Hangi Tür/Türlerde Okumayı Daha Çok Seviyorsunuz?

Hangi Tür/Türlerde Okumayı Daha Çok Seviyorsunuz? En fazla beş seçenek seçebilirsiniz. :smiley:

• Fantastik
  • Bilimkurgu
  • Araştırma-Tarih
  • Felsefe
  • Psikoloji
  • Polisiye
  • Sanat-Tasarım
  • Kişisel Gelişim
  • Bilim
  • Mitoloji
  • Çizgi Roman
  • Biyografi-Oto Biyografi
  • Romantik
  • Erotik
  • Macera
  • Korku-Gotik
  • Anime-Manga
  • Diğer (Belirtiniz)

0 oylayanlar

2 Beğeni

Bana 5 yetmedi.:slight_smile:

Son 3-5 senedir okuduğum kitapların çoğu kurgu oluyor.Genelde ne okuyacağım az çok yıl içerisinde belli oluyor. Takip ettiğim seriler ve takip ettiğim yayınevlerinin bastığı kitaplar arasından seçiyorum okuyacaklarımı.

Örneğin İthaki’nin tüm bastığı kitaplara bakıyorum, beklediğim bildiğim kitapları ilk siparişte alıyorum. İlgimi çeken ama fikrim olmayan kitaplarını da kampanyalardan alıp okuyorum.

2 Beğeni

Tahmin ettim sana yetmeyeceğini. Genel okuma profilinin çok geniş olduğunu düşünüyorum.

@Emrecan O neden öyle olmuş bir bakayım. :slight_smile:

Düzenleme: Kullanabiliyor olman lazım. :slight_smile:

2 Beğeni

@Agape alperin mesajindan sonra farkettim. En fazla 5 şıkmış😁 Ondan yapamamışım.

1 Beğeni

Hepsini mi seçtin ne yaptın? :smiley:

Ben seçenekleri biraz geniş tutmaya çalıştım ve ilk beşliniz nedir, ne değildir görmek istedim. Hani liste başlarında neler var acaba diye. :smiley:

Not: Gotik seçeneğini zirveye taşımayanları banlayacağım. :buyucu: (Tehdit var, ısrar yok.):sweat_smile::smirk:

Bana da yetmedi ben de eledim birazını. Ama açık ara fantastik ve bilimkurgu ilk sırayı paylaşıyor. Çizgi roman ve mangayı bir ara çok okuyordum ama takip ettiğim mangaların bitmesi ve çizgi romanları da bir süredir indirmediğimden (ingilizce okuyorum genelde netten indirip) şimdilik fazla bakmıyorum.

1 Beğeni

1000kitap listemde Fantastik ve Bilimkurgu çıktı :slight_smile:

2 Beğeni

Aramıza tekrar hoş geldin. :smiley:

1 Beğeni

Anket düzenleme yapılınca sıfırlanıyor galiba, yeniden oy kullanmak icap etti :slight_smile:

Sonradan Ekleme: Tamam, şimdi hatırladım, sonuçları gizle yapınca, seçenekleri değiştiriyormuşum :slight_smile:

1 Beğeni

Ben de beşlimi işaretledim ama kabul etmiyor beni🤔

Anketi düzenlemedim çünkü orada bir karışıklık olmuş bir an. Yine de şiir seçeneğini unuttuğum gerçeği ile yüzleşiyorum birkaç dakikadır. :smiley: :rofl: Yaşlılık efendim…

@deeepreader Beş seçenek olduğuna emin misin? :smiley: Bir ile beş arası seçmelisin. Altı tane işaretlediysen inatla kabul etmez. :rofl:

1 Beğeni

Şimdi oylayın yazıyormuş orda KOCAMAN. Görmemişim😅

1 Beğeni

Sorun kalmadı o zaman. :smiley:

1 Beğeni

Bilimkurgu ve fantastik seçeneklerinin içerde adamı varmış diye duydum.

1 Beğeni

Asıl Gotik kitaplarının kadını var ama tırt galiba. :joy: Burnuma kötü kokular geliyor. :smirk::sweat_smile:

2 Beğeni

Her an trafolara kedi girebilir sandıklara sahip çıkmak lazım😁

2 Beğeni

Anime altyazılı olunca çok fazla izlediğimde benim okuma açlığımı doyuruyor. Fakat bu durumu kimseye tam olarak anlatamıyordum. Seçeneklerde Anime-Manga olması gülümsetti (:

1 Beğeni

Gittim, geldim ama Gotik hâlâ dördüncü. Bunu siz istediniz.

Şimdi gidiyorum ama dönüşüm muhteşem olacak…

4 Beğeni

Okumaya fantastik edebiyatla başladığım için fantastik her zaman göz bebeğim olmuştur. Vakıf ve Dune serilerini okuduktan sonra bilim kurgu edebiyatı da favorilerimden oldu. Felsefe ve mitolojiden bugüne kadar çok fazla okumadım ama bunlar sevdiğim türler ve ileride daha fazla okuyacağım. Araştırma-tarihe ise bir süredir ağırlık veriyorum.

Klasikler için uygun seçenek bulamadığım için işaretlemedim ama artık okuduğum her iki kitaptan birisi klasik.

1 Beğeni

@Agape 7 tanecik seçmiştim ama izin vermediniz. :neutral_face:

1 Beğeni