Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme)

Watchmen ve Watchmen Başlangıç serisini okuduktan sonra içinde süper kahraman olmayan çizgi romanlara odaklandım. Çizgi romanı çok sevdim ama alternatif tarzın benim tarzım olduğunu anladım.

Todd - Dünyanın En Çirkin Çocugu ; Dune okurken ara ara okumak için çizimlerini merak edip aldığım çizgi roman ciltleri. 2 Kitap toplam 8 sayı bir araya getirilmiş. Çizimler dünyaca ünlü çizerimiz M.K. Perker’e ait. Çizerin başka çalışmaları da mevcut, zamanla hepsini satın alacağım.
https://www.instagram.com/mkperker

İlk başta söylemek gerekir ki Todd’un çizimleri enfes olmuş. İki tane göz üzerinden bir çocuğun duygularını aktarabilmek çok büyük bir beceri. Her çizimi detaylıca inceledim, çünkü her çizimde çok güzel detaylar işlenmiş.

Konu olarak absürd ama bir o kadar da eğlenceli, ordan oraya sürüklenen maceralar mevcut. Ayrıca eser inanılmaz bir kara mizah barındırıyor. Kaba tabirle Amerikan Rüyasının ağzını burnunu dağıtıyor. Benim anladığım onlarca eleştiri var ayrıca benim anlamadığım da mevcuttur.

Dune okurken aralarda okurum diye aldığım kitapları elime bir alınca 200 sayfa su gibi akıp gitti, kitaplar bitti:slight_smile:

Ekleme : Çizgi romanda beni en çok etkiileyen şey, çizim ve diyaloglar sayesinde bütün o absürtlükler içerisinde bir çocuğun masum bakış açısı çok güzel aktarılmış. Çok beğendim.

7 Beğeni