Hangi Kitap Sitesi Kime Ait? 🔎

Bazen hangi kitap satış sitesinin kime ait olduğunu merak edip araştırıyorum. Bazen de eskiden falancaya ait olan bir site el değiştiriyor. Öyle durumlarda eskiden güvenilir olan site bir anda yalpalayıp daha kötü hizmet vermeye başlıyor. Ya da (çok nadiren) tam tersi oluyor.

Bildiklerimi buraya listeliyorum. Değiştikçe güncelleriz. Sayfayı viki hâline getireceğim ki yokluğumda sizler de (gerekli güven seviyesine ulaştıysanız) değişiklik yapabilin. Yapamıyorsanız yorum olarak yazabilirsiniz, sonra listeye ekleriz.

Kitap Satış Siteleri (Alfabetik sırayla)

• Alternatif Kitap - Aperatif Kitap Yayın Dağıtım (Ucuz Kitap Al)
  • Amazon - Amazon Türkiye
  • Arkadaş - Arkadaş Kitabevi (Arkadaş, Akılçelen, Kurukafa)
  • Atlas Kitap - Nobel Yayın Grubu (Nobel Kitap)
  • Babil - Arasta Bilgi Teknolojileri (Kırmızı Kedi, Oda TV)
  • BKM Kitap - Bursa Kültür Merkezi Kitap Kırtasiye
  • Çınar Yayınları - Arasta Bilgi Teknolojileri (Kırmızı Kedi, Oda TV)
  • D&R - Turkuvaz Yayın Grubu (Sabah, Takvim, ATV, A Haber vs)
  • Eganba - Arasta Bilgi Teknolojileri (Kırmızı Kedi, Oda TV)
  • İdefix - Turkuvaz Yayın Grubu (Sabah, Takvim, ATV, A Haber vs)
  • İlknokta - Penguen Kaset Kitap (İthaki Yayınları, Yabancı Yayınları, Ganj, Müptela)
  • İstanbul Kitapçısı - İBB Kültür A.Ş.
  • Kidega - Kidega Elektronik Ticaret ve Yayıncılık A.Ş.
  • Kitap365 - Epsilon Yayınları
  • KitapAmbarı - Ötüken Neşriyat A.Ş.
  • Kitapbulan - Arkadaş Kitabevi (Arkadaş, Akılçelen, Kurukafa)
  • Kitapbulut - Repar Tasarım Matbaa ve Yayıncılık (Kitapyurdu, Karbon Kitaplar, Selenge Yayınları)
  • Kitapmatik - Salon Yayınları
  • Kitapsepeti - Okuoku Kitap Yay. Dağ. Paz.
  • Kitapsipariş - Timaş Yayın Grubu
  • Kitapyurdu - Repar Tasarım Matbaa ve Yayıncılık (Kitapyurdu, Karbon Kitaplar, Selenge Yayınları)
  • Nobel Kitap - Nobel Yayın Grubu (Atlas Kitap)
  • OdaKitap - Arasta Bilgi Teknolojileri (Kırmızı Kedi, Oda TV)
  • Pandora - Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.
  • Robinson Crusoe - Robinson Crusoe 389 Kitabevi
  • Ucuz Kitap Al - Aperatif Kitap Yayın Dağıtım (Alternatif Kitap)
32 Beğeni

((((((20 karakter)))

Babil ne ara Arasta bünyesine geçti ya? 2017’de satılmış üstelik, ruhum bile duymadı. :thinking:

1 Beğeni

Arasta resmen ambargo koymaya başlamış. Ufak ufak topluyor

2 Beğeni

D&R tekel oldudan Arasta tekel oldu denilecek yakında :stuck_out_tongue:

2 Beğeni

Kitapbulan var, Arkadaş kitabevinin olsa gerek

2 Beğeni

Aynı sıklette değiller, en basitinden AVM’lere giremiyor Kırmızı Kedi, siyasi atmosfer değişirse yakın değil ama orta gelecekte belki dediğiniz olabilir.

2 Beğeni

Okuoku sitesi geçenlerde kitapsepeti oldu fakat firma hakkında bir bilgi bulamadım.

2 Beğeni

Eskiden yenisayfa diye bir siteden kitap alışverişi yapıyordum. Sitenin akıbeti ne oldu bilen var mı? Aratınca bulamadım.

1 Beğeni

Kitapbulut ve Kitapyurdu’nun sahibi Repar’dı sanırım. Bir siparişim sayesinde farketmiştim. Genellikle kitapbulut sitesinde kitapyurdu’nun %1-%2 indirim fazlası oluyor

2 Beğeni

Yenisayfa yıllar önce kapandı. Türkiye’deki ilk online kitap sitesiydi. 1999 İzmir Kitap Fuarı’nda ücretsiz üye yapıyordu standı ziyaret eden herkesi. Hey gidi…

2 Beğeni

İki şirketin ve Karbon Kitaplar’ın kurucusu Repar Tasarım Matbaa ve Yayıncılık’mış, ama Kitapyurdu kendi bünyesinde bir şirket olarak gözüküyor. İki şirketinde yetkilisi olarak aynı kişi gösterilmiş İstanbul Ticaret Odası’nda.

2 Beğeni

Güzel yakalamışsınız, bravo :slight_smile:

2 Beğeni

@mit Kitap satış sitesi olarak Prefix de sayılır mı?
Turkuaz Yayın Grubu altında gözüküyor, ama sadece bayi olarak sipariş verebiliyoruz :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

O sayılmaz. Perakende satış siteleri bizim için önemli olan.

1 Beğeni

O zaman Emek Kitap’ı da neden yazdınız ordan sadece kitapçılar sipariş verebiliyor.

Evet emek kitap, kitap dağıtım sitesi, perakende satış yapmıyorlar.

1 Beğeni

Silelim o zaman. Bilmiyordum öyle olduğunu. Teşekkürler.

2 Beğeni

Malloryan ve Belgariad’ın ucuz olduğu kitaptr’nin faturasında FİNAL PAZARLAMA KİTAP KIRTASİYE YAYIN VE BİLİŞİM
HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ. yazıyor. Site test kitapları olan firmaya ait galiba.

1 Beğeni

Galiba, herhalde, sanırsam :slight_smile: Alfa grup sitelerinden. alfakitap com’dan farklı olarak burada grup çatısında olmayan yayınevlerinin kitapları da var.

1 Beğeni