Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme)

Hayaletin Çırağı - Joseph Delaney
Wardstone Günlükleri Serisi 1.Kitap

Serinin uzun olmasından ve okuduğum yorumlardan çocuksu olduğunu düşündüğüm için, ilk kitabını okuyayım sevmezsem devam kitaplarını almam seri aklımdan çıkmış olur en azından diye okumaya başladım. Fakat sevdim :slight_smile:

Kitap bence çocuk yada gençler için belli bir olgunluğa ulaştıktan sonra okunmalı, en azından okuyacak olan soyut-somut, hayal-gerçek ayrımını yapabilecek seviyede olmalı diye düşünüyorum.

Okunması çok kolay akıcı bir okumaydı benim için. Sürekli yeni olaylar oluyor kitap sizi nerdeyse hiç aksiyonsuz bırakmıyor diyebilirim. Bazı kısımlarda yer yer gerildim. Ama korkup olayların gerilimini tam yaşayacak yaşı kaçırmışım sanırım. Serinin geri kalanınıda temin edeceğim. Vakit geçirmelik hızlı okunabilecek ve yaş psikoloji durumuna göre gerilim ve korku yaşamak isteyenler bakabilirler.

Yaptığım yorumlarda spoiler olur diye konulardan fazla bahsetmek istemiyorum. İlk kitapta cadı, öcü avcısı ustanın yanına çırak olarak verilen, yedinci oğlun yedinci oğlu Tom’un ilk maceralarını ve gelişimini okuyoruz. İlk kitap olmasına rağmen oldukça hareketli başladı tavsiye ederim.

16 Beğeni