları tüketmeseydik vahşi doğada inek, tavuk var olmazdı yüzde yüz. Aslında savundukları şey bu hayvanların soylarının kurumasına neden olacak haberleri yok. Bir araştırmada 200 yıl sonra tüm hayvanların soyu tükense bile ineğin var olmaya devam edeceği konu ediliyordu.

2 Beğeni

Bu veganların böyle saçma sapan davranışları çoğaldı iyice. Kendileri biz etçilleri vahşi gözüyle bakıyor. Herkes herkese saygı duymak zorunda. Birde şey diyorlar et yiyenler küresel ısınmayı tetikliyor çünkü yedikleri hayvan otluyor otladığı İçinde bu da karbondioksit salınımına neden oluyor falan filan. Hepsi kürselcilerin palavralarından başka bir şey değil. Bu yabancıların vegan olmasındaki temel neden oradaki mezbahalardaki sanırım kötü şartlar. Orda hayvanlar zulüm görüyormuş da ondan veganmış. Gerçekten bu mu yani şartlar iyileşsin diye uğraşacaklarına başka yola sapıyorlar. Tabii bütün suçu tesisleride atamazlar suçu atalarınıda atacaklar zamanında üremişlerde üremişler Dünya artık bu nüfusu kaldıramıyor kaynaklar yetmiyor çoğu ülke açlıkla cebelleşiyor bu yüzden işletmelerde minimum gider maksimum karla işlerini halletiyor. Aman saçma sapan mevzu veganlığı, laboratuvar etlerini destekleyen şahıslar akşamleyin marine edilmiş etin yanında şaraplarını yudumlasınlar bunlarda böyle davranış sergilesin gülünç.

3 Beğeni

Uyarı: Kızın atladığı kısım kesilmiş. Videoyu çeken öğrenci küfür ederek “Atla” diyor. Başka bir öğrenci, videoyu çeken öğrenciye “Disipline gideceksin.” diyor.

Bursa Orhangazi’deki 15 Temmuz Şehitler Lisesi’nde bir kız intihar etmek için cama çıktı, bazı öğrenciler “Atla” şeklinde tezahürat yaptı.

Kız atlayarak hayatını kaybetti.

İlginç. Öğrencilerin o anki ruh hallerini çok merak ediyorum. Gerçekten ölmesini mi istiyorlardı? Ciddiye mi almadılar? Yaşadıkları şokla durumu küçümseme eğilimine mi gittiler?

2 Beğeni

:mask: :upside_down_face:

1 Beğeni

NEDEN?
Oy verenlerinden toplasınlar istedikleri kadar parayı.
Oh mis gibi!

3 Beğeni

Bu her zaman böyle değil midir? :roll_eyes: Umarim çok çevre kirliliğine yol açmazlar.

2 Beğeni

Sosyal medya yasası röportaj

Durumu güzel özetlemiş.

1 Beğeni

Özgür bir ülkede özgür olmadığımızı ima eden bu insanları tek tek tespit edip derhal cezalandırmalıyız. Bunu yapanlar teroristtir, vatan hainidir, fetöcüdür.

3 Beğeni

Bu fotoğraf güzel… Onun için buraya eklemek istedim.

Brezilya’da Jair Bolsonaro seçimle devrildi. Solcu aday Lula da Silva, yeni Devlet Başkanı oldu… Yüzde 50.9 gibi kritik bir oy oranıyla seçimi kazanan Lula da Silva’yı destekleyenler, seçim zaferini kutlamak için sokaklarda insan seli oluşturmuş.

Ben, Brezilya’daki seçimleri takip etmedim, tam olarak neler döndüğünü bilmiyorum ama internette konuyla ilgili şöyle bir yoruma rastladım:

“Günün güzel haberi, Brezilya’dan geldi. 77 yaşındaki solcu aday Lula da Silva, dün yapılan Başkanlık seçimlerinde, aşırı sağcı, faşist, Amerikancı, toplum ve doğa düşmanı, düz dünyacı, gerici aday Jair Bolsonaro’yu yenerek Brezilya Devlet Başkanı seçildi. Brezilya halkı, Jair Bolsonaro gibi bir manyaktan kurtulmuş oldu. Brezilya’da artık halkçı ve ilerici bir Başkan var. Hayırlı olsun…”

7 Beğeni

Black mirror bölümü gibi bir video. Ülkenin durumu korkunç.

1 Beğeni

Brezilya halkı için güzel olmuş. Gerçekten de adam diktatörün önde gideniydi.

1 Beğeni