Hakan Günday Kitapları

5 Beğeni
4 Beğeni

@isos81 Ziyan’ı sevdiniz mi? Ben bir türlü içine giremedim. Sıktı biraz

Diğer kitaplarına göre bir tık daha zayıf kalıyor bence de. En az sevdiğim kitabı olabilir. Ona rağmen ya 7 ya da 8 vermiştim yanlış hatırlamıyorsam.

1 Beğeni

İstanbul’da olanlar için biraz geç de olsa hatırlatma:

Bugün Erenköy Penguen Kitapevi’nde Günday’ın imza günü var. Bayağı da sıra varmış.

1 Beğeni

Az’ı okuyorum. Yoğun bir Oğuz Atay hayranlığına maruz kalıyorum :slightly_smiling_face: Tutunamayanlar’ı en kısa zamanda okuyup diğer kitaplarını almayı düşünüyorum. Günday beni ikna etti şu an.

1 Beğeni

Vallahi aynısını düşünüyorum ama cesaret de edemiyorum. Belki dinlerim bir ara. :slight_smile:

Ben de cesaret edemiyordum ama Derda’nın rüyası ve sonrası merakımı bayağı yükseltti. Neredeyse 15 sayfa Oğuz Atay konuydu.

1 Beğeni

Hocam Oğuz Atay’ı dinlemenizdense okumanızı tavsiye ederim. Tadı öyle ancak çıkar. Hakan Günday’ı okuduğunuz için Oğuz Atay’ı seversiniz, Günday bayağı etkilenmiş kendisinden.

1 Beğeni

O da mı dinlenemeyenler listesinde, üzdü. :frowning:

Ben genelde bi yarım saat kadar dinliyorum, zaten belli ediyor kendini. Gitmezse okuma moduna geçiyorum. Atay için de bir dener, olmadı okurum. Teşekkürler tavsiye için.

1 Beğeni

O zaman dinlemeye Korkuyu Beklerken ile başlamanızı tavsiye ederim. Hem öykü kitabı, hem de Murat Eken seslendirmiş.

Murat Eken, Erdem Akakçe ve Umut Tabak. Bu üçü yemek tarifi anlatsa dinlerim. :slight_smile:

Öneri için teşekkür ederim. Kitaplığa ekledim hemen.

1 Beğeni
1 Beğeni
  • Kinyas ve Kayra
  • Zargana
  • Piç
  • Malafa
  • Azil
  • Ziyan
  • Az
  • Daha
  • Zamir

0 oylayanlar

Yazara nereden başlayacağımı bilemediğim için favoriniz olan 3 kitabı seçmenizi rica ediyorum.

Çıkış sırasına göre okuyabilirsiniz aslında. Bağımsız kitaplar ne de olsa.

2 Beğeni

Aslında forumda ara ara yorumlar okuyordum bundan dolayı bazı kitaplarının pek beğenilmediği gibi bir fikir edindim. Tüm kitapları almayı da düşünmediğim için en beğenilenlere odaklanmak istedim.

Kinyas ve Kayra en iyi kitabı deniyor. Ancak ben onu sakladığım için henüz okumadım ve o yüzden de oy veremedim. Okuduklarım arasından en sevdiklerimi oyladım.

1 Beğeni

Başlangıç için en iyi üçlü; Az - Piç - Zargana bence. Ama favorilerim farklı.

2 Beğeni

Daha bitti. Güzeldi. Klasik Hakan Günday tarzıydı ama istediğimi tam alamadım. İnsan kaçakçılığı konusunda daha fazla durmasını isterdim ama Gaza’nın kendi iç dünyasına döndü. Boğucu ve güzeldi, yine de azıcık sıktı. Tempoyu kitaplarında pek düşürmezdi Günday ama bu sefer biraz düşürmüş.
Linç kültürü bölümleri harikaydı, yazdıklarının çoğu günümüzde karşılaştığımız durumlar.

Kidega siparişim de bir iki kitap iptal olduğu için tüm siparişi iptal ettim. Bu yüzden Zamir gelmeyecek. Haftaya Görünmez Canavarlar ve eğer olursa(umarım olur🤪) Jonathan Strange etkinlikleri olacak. O yüzden Zamir biraz daha bekleyecek.

Kana Diz Kana kitabını nereden alabilirim?

2 Beğeni

Tüm kitaplarını alacağım diye bir derdin yoksa bu kitabı alma hocam. İnan bana, okumasan da olur hatta okumasan daha iyi olur.

Ben de benzerini düşünüyorum. Sıralamamda 4 veya 5’tir sanırım.