Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

Peaky blinders izliyorum şu sıralar acayip bağlandım. Fringe de izliyorum bayadır az kaldı bitecek.

3 Beğeni

İlk sezonu ben de dün bitirdim bence de güzeldi ama sonlara doğru yeter artık bunlarda bir türlü eziyetsiz hayat yaşayamayacak mı oldum sondaki işkence sahneleri izlerken ayılıp bayıldım resmen ikinci sezona da bakarım sıkarsa ben de devam etmem fazla uzun olunca genelde sıkılıyorum :joy: Kuzey Avrupa’ya bu diziler sayesinde gitmek istiyorum manzaralar ve doğa harikaydı :joy::slightly_smiling_face:

1 Beğeni

The Mandalorian izliyorum da bu Baby Yoda nasıl bir pazarlama stratejisidir ya? İzlerken bana kafayı yediriyor. Sırf o tatlı küçük marul için bile dizi izlenir. Disney Türkiye’de peluşunu satarsa alabilirim :grimacing:

6 Beğeni

Bende aynı durumdayım şu an. Normalde finali bekleyecektim ama dün gece actim izlemeye başladım. Çıktıkça abuk subuk sevgi sesleri çıkarıyorum resmen. Nasıl bir tip ya öyle. :kalp:

6 Beğeni

DARK`a sardım bu ara. Çok fena bu dizi.

3 Beğeni

sharp objects
Dizi bitene dek aklınızdaki kişinin katil olduğunu düşünüyorsunuz ve öyle de bitiyor. Asıl gerçek, dizi bittikten sonraki credits kısmına iliştirilmiş 5-10 saniyelik bir görüntüyle ortaya çıkıyor.
ABD’nin kırsalındaki küçük bir kasabanın bağnaz, tutucu kimliğine güzel ışık tutmuş.
Bununla birlikte hassas sahneler var.
9/10

stranger things
Büyük umutla başladım. Dark’ın bu dizinin çakması olduğu konuşuluyordu bi aralar. Olağanüstü bir hezimete uğradım. Çok ucuz bir kurgu olduğunu düşünüyorum. Hala da devam ediyor olmasına çok şaşırdım. Dark’ın çok daha kaliteli olduğu halde hak etmediği bir eleştiri almış.
6/10

love death + robots

Her bölüm iyi değil. Pek çoğunda sıradan çizgi film-animasyon izliyorsunuz. Ama Sonnie’s Edge, Aquila Yarığının Ötesi, When the Yogurt Took Over, The Secret War gibi çok üst düzey bölümler mevcut.
8,5/10

Servant

Bebeği ölen bir çift, bunu atlatamayan annesi ve eve gelen bir bebek bakıcısı üzerine sürekli gerilen bir dizi. Yeni başladı ve henüz 3 bölüm yayınlandı.
8,5/10

the mandalorian

Tek kelimeyle muazzam.
9,5/10

the war of the worlds
BBC tarafından H.G. Wells’in Dünyalar Savaşı kitabının 1905 Britanya uyarlaması. imdb puanı oldukça düşük (5,6 civarı) ama sebebini anlayamadım çünkü çok iyi bir dizi olmuş. Sanırım geçmiş-gelecek bir iridi gösterildiği için beğenmeyenler olmuş ama 5,6 biraz ayıp olmuş.
8/10

Bir fikir oluşması için 2. bölümden epik bir sahne.

5 Beğeni

H. G. Wells’in bütün kitaplarının uyarlamasının IMDB puanı düşük, hikayeler çok klişeleştiği için bu kadar düşüktür muhtemelen. Wells’i sevdiğim için diziye bir bakacağım ama iyi bir şey çıkacağını düşünmüyorum.

1 Beğeni

Anladım. Ben de kitabı okumadım ama 2005’teki filmden dolayı en sevdiğim uzaylı konsepti budur. Konsept buysa ne olsa izlerim diyemem ama muhtemelen ne olsa izlerim :smiley:

Körler ülkesinde tek gözlü adam kral olur, dizimizin konusu. Bir savaş sonucunda tüm insanlık kör olmuş. 5 yüzyıl sonra ilk defa görebilen birisi doğunca işler değişmeye başlamış.

Dizinin konusu çok ilginç, bu yüzden fazlasıyla ilgimi çekmişti. Diziye başladıktan sonra bazı oyuncuların kör taklidi yapamadığını fark ettim ve dizinin gidişatını pek beğenmedim ama konusu iyi olduğu için diziye devam ettim. Finale doğru dizi kendini toparladı ve bir şeye benzedi. 2.Sezonda diziden büyük beklentilerim var.

4.Sezonu hemen izlemeyi düşünmüyordum ama dizinin final yaptığını öğrendikten sonra dayanamayıp izledim.

Açıkçası bu sezon bende büyük hayal kırıklığı yarattı.Dizinin gidişatına aykırı bir sezon çekilmiş hemen hemen. Gerçi bunun nedenini de biraz anlayabiliyorum; çünkü dizinin özellikle 2.sezonundan sonra, Rufus Sewell’in muhteşem oyunculuğu yüzünden dizinin asıl amacı olan Nazileri kötülemek yerine seyircide Nazi sempatisi oluşmuştu, sonunda yapımcılar da bunu fark etmiş olacaklar ki bu sezon Nazileri ve Japonları yerin dibine sokup paldır küldür diziyi final yapmışlar.

Dizinin son sezonunu sevmesemde her şeye rağmen bu dizi en sevdiğim diziler arasındaki yerini koruyor.

6 Beğeni

MIj06JIqkF6OFTsV-636626913995760801
Kurtlar Vadisi’ne başladım. Hep başlamak istiyordum. Beklediğimden iyi çıktı. Diyaloglar çok güzel. Hiç boşa cümle çıkmıyor. Ve en hoş kısmı bir bölümden kırk satır özlü söz çıkarırsınız. Çok keyifli.

Arkadaşlarım ben izlerken gelip biraz sürpriz bozan verdi. Ben severim gelecekte n’olacağını bilmeyi. Anlattıklarına değil de anlatış tarzlarına çok şaşırdım. Kurtlar Vadisi seyircisi kesinlikle şu kelimeye bayılıyor: Derin devlet. Sorduğum soruların yarısına bu cevabı verdiler. :sweat_smile: “Ya tamam da onu sormuyorum?” diyorum. “Eh tamam işte, derin devlet istiyor.” diyorlar. O niye istiyor, niye? Neyse izledikçe anlayacağım sanırım.

Ha bir de arkadaşımın babası demiş ki “Bizim zamanımızda Kurtlar Vadisi başladı mı, sokakta bir Allahın kulu kalmazdı.” Bu insanın merakını körüklüyor.

Ekleme: Hikaye çok dolambaçlı senaryo kurgu işleri büyüleyici. Bu kadar karmaşık bir hikayede nasıl da tüm karakterlere değer katabilmişler? Örneğin Süleyman Çakır’ın eşinin evliliklerinden beklentisi, öyle bir sebebi ancak kült eserlerde görürsünüz ya da tarihte yani yaşanmışlıklarda. Her bölümde daha da şaşıp kalıyorum. Umarım bu gidişini bozmaz.

6 Beğeni

Bunun doğru olduğunu teyit edebilirim. Çok iyi hatırlıyorum perşembe akşamları pek sokağa çıkan olmazdı. Çıkanlar da kahvehanelerde izlerdi bu diziyi. Herkes uzun palto falan almaya başlamıştı, hep ağızlarda ‘‘Ben racon kesmem, kafa keserim’’ sözleri…

Toplam 397 bölüm sürdü. Her bölüm aksiyon, her karakter müthiş kurgulanmış şekildeydi. Bir aralar Soner Yalçın kitaplarına kafayı takmış biri olarak söyleyebilirim derin devletin iç yüzünü belki de en iyi anlatan mafya dizisidir Kurtlar Vadisi.

3 Beğeni

The Expanse’ın 4.sezonunu izledim. Sezon nasıl diye bakayım derken tüm sezonu bitirmişim. Bu sezon bir önceki sezona göre aksiyonu biraz daha düşüktü ama sezon yine de çok güzeldi.

1. ve 3. sezonlarda, sezon içinde bir kitabı bitirip diğer kitabın da ilk kısımlarını işliyorlardı yani 2. sezonda 2.kitaba başlayıp onu bitirdikten sonra 3.kitabın bir kısmını da çekiyorlardı, böylece bir sonraki sezonu iple çekiyordunuz. Ama bu sezon bu uygulamadan vazgeçilmiş bunun yerine bu sezon 4.kitap tamamlanmış, 5.kitaba hiç giriş yapılmamış. Bir yandan güzel olmuş bu uygulama ama bir yandan da benimseyemedim.
5 Beğeni

Mandalorian izliyorum daha doğrusu izlemeye çalışıyorum. Beklentimin çok çok altında. Ne senaryosu güzel ne de dövüş koreografisi. Sırf baby Yoda oyuncakları satmak için çekilmiş dizi gibi duruyor.

1 Beğeni

Mandolarian’a başladım zayıf bir kurgusu var gibi umarım ilerde toparlar bir şans verdim devam ediyorum.
See gerçekten farklı bir hikaye kurgusu iyi olayların örgüsü tamam gibi, oyunculukların bazısı zayıftı, onların bazısı aradaki kavgalarda senaryo gereği öldü😀 sürprizlere gebe, ikinci sezonu onay almış herhalde, tavsiye ederim.
1576441418201
Chicago Fire, Chicago PD, valla ben hastasıyım Chicago PD bizim Arka Sokakların alengirlisi, prodüksiyonu tartışılmaz çok daha iyi oyuncular da on numara.
1576441098583
Chicago Fire ilk sezon itibariyle takip ettiğim bir dizi konu itfaiyeciler tabi ki olaylar, olayları izliyor prodüksiyon iyi, para harcanmış belli bir bütçeyle oyuncular arasında tanıdık isimler var.
1576441125674
Endeavour Hastasıyım, evet hastasıyım ama Türk izleyici pek sevmedi, Sherlock Holmes’un memleketinden bir İngiliz polisiyesi 50 lerin başı 60 lar gibi Oxford 'ta polis karakolunda görevli genç bir dedektifin başından geçenlerin konu edildiği dizimiz her bölümü yaklaşık bir sinema filmi uzunluğunda keşke bitmese her bölüm kendi hikayesine sahip ve sizi suçluyu bulmanız için amansız bir merak ve beyin fırtınasına itiyor, müzikleri klasik müzik ve zaman zaman dönemin hitleriyle harmanlayıp İngiltere 'nin o puslu havasını adeta televizyon ekranında yaşatıyor.
1576441007856

See izlerken gerildim.Görenler körlerden daha kör.:slight_smile:

1 Beğeni

Mr robot cok guzel devam ediyor .Tavsiye ederim ozellikle bu bolum efsaneydi

Alienist izledim. Çok da sevdim. Konusu 19. yy sonları Amerikasında öldürülen erkek çocukların cinayetini araştıran bir doktor bir illüstratör ve bir sekreterin çevresinde dönüyor. Keşke devam etse dedim. Başka piskolojik olaylar görseydik. Ben oyuncuları tek tek çok beğendim. Bazıları çok yavaş olduğunu bir türlü ilerlemedigini falan söylemiş de yani 1800lü yıllar da ne bekleniyor bilmiyorum. Ne kamera ne teknoloji var o zamanlar :person_shrugging:. Ayrıca bir kitaptan uyarlama.
Ama şu dikkatimi çekti dizinin başında illüstratör ü çağıran yardımcı onu bir genelevden alıyor. Sex sahnesi görüyoruz. Kitabın başına göz gezdirdim adam büyükannesi ile aynı evde yaşıyor ve uykusundan uyanıyor. Neden böyle saçma sapan değişiklikler yapmışlar anlamadım. Tamam sansür saçma bir şey ama bazen netflixin sex, uyuşturucu vs çok abarttığını düşünüyorum.

Birinci sezonu bitirmek üzereyim gayet güzel gidiyor ve merak uyandırıcı bir dizi aksanlar falan çok tatlı ama Netflix için söylediğim şey bunun için de fazlasıyla geçerli.

2 Beğeni

Beinconnect 1 aylık ücretsiz deneme kampanyası var. Game of Thrones vb baya içerik burda var. Kaçırmayın bence. Seriyi daha önce para verip izlemiştim. Tekrar izliyorum şu an bedava. :slight_smile: Digitürk

https://www.beinconnect.com.tr/eglence?gclid=CjwKCAiAluLvBRASEiwAAbX3Geq5lOhiasmTpwvuTyq1qXzfe_4ET3kqtLHLpq0qhhRgGL1lmGld5RoCxhgQAvD_BwE

1 Beğeni

The office var mı içerikler arasında?

1 Beğeni

Baktım da göremedim. Favorilere bunları ekledim. Anca izlerim hepsini 1 ayda. :slight_smile:

2 Beğeni