Hakan Günday Kitapları

Maalesef öyle bir derdim var :slightly_smiling_face:

Şöyle bi’ düşündüm de benim sıralamam böyle

Az>Azil>Malafa>Kinyas ve Kayra>Piç>Daha>Zargana>Ziyan

1 Beğeni

Kadro sağlam duruyor bayağı. Günday daha önce senaristlik yaptı mı bilmiyorum ama bu projeyi çok merak ettim.

5 Beğeni

Şahsiyet ve Daha’nın senaryosunu yazmıştı. İkisini de Onur Saylak çekmişti. Şahsiyet’i izledim ve çok beğendim.

4 Beğeni

Daha filminde yine Saylak ile birlikte çalışmışlardı. Gerçi o filmi hiç beğenmemiştim. Umarım bu güzel olur.

2 Beğeni

Şahsiyet’in senaryosunu yazdığını siz diyince hatırladım. Ben de çok beğenerek izlemiştim diziyi.

Yorumları pek iyi değil. Ben kitabın uyarlaması sanmıştım. Kitaptan bağımsız mı?

3 Beğeni

Bağımsız değil ama kitabın hepsini kapsamıyor. Bence çok kötü bir filmdi.

2 Beğeni

Kitap ve film birbirlerine o kadar uzak ki. Çok beklediğim, ama sonunda hayalkırıklığı yaşadığım bir filmdi.

Beni de sen uyarmıştın galiba filmle kitap alakasız diye, kitabı bekleme diye. İyi ki uyarmışsın. :slight_smile:

Yani Günday’ın içinde olup da bu kadar kötü bir senaryo çıkmasına cidden şaşırdım. Yoksa oyuncular filan gayet üst düzey oyunculardı.

1 Beğeni
3 Beğeni
4 Beğeni

Beklentim giderek yükseliyor, hadi hayırlısı. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

0.28’deki kitaplıktaki tüm kitaplar YKY’den.

1 Beğeni

Yanlış bilmiyorsam içlerinden biri İnce Memed. Göremedim ama kitaplıkta Gecenin Sonuna Yolculuk’ta vardır bence.

1 Beğeni

Bir tane İş Bankası kitabı var. Yaşar Kemal’in yanında.

1 Beğeni

İnce Memed değil de Akçasazın Ağaları ikilemesi bence. Alt sıradan sağdan beşincide Romanovlar 1613 - 1918 kitabı.

Resmin kaynağı: Yaşar Kemal ile Çukurova'da kaybolmak | Kitap Düşleri

@Tobizume iyi görmüşsünüz.

2 Beğeni

Daha’yı izledim. Bomboş film yapmışlar. Saylak&Günday ikilisi nasıl böyle kötü film yapmış anlamadım. Kitaptan gereksizce uzaklaşmışlar. Gaza’yı oynayan oyuncuyu da hiç beğenmedim.

1 Beğeni

Doğum günün kutlu olsun Hakan Günday. Uzun ömürlerin olsun, mürekkebin hiç bitmesin. :birthday:

1 Beğeni

Hakan Günday kitaplarını storytell üzerinden dinlemek istiyorum ve daha önce hiç okumadım, dinlemedim. Hangi kitaptan başlamam önerirsiniz?

Ben Az ile başlamıştım (ve müthiş etkilenmiştim). İki ayrı kişinin gözünden anlatılıyor (birisi Deniz Yüce Başarır, diğeri de Günday’ın kendisi).

Ya da Murat Eken seslendirmesi olsun. Mesela Azil de harika bir kitaptır.

2 Beğeni