Hasan Ali Yücel Klasikleri Dizisi

Cidden mükemmel bir derleme. Böyle orijinal şeyler basılmaya devam etse keşke.

3 Beğeni

2 yeni kitap gelmiş, hoşgelmiş.

1. Gılgamış Hikayeleri
  2. Kadın Mebuslar - Aristophanes

g%C4%B1lgam%C4%B1%C5%9F

Gılgamış Hikayeleri (Karton Kapak)
Gılgamış Hikayeleri (Ciltli)

mebuslar

Kadın Mebuslar (Karton Kapak)
Kadın Mebuslar (Ciltli)

7 Beğeni

İki kitap da tam benlik. Antik dönemlerden kalma metinleri okumayı çok seviyorum.

2 Beğeni

Birkaç Yunan edebiyatı eseri (“Kral Oidipus-Sophokles”, “Medea-Euripides”) ve Monte Cristo Kontu eserini okuduktan sonra Homeros’un kitaplarını okumam gerektiğini düşündüm. Çünkü bu kitaplarda çok fazla Homeros’un eserlerine, mitolojiik ögelere gönderme yapıldığını farkettim. Geçen hafta İlyada’yı, şimdiyse devamı niteliğinde Odysseia adlı eseri okuyorum. Ve inanın size katılmamak elde değil, çok keyif alıyorum. Odysseia da bitince bu dizideki tüm Yunan edebiyatına, sonrasında Sümer ve Babil kardeşlerimize yöneleceğim. :grinning:

4 Beğeni

Homeros okumadan olmaz zaten. İlyada en sevdiğim eserlerden bir tanesi, Odysseia’ı ise Truva’ya, Truva Atı’nı hediye etme fikrini ortaya attığı için Odysseus’u sevmediğimden dolayı kitabı okuyasım gelmiyor. Sophokles’in eserlerinin çoğunu okudum ve yazar sevdiğim yazarlardan birisi, kitaplarını okurken dipnotlar sayesinde çok fazla şey öğrendim aynı zamanda.

Mezopotamya Medeniyeti’nden aşağıdaki kitapları okudum, kırılan tabletlerden dolayı metinlerin tamamı günümüze ulaşmasada bu kitapları okumak yinede çok faydalı.

4 Beğeni

Harikasınız hocam. Ağzınızdan bal damlıyor. Dayanamayacağım, önümüzdeki hafta içinde "Sümer Kral Destanları"na başlıyorum. :grin:

3 Beğeni
6 Beğeni
9 Beğeni

9 Beğeni

Kitap Buda’nın sözlerini içeriyormuş. Bir süredir Sanskrit Edebiyatı’na başlamak istiyordum, bu kitap mükemmel bir başlangıç kitabı olacaktır benim için.

6 Beğeni
8 Beğeni

Harika haberler veriyorsun @Strenergy :grinning: Umarım hep böyle güzel haberler vermeyi nasip eder İş Kültür :grin:

4 Beğeni

İş bankası Dostoyevski-İnsancıklar’ı neden bir türlü basmıyor acaba? :thinking:

3 Beğeni

charles dickens - iki şehrin hikayesi gibi bir kült eserin baskısı da yok.

2 Beğeni

Charles Dickens’in eserlerini yayınlayacaklarını söylemişlerdi ama ne zaman olur kim bilir :thinking:

4 Beğeni

İnsancıklar’ı editör ile görüşmelerim sonucu kendisi bu yaz çevirmek istediğini, vakit bulamazsa başka çevirmene yönlendireceğini ve 2020’nin başında güzel kış aylarında kitabın satışa çıkacağını, okuyacak bireyleri bunaltmadan içlerini ısıtacağını belirtti. :grinning:

10 Beğeni

10 Beğeni

Çok sevindim bu habere, teşekkürler :blush:

3 Beğeni
7 Beğeni

Don Kişot ve İlahi Komedya basılacak mı bu seri içerisinde bilgisi olan var mı?

2 Beğeni