Hangi Dili Öğrenmek İsterdiniz?

Ben fransızça ve ingilizce öğrenmek isterdim :blush:

12 Beğeni

Ingilizce ve rusça dışında fransızca ve italyanca öğrenmeye yeltenip yarım bıraktım, vakit olunca devam ederim.

5 Beğeni

Anket koysan güzel olurdu.
Japonca.

10 Beğeni

Başlığı okuduktan sonra mesajda “Öyleyse ne bekliyorsunuz İbircik teknolojisiyle uykunuzda İngilizce öğrenmek çok kolay.” sözünü bekliyordum.

6 Beğeni

Japonca ve Kürtçe. (20 k.)

5 Beğeni

Caponca, ileri düzey İngilizce, İspanyolca.

6 Beğeni

Almanca için çok çabaladım ama hep bir yerde yarım kaldı. Önce onu bitirmek sonra da İspanyolca ve İtalyanca öğrenmek isterdim. Daha hakkım varsa Fransızcayı da ekleyelim :joy:
Bu saydıklarımdan daha imkansız olarak da Antik Yunanca ve Latince bilmeyi çok isterdim. Ne işime yarardı bilemiyorum ama çok ilgimi çekiyor :sweat_smile:.

6 Beğeni

Japonca, macarca ve fince öğrenmeyi istiyorum. Üç dil de kulağa çok güzel geliyor özeniyorum.

3 Beğeni

Osmanlıca. Dedemin mezar taşında ne yazdığı aile içinde hala tartışma konusu. Ben ismi yazıyodur diyorum ama son noktayı koymanın vakti geldi de geçiyor.

12 Beğeni

Kesinlikle Almanca. İngilizce ve Fransızca’da belli bir seviyeye getirdim kendimi, ikisini de çok severim. Lakin Almanca çok etkiliyor beni duyduğumda. Ben çok kuvvetliyim, diye bağırıyor adeta. Gerekli zaman ve motivasyonu bulursam başlarım Almanca öğrenmeye belki bir gün.

4 Beğeni

İngilizce biliyorum diyebiliyorum. Çince ve japonca bilmek isterdim. Ama tabi çin arşivlerine erişimim de olsun isterdim :sweat_smile:

4 Beğeni

Yakın gelecekte dil öğrenmeye gerek kalacak mı merak ediyorum. Şu an için kitap okumak için yetersiz ama gelişen algoritmalarla bu sorunun üstesinden gelineceğini düşünüyorum.

4 Beğeni

I amar prestar aen…
Han mathon ne nen…
Han mathon ne chae…
A han noston ned’wilith

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul

Elfçe veya Kara Lisanı bilmek isterdim :kalp:

8 Beğeni

Bu elfçe Yüzüklerin efendisi’nde olan dil miydi?

3 Beğeni

Evet :slight_smile: 20 karakter

4 Beğeni

Okursam öğrenebilir miyim peki? :smiley:

3 Beğeni

Öğrenme konusunda yüzüklerin efendisi hayranlarının oluşturduğu videolar ve internet sayfaları var. Bi bakın isterseniz.Ama öğrenseniz bile konuşabileceğiniz insan sayısı çok az olacaktır :grinning:

4 Beğeni

Günümüzde dil öğrenmek o kadar kolay ki. İstediğiniz bir dili öğrenmeye 5 dakika içerisinde başlayabilirsiniz. Ben hem Fransızca hem de Flemenkçe öğreniyorum mesela. Kullandığım servisler şöyle:

Duolingo

Her gün 15 dakikamı ayırıyorum. Mobilde oyun oynayacağıma buna bakıyorum.

Memrise

Duolingo gibi günde 15 dakikamı veriyorum.

Udemy Kursları

Buna yeni başladım ve günde 10 dakika veriyorum.

8 Beğeni

Fransızca öğrenmek için ben de duolingo kullanıyorum

4 Beğeni

Olsun, kendi-kendime konuşurum :grin:
@Gurlino ben Busuu kullanıyorum ve gerçekten işime yarıyor. :+1:

6 Beğeni