Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

Zamanla oturur yerine. Ben de geri döndüm şimdi. :grin:

1 Beğeni

Amazon yine süper bir dizi çıkarmış. Adı “Upload”.

2033’te geçen bir dizi ve teknolojiye ve kurguya bayıldım. Baştaki klasik dans esprisi de mükemmeldi.

7 Beğeni

image
Babylon Berlin’in 3. sezonunu izledim, böylece yeni sezon bekleyenler kervanına katıldım.

Babylon Berlin iki dünya savaşı arasındaki dönemde Almanya’da, o zamanki adıyla Weimar Cumhuriyeti’nde geçiyor. Dizi polisiye eksenli bir dizi olmasına rağmen geçtiği dönem itibariyle Nazilerin iktidarı adım adım nasıl ele geçirdiklerini de arka planında işliyor.

Alman halkının Nazileri neden iktidara taşıdıklarını merak edenler için çok faydalı bir yapım.

7 Beğeni

Yeni dizim bu. Dizi bence harika. Kullanılan dillerin halk dili olması daha bir hoşuma gidiyor. :grinning: :grinning: :blush: :blush:

2 Beğeni

Dizinin uyarlandığı roman serisi de iyidir. https://www.kitapyurdu.com/kitap/islak-balik-amp-gereon-rathin-ilk-vakasi/444041.html&manufacturer_id=202074

1 Beğeni


Teşekkürler. Kitap serisinden haberim var, hatta foruma konusunu bile açtım. Bu aralar kargo firmalarında sıkıntı olduğu için sipariş vermiyorum ama en kısa sürede seriyi okuyacağım.

1 Beğeni

resim resim
Never Have I Ever ve Tales of the City (1993) izliyorum. Kent Masalları’na daha yeni başladım. Never Have I Ever da bitmek üzere. Büyük ihtimalle bir sonraki dizim The Politician olacak ve Rita’yı tekrardan izleyeceğim.

Kaçıncı keredir izliyorum bilmiyorum :slight_smile:

Korona günlerine sg atlantis ile başladım, sg universe tam bir hayal kırıklığı, ona bulaşmadım :roll_eyes: Ama sg1 in yeri çok ayrı, absürd yanlarına rağmen (tüm galaksi İngilizce konuşuyor, ateş altından koşarak kurtuluyorlar​:grimacing:) göndermeleriyle, komedi tarafıyla izlemesi çok keyifli.

Güzel de bir bilimkurgu, üstelik bilimsel argumanlarının basit de bir dili var, astrofizik, kuantum, mitoloji, politika ne ararsanız var. Herkes hoşlanır mı bilemem ama kült dizi, bilimkurgu evreninin önemli bir parçası. Türü sevenler mutlaka izlemeli, sonrasındaki pek çok iş için referans olmuş sonuçta.

1 Beğeni

Aynen katılıyorum sg1in yeri bambaşkaymış:) şuan Atlantis eziyetini çekiyorum 3. Sezona geldim ama bir kaç bölüm dışında güzel bölüm daha görmedim,Stargate sg1 de ise sadace şu hatırlatmalı sohbetli bölümler dışında beni sıkan bir tek bölüm bile yoktu. :slight_smile:

1 Beğeni

Anne with an E

Beni duygudan duyguya sürükleyen, onlarca şey düşünmemi sağlayan, neredeyse her dizi kişisiyle özdeşlik kurduğum muazzam bir dizi.

Bana göre dizinin en muhteşem kişisi Marilla Cuthbert. Onu her gördüğümde hayran hayran ekrana kilitlendim. Yaşadığı değişim, tepkilerinin ardındaki gerçekçi dürtü beni çok etkiledi.

Çok güzel bir maceraydı.

2 Beğeni

Ya karar verdim Mr. Robot’u 3. kez baştan izleyeceğim. Olmuyor abi yapamıyorum Robot’suz. Kendimi buluyorum orada ve bana dair bir şeyler olması beni bağımlı yapıyor. Ara sıra soundtracklerini açıp keyif alıyorum ve sonra tekrar tekrar izleyesim geliyor. Bilmiyorum kafam karışık.

3 Beğeni

Tüm artistlerin oyunculuğunu beğenmeme rağmen ben de Marilla ve Matthew Cuthbert’i oynayan kişilerin oyunculuğunu beğendim en çok. Cidden çok iyi sahnelerde çok iyi veriyorlar duyguyu. Şu malum fare muhabbetinden sonraki tüm o sahneler müthiş değil mi? O utangaç Matthew’ın aslında ne kadar ince bir görüşü var olaylara karşı. Marilla’nın sonrasında gidip millete ayar verişi… İlk sezonun 3. bölümü en beğendiğim bölümlerden.

1 Beğeni


Black Books’u izledim. Şimdiye kadar izlediğim komedi dizileri arasında ortalama bölüm kalitesinin en yüksek olduğu dizi oldu, dizinin tüm bölümlerini beğendim. Keşke sadece 3 sezon ve 18 bölümden ibaret olmasaydı.

3 Beğeni

Fleabag çok güzeldi. Bu kadar zamanı hızlı geçiren bir dizi izlemedim daha önce. Ayrıca komedi diye kategorilenmiş ama bana göre çok derin altbağlamlara sahip bir diziydi. Yeterince güldürdü ve düşündürdü. Kadın başrolünde bunda epey payı var. İzlediğim en iyi kadın başrollerinden birisiydi ve cesaretine hayran kaldım. Tabii bunda kendi yazıp oynamasının da rolü var. Diziyi taşımış.

2 Beğeni

Tekrardan SoA izleme zamanı gelmiş.

1 Beğeni

Üzdü.

Burada SOA yı bitirdiğim yok The Wire daha iyi, yok Breaking Bad daha iyi felan diyen arkadaşlar olmuştu. BB yi zaten daha önce izlemiştim ve The Wire da bir kaç gün önce bitirdim. Bu dizilerin hiç birisi SOA nın tırnağı olamaz. Net !

Bir kaç sene sonra bende tekrar izlemeyi düşünüyorum. Eğer aklımdan çıkarıp, atabilirsem tabi.

1 Beğeni

SoA dizi olmaktan çok yaşam felsefesi gibi bir şey. Dizi olmanın da ötesinde benim için.

1 Beğeni

SOA için yazılanları gördükten sonra merak ettim. Breaking Bad’den daha iyi olduğu iddiası heyecanlandırdı beni :star_struck:
Gerçi şu aralar Go oynamaktan pek dizi izlemiyorum ama başlarsam devamı gelir sanırım.

1 Beğeni

Bizler için öyle yanlış anlaşılmasın :smiley: Breaking Bad’i zamanında güncel takip etmiş biri olarak dizi anlamında BB daha iyidir ama SoA benim için farklı bir konumda.

Yoğun bir haftadan geçiyorum, vize sınavlar, yığınla ödevler vs… Dün, iki haftadır falan ilk defa oturup dizi izleyebildim. Doctor Who’nun 3. sezonuna başladım şuan

1 Beğeni