Hayatı Tek Bir Kelimeyle Tanımlasaydınız

Bu ne olurdu?

Cevabınız Türkçe olmak zorunda değil fakat Türkçe açıklamasını yapmayı da ihmal etmeyin.

1 Beğeni

Bana göre sadece “Boşluk

2 Beğeni

Sorumluluk diye düşünüyorum.

Bana göre yinelenme dir.

4 Beğeni

Sonuölümeçıkanzamandilimi.

Mızıkçılığı severim.

6 Beğeni

Umut.
20 karaktere ulaşabilme beklentisi :slight_smile:

yalnızlık
ama güzel bir yalnızlık

1 Beğeni

“Mücadele”
Kendine ve diğerlerine karşı

3 Beğeni

Kuralların dışına çıkıyorum ancak internette vakti zamanında gördüğüm bir tanım vardı, çok hoşuma gitmişti;

Yaşam, cinsel ilişki ile bulaşan ölümcül bir hastalıktır. :slight_smile:

8 Beğeni

Devingen
Hayat tek kelimeyle harekettir

4 Beğeni

Arayış olurdu bence.

7 Beğeni

GRI
Ama siyaha yakın gri, füme gibi.

1 Beğeni

TÜKETİM olurdu ama bu tek başına yeterli değil.

Varoluş
Bana göre, yaşamaya devam ediyoruz çünkü varız. Bu hayata gelmek irademiz dışında gelişen bir şeydi. Ama bir kez varolduk işte ve yaşamak için tek bir şansımız var.

4 Beğeni

Bugünün kuruyla: 5,48786987.

2 Beğeni

Şans :8ball: şans.

Anlamlandırmak

Her şeyi, karşılaştırır, ölçer, derecelendirir, kategorize eder, değer biçer; varlığımıza ilişkilendirmemize göre olumlu, nötr veya olumsuz duyumsamalarda, çıkarımlarda bulunulma sürecidir. Neyi önemseyip neyi önemsemeyeceğimizi, nesnelerin kullanım amaçlarının dışına taşan değerler kazanmasını, inançlarımızı, fikirlerimizi, ilişkilerimizi, sanatımızı,… yani akla gelmedik çoğu temel eylemimizi şekillendirir. Karşıtı olan anlamlandıramamayı kendisine sınır belleyerek kah o sınırın aşılması kah sınır içinde kalınmasını salık vererek kılavızluk eder; hayat deneyimimizin başlatıcısı, sürdürücüsü, birikimcisi ve yönlendiricisi oluverir.

4 Beğeni

Hayal sanırım. Acı çekmek için de mutlu olmak için de lazım olan tek şey gibi geliyor bana. Acı ve mutluluğun birleşimi hayat olduğuna göre, sanırım en uygunu bu.

2 Beğeni

Adaletsiz.

Haksızlıklarla dolu.

2 Beğeni

Kerizlik. :blush:

2 Beğeni