Gündem

Darısı ismini söylemekten çekindiğimizin başına.

1 Beğeni

Brezilya aynı kişiyi yıllar önce yine seçmişti, adam hazineden çaldığı için 1.5 yıl hapis cezası yedi. Brezilya Bolsonaro’dan o kadar yoruldu ki daha düşük seviyeli bir yolsuzu tercih etti.

2 Beğeni

Ben daha büyük yolsuza da razıyım. Yeterli hergun duyduğum o ses ve o tipi, görüntüsü değişsin. Bu ikisi bile başlı başına tahammülsüzlük bende.

3 Beğeni

Ahahaha aynı çizgide duruyormuşuz. Çoğu kişi de böyle düşünüyor artık, eminim.

1 Beğeni
4 Beğeni

Valla artık yaşadığım hayattan zevk almıyorum. Ne çalıştığım işten bir şey anlıyorum ne kazandığım
ve biriktirdiğim paradan. Lanet olsun sebep olanlara.

8 Beğeni

İşin tuhafı şimdi bu orana sessiz kalanlar, baz etkisi ile bir miktar düşence aralık ayında ortaya çıkacaklar. O zaman görün siz kaplanları aslanları cengaverleri. Bu ay yine sessiz geçiyor kafamızı dinleyelim, aralık ayı hiç çekilmez.

3 Beğeni

Evet bu bir matematik, aralık ayının enflasyonu 3 ocakta açıklanacak. Şimdiden bir örnek vereyim nasıl bir etkisi olacağı üzerine. Diyelimki kasım, aralık ve ocak aylarının enflasyonu 4 olsun. Sırasıyla aralıkta 86,39 , ocakta 70,67, şubatta 59,76 olarak açıklanacak.

2 Beğeni

İşte bu matematik ile başarısızlıklar başarı gibi sunulacak. Biz de 1 yıl çektiğimizle kalacağız. Buradan aşağısı ise çok zor. Matematikte mucizeye yer yok malesef.

2 Beğeni

https://www.aa.com.tr/tr/dunya/abd-baskani-biden-irani-ozgurlestirecegiz/2729435

Bu günlerimizi özleyeceğiz galiba.

1 Beğeni

Çocuk ve ailesi için üzücü, toplum bilinci için faydalı bir gelişme. Umarım bu olay birilerinin farkındalık kazanmasına yardımcı olur da sokak hayvanlarını vicdan mastürbatörü olarak görmekten vazgeçip hayvanların kontrolsüz nüfus artışlarının ne kadar tehlikeli bir şey olduğunu fark edebilirler.

7 Beğeni

:cactus: :cactus:

1 Aralık 2022 tarihinden itibaren ile geçerli olacak tarife ücretlerini görmek için tıklayınız.

1 Beğeni

Utandım, muhtemelen bir oyun veya şaka sanıyorlar. Bunun vebali hepimizin. Onlar uzaydan gelmediler, birimizin kardeşi, birimizin, çocuğu, komşusu, yeğeni vb.

1 Beğeni

Yazının içinden alıntıdır.

2021 yılının Ekim ayında yüzde 2,39, Kasım ayında yüzde 3,51 ve Aralık ayında yüzde 13,58 oranında enflasyon olmuştu. Toplamı yüzde 19,5 ediyor. Şimdi bu aylarda enflasyon toplam yüzde 6 çıkarsa kabaca 13 – 14 puanlık bir enflasyon düşüşü olacak. Bu düşüşte uygulanan politikaların hiçbir etkisi söz konusu değil, düşüş tamamen baz etkisiyle olacak. Ne var ki bu düşüş yine faiz neden enflasyon sonuç tezine bağlanacak ve kendimizi son derecede pahalı ve gereksiz maliyetlerle kandırmaya devam edeceğiz.

Ne yazık ki Türkiye, sürekli olarak kendi kendine sorunlar yaratıp, gerçek çözümlerin zor olduğunu görünce bunları mucizevi yollarla çözmeye çalışan bilimden uzak bir ülke görünümü veriyor. O nedenle risk primi çok yüksek düzeylerde kalıyor. En büyük mucizenin bilimsel yöntemler olduğunu anlayana kadar bu görünüm devam edecek.

1 Beğeni
1 Beğeni

image

18 Beğeni

https://www.iha.com.tr/haber-istiklal-caddesinde-patlama-istanbul-valisinden-ilk-aciklama-1120226/

8 Beğeni

İleri demokrasi…

12 Beğeni

Bu yayın yasağı olayı da beni çok sinirlendiriyor ya, sosyal medya da kullanmayan biri olarak evde otururken ülkenin televizyon kanallarından bilgi alamayıp jazeera ları, rus-çin kanallarını falan izleyerek daha doğru bilgi ve görüntü almak çok utanç verici.

En son mecbur twitter dan bakındım biraz :confused: .

10 Beğeni

Kendi ülkemde patlama haberini bile vpn kullanarak öğrenmeye çalışmak zorunda kalmak çok zoruma gitti.
Cidden şaka gibi https://twitter.com/rtukkurumsal/status/1591796766399135744?s=20&t=x_xGPPO7Gdw3A_M5Ge6DZg

7 Beğeni