Hak Ettiği Değeri Görmediğini Düşündüğünüz Eserler?

Başta Kehanet olmak üzere Drago Jancar’ın tüm kitapları. Dedalus Kitap’ın harikaları.

Şahane bir yayınevi olan Yüz Kitap’tan çıkan Joy Williams’ın İyilik adlı kitabı.

Aylak Kitap’tan yayınlanan Kelly Link’in Tuhaf Şeyler Oluyor’u yine bir yaradır içimde. Şurada naçizane bahsetmiştim kendisinden:

6 Beğeni

Konuya katkı anlamında değil ama:

TDK uyuma, underrated’a Türkçe karşılık bul!

Kapın meşaleleri yürüyoruz TDK’ya! Vampirler gelmesin, gündüz gideceğiz. Kurt adamlar da tok gelsin. Sıkıntı çıkmasın.

5 Beğeni

Benim için kesinlikle Peggy Sue ve Hayaletler serisidir. Zamanında Kelebek yayınlarının bastığı bu seriyi ne okuyan ne de bilen kimseyi bulamadım. Oysa ki kitap okumaya bu serinin ikinci kitabı ile başlamıştım ben. Ondan sonra bir-iki kitabını daha okudum fakat ne kadar araştırırsam araştırayım diğer kitaplarını bulamadım. Başını dik tut Serge Brussolo. Arkandayız.

6 Beğeni

Ben de adını hiç duymamıştım.Bugün BKM Kitap’ta Yaban Diyarlardaki Yabancı’yı gördüm.Konusu çok ilgi çekici geldi.Eğer Bursa’da yaşayan varsa 4 adet kitap hala var.İsteyen BKM heykel şubesinden alabilir.:slight_smile:

3 Beğeni

Walter M. Miller Jr. -Leibowitz İçin Bir İlahi

3 Beğeni
  • 1243897175 ile katılıyorum. Şu başlığı gördükçe tekrar tekrar bunlar geliyor aklıma, ama neyse ki söylenmişi var :blush:
8 Beğeni

Ah, ne severdim Dresden Dosyaları’nı. Şöyle baştan basılsa seri hakkı verilerek, yine başlarım okumaya…

4 Beğeni

İskender Pala’nın Divan Edebiyatı’yla ilgili kitapları.

Ülkemizde hakettiği ilgiyi göremediğini düşündüğüm Enwor serisi vardır. İthaki bunu 2 cilt bastı idi taa kadim zamanlarda. 2. kitapta öyle bir yerde bitti idi ki senelerce çıkar herhalde 3. diye bekledik fakat sonuç hüsran…
Enwor ve Wolfgang Hohlbein kalbimde bir yaradır.

2 Beğeni

_Gregory David Roberts SHANTARAM

3 Beğeni

Megan Whalen Turner’ın yazdığı Hırsız serisi, Puşkin Tepeleri, O Geri Döndü, Diskdünya serisi ve Goblin Kral

6 Beğeni

Komik bir şey diyeyim mi? Diskdünya.

Ciddiyim. Hak ettiği değeri gördüğünü düşünmüyorum. Satışların da öyle aman aman olduğunu sanmıyorum. Bizim forumda bile gündemimizi neredeyse hiç kaplamıyor.

Üzülüyorum. Böyle bir mizah ve dehanın kıymeti bilinmiyor.

13 Beğeni

Aklıma gelmişti, kaptırmışım :slight_smile:

2 Beğeni

Ben de seriye yeni başlayanlardanım. Ama alakasız bir muhabbette duymasam sanırım haberim olmazdı böyle bir güzellikten. Henüz ikinci kitaptayım ve çok başka bir zihnin, mizah eseri olduğu anlaşılıyor daha şimdiden. Umarım hem param hem zamanım yetişebilir bütün kitapları okumaya.

Ben de o zaman üzülerek söylüyorum. Martı Jonathan Livingston. Ya değer görmüyor ya da insanlar konuşmaya değer bulmuyor. Ama ikisi de aşırı üzüyor beni.

3 Beğeni

Abilerim! Ablalalarım! Az sonra adını anacağım kitap, gençlik edebiyatı semalarından! Gözyaşlarının aynı anda hem mutluluk hem de hüzünle toplaşarak aktığı şu trajikomediye dikkatinizi çekmek isterim: Duruma Göre Bazen Kızılderiliyim

5 Beğeni

Bu listeye tüm Türk edebiyatını ekleyebilirim. Tabii “edebiyat” diyorum, iki kapak arasına sıkıştırılmış haysiyetsiz kağıt parçalarından bahsetmiyorum. Çok satanlarda Oğuz Atay var ama hiç okunmuyor. Fotoğraf için. Sabahattin Ali sadece Kürk Mantolu Madonna ile girmiş ki o da sosyal medyanın kahve tayfası sağ olsun.

Bay Muannit Sahtegi’nin Notları’nı kaç kişi okudu? Fuarlarda bile bulamıyorum :confused:

3 Beğeni

Belki abartı olur bilemedim ama ben yerdenizin de harry potter kadar şöhret olmasını isterdim.

3 Beğeni

Robert Charles Wilson - Dönüş

Türkiyede adından çok (hatta hemen hemen hiç) bahsedilmemesine rağmen, kendi adıma bu yılın süprizi sayabileceğim bir bilimkurgu romanıydı. Eksikleri illaki var ama bence adı yeteri kadar duyulmadığı için hak ettiği değeri göremedi.

5 Beğeni

Conn İggulden’in Moğol Hükümdarı ve tarihte bir insan ömrüne sığan en büyük imparatorluğu kuran Cengiz Han’ı ve devrini anlattığı seri var. Ovaların Kurdu, Okçuların Efendisi, Tepenin Kemikleri, Gümüş İmparatorluk ve Fatih. Bizim ve Asya’nın tarihiyle hatta dünta tarihiyle doğrudan ilgili bir dönemi anlatan iyi bir seri.

Köpekbalığı Metinleri - Steven Hall:
Konusundan yazım biçimine, baskısından çevirisine muhteşem bir kitap. Bambaşka bir zihnin ürünü. Bu kitabın az satmasına çok üzülüyorum.

Alfred Bester eserleri derdim eskiden olsa ama çok şükür İthaki bastı da bu muhteşem adamı herkes okuyabiliyor.

Christopher Moore: Müthiş bir mizah, müthiş bir hayal gücü. Pis İş adlı kitabıyla tanıdım ve her yazdığına bayılıyorum. Keşke daha çok çevrilse.

Petekgözlü Adam - Wu Ming-Yi: Ulu Ursula’dan büyük övgü almış bu kitabı herkesin eline tutuşturasım var.

Mustafa Çiftçi: İç Anadolu’yu böylesi naif böylesi güzel anlatan bu yazarı herkes bilmeli.

Stoner - John Williams: Bu nasıl güzellikte bir eserdir anlatamam. Hayatı yanından geçip gidiveren bir akademisyenin başından geçenler zevkten seğirerek okumuştum.

Öküzün A’sı - Barry Sanders: Sözün hayatımıza girişi ve yazılı kültürün çöküşüne dair muazzam bir eser.

En başta Kahkahalar Ülkesi olmak üzere tüm Jonathan Carroll kitapları: Bu yazarı okuduğunuzda “peh, Neil Gaiman da kimmiş” diyeceksiniz.

Ve hala George Saunders kitaplarını okumayan milyonlarca kişi. Black Mirror izlerken dört köşe olanlar, size diyorum! Gidip bir Saunders kitabı alın hemen!

10 Beğeni