Hangi Mangayı Okuyorsunuz?

Hepinize yanıtlarınız için çok teşekkür ederim, anladığım kadarıyla Berserk düşündüğüm kadar depresif değilmiş. Şu anda Naruto ve Monster mangalarını okuyorum, ikisinden biri biter bitmez Berserk’ü okumaya başlayacağım. Punpun’u bir süre daha (en azından 6 ay) bekleteceğim gibi göürünüyor.

4 Beğeni

İlk cildin yarısını okumama rağmen, gayet realistik ve sade çizimlerini(pörtlek gözlü anime girllerden nefret ediyorum), anlaşılılır ve ilgi çekici olay örtüsünü ve içinde boş bir manga olmadığına dair izler taşıyan etik sorgulamaları olan bu mangayı gayet beğendim.
Naoki urasawa ilgimi oldukça çeken bir yazardı zaten, bakalım devamı nasıl olacak.

6 Beğeni

Zamanında Tokyo Pop’ın Amerikan olarak çıkardığı birkaç mangadan birisi,Japonya ile gram bağı yok ve nedense ‘Okuldaki Sır’ adıyla Desen basmış ne okulu ne sırrı anlamasam da 'The Dreaming’in böyle çevirecek.Neyse 3 ciltlik bir seri zaten ve çizimleri oldukça başarılı ve o korku-gerilimi çok iyi veriyor şuanlık.Amazona tanesi 6-9 TL ile gibi fiyatlarla düşüyor,a değişik bir manga okumak isterseniz bakabilirsiniz.

1 Beğeni

Ben de bu başlık altına Monster gönderisi yazmayı düşünüyordum ama siz aklımdakilerin hepsini yazmışsınız resmen :grin:. Ben şu an 5.ciltteyim ve üzerine çok düşünülmüş bir eser okuduğum hissini her sayfada veriyor gerçekten Monster.

5 Beğeni

Berserk mangasını nerden temin edebilirim?
hiç bir yerde ciltlerini bulamıyorum, internette stokları tükenmiş olarak gözüküyor. Bilgisi olan varsa bu ciltleri nerden alabileceğimi söyler ise çok memnun olurum.

Türkçe olarak yıllardır davalı olduğu için basımı durdu.

13 Gezegen’den özel sipariş verebilirsiniz İngilizcesini. Türkçesinde durum @Arcade’in dediği gibi.

1 Beğeni

Nadirkitap’ta ikinci el olarak bulabilirsiniz. Ama tüm ciltler Türkçeye basılmadı ve hiçbir yerde olmadığı için de pahalı biraz.

Fiziksel olarak toplamak konusunda feryat figan edecek türden maddi durum problemlerin yoksa, arkadaşlar zaten gerekli önerileri yapmışlar. Aksi durumda nyaa.si 'den indirip temin edebilirsin.

1 Beğeni

Burada mangaya ne olduğunu anlattım.
Sahaflarda bir cildi bile çok fahiş rakamlara bulursun o işe hiç girme. Ve zaten Türkçe olarak sadece ilk 4 cilt çevrildi.
İngilizcen yoksa fiziksel olarak elde etmen imkansıza yakın. (Paran yoksa.) Bu yüzden Türkçe internette çeviren fansublara bakabilirsin ama tüm mangayı çeviren birini görmedim fakat bir sene oldu ben okuyalı belki parça parça iyice arasanız Türkçe çevirisini belki tam bulabilirsiniz. İngilizce çevirisini zaten Read Berserk Manga Online gibi bir şey yazsanız google karşınızda bulursunuz hepsini istediğiniz zaman erişebilirsiniz. Fakat İngilizce edisyonlarının kur yüzünden oldukça pahalı olduğunu söyleyebilirim.

Chainsaw Man

İblisler ve iblis avcılarının olduğu, klasik shonen olarak başlayıp kanın gövdeyi götürdüğü bir mangaydı. Genel olarak beğendim. Zaten büyük beklentiyle başlamamıştım. Beni rahatsız eden tek durum bölümlerin kısa olması ve bazı yerlerde olayların hızla işlenip soluklanacak, durup olayı sindirecek boşluk bırakmaması. Son bölümlerin daha çok detaylı işlenmesini isterdim.

2 Beğeni

Bugün buraya çıkmamın sebebi bir manga önermek değil, bir mangayı önermemektir.

Karşınıza çıkar da merak eder okumaya kalkarsınız diye sizi uyarmam gerektiğini düşündüm. Onani Master Kurosawa ömrünüz boyunca okumaya ihtiyaç duymayacağınız bir mangadır. Oldukça saçma sapan bir hikayesi vardır. Önerilmesini de anlamsız buluyorum. Seveni varsa ne düşündüğünü de merak etmiyorum. Fikrime katılanları da canı gönülden tebrik ediyorum. :innocent: Okumayın, okutmayınız efendim.

Başka bir manga sohbetinde görüşmek üzere. İyi forumlar.

@Vector yol yakınken geri dönün. :grinning_face_with_smiling_eyes:
Şaka bi yana düşüncelerinizi duymak isterim. Ben okuduğumda “Keşke okumasaydım.” demiştim. Okuyalı bir hayli vakit geçti ve hala aynı fikirdeyim. Yakın zamanda adını sürekli görür oldum. Bu nedenle rıhtımdaşlara önden genel bir uyarı geçeyim dedim. Okumasanız bir şey kaybetmezsiniz.

Bahsettiğiniz durumu anladım. İşte bu manga o hayatın gerçeklerini yüze vurma işini beceremiyor. Başıyla sonunu sanki farklı iki insan tarafından yazılmış da ikisini de tanımayan bir başkası da bu parçaları birleştirmiş gibiydi. Afedersiniz, bitirince ağızda bıraktığı tat da ***dan beter. Sonradan da düzelmiyor.

Nefretimi de kustum sayenizde :grin:

3 Beğeni

Tam da okumaya başlıyordum ki bunu gördüm :slight_smile:. Absürt olabilir ama merakıma yenik düştüm :slight_smile:. Nerede önerildi de ben de bu mangayı listeme ekledim, hiç hatırlamıyorum. Böyle absürtlüklerin arasından hayata dair gerçekleri yüzümüze vuran şeyleri seviyorum.

Bir manga bile değilmiş, orijinal doujin’miş, buna şaşırdım biraz (Doujin’lerle haşır neşir biri değilim). Gerçi, çizimlerin karakalem oluşundan anlamalıydım ama sanatsal bir tercihtir, diye düşündüm.

Okursam eğer bir yorum bırakabilirim.

Bir bakmam lazım tabii ki ama anladım.

2 Beğeni

Chainsaw Man’e başladım , o kadar övüyorlardı da ilk 43 chapter itibariyle o kadar da muhteşem bir yapım değil açıkçası. Kötü değil kesinlikle ama ne bileyim hypeım düştü baya , ileride mi açılıyor ?

2 Beğeni

Evet son arc ile olaylar toplanıp kurguya anlam katıyor. Zaten toplamda 90 küsür bölüm sanırım ve uzun değiller. Bitirin gitsin! :smiley:

2 Beğeni

Mükemmel değil ama şu aralar bitmiş (çok olmadı ve animesi geleceği için sosyal medyada daha fazla konuşuluyor) en iyi mangalardan biri o yüzden pek okuyacak bir şey olmadığı zamanlarda güzel giden bir manga olmadığını inkâr edemem. Çok az muhteşem manga var zaten rahat rahat okuyun.

1 Beğeni

Ressentiment

1 Beğeni

İlk defa manga okuyorum (Death Note)

1 Beğeni

Nodame Cantabile okuyorum yeniden. Yeni baskısı. İki cilt bir arada. Her ay birer cilt çıkararak 13 ciltte tamamlayacaklarmış. 3 sezonluk animesi de mevcut.

Etou-sensei ve kağıt yelpazesi :rofl:

3 Beğeni

La corda D’oro yu anımsattı bana ama sanırım bu direkt Shoujo ve çift belli, onda ise reverse haremdi sanırım.

1 Beğeni